»….18 je zakon!«

Ljubljana, 8. oktobra 2011 - ….je v zavpil uradni napovedovalce tekme, ko je na semaforju tivolske odbojkarske dvorane zažarel rezultat 18:22 za gostujoče moštvo Salonita Anhovo. Toda, navkljub suverenem vodstvu gostujoče ekipe nad domačinom ACH Volleyem in to ves čas tretjega seta, so aktualni državni prvaki v zadnjih trenutkih dali v višjo prestavo in pokazali, kdo je gospodar na tivolskem igrišču ter rešili praktično izgubljeni niz na razliko 26:24. Nobene posebne drame pa ni bilo v prvih dveh nizih, tako, da je ACH Volley v 1. kolu državnega prvenstva premagal moštvo Salonita z rezultatom 3:0 v nizih (14,20,24) in tako vknjižil tudi svojo prvo zmago v DP.

Glavni trener ACH Volleya Igor Kolaković je tekmo začel s postavo Vinčić, Kovačević, Rašić, Šket, Vidič, Čebulj in Fabjan v vlogi libera. Domačini so tekmo povedli in že pri prvem tehničnem odmoru zabeležili 4 točke prednosti. Pri drugem tehničnem odmoru je ta razlika že znašala 5 točk, do konca niza pa so gosti uspeli vknjižiti vsega skupaj 14 točk. Drugi niz so se odbojkarji Salonita vendarle nekoliko otresli treme in z gostitelji bolj ali manj držali tempo in celo na prvem tehničnem odmoru vodili. A ne za dolgo, saj so pobudo znova prevzeli odbojkarji ACH Volleya, na drugem tehničnem odmoru že vodili s 4 točkami razlike, na koncu pa goste pustili na 20. točki. Le v tretjem nizu se je začela dogajati drama. Odbojkarji Salonita so, kot rečeno ves čas vodili, odlično servirali, reševali težke žoge, a prav na koncu popustili in dovoli preobrat, saj so tekmo izgubili na svoji 24. točki. Kolaković je v tokratni tekmi dal priložnost tudi Čebulju, Klobučarju, Komelu, slednjemu prav v tretjem nizu in je le ta zagotovo zaslužen za preobrat v ključnem trenutku, saj je takoj po vstopu v igro dal blok in potegnil za seboj še ostale. Največ točk je na tekmi dosegel Šket, skupaj 23, na strani gostov pa Paliska, skupaj 12. Svoje soigralce pa so tokrat s tribun spodbujali Matevž Kamnik, Adam Simac in Daniel Lewis.

Igor Kolaković, glavni trener : »V prvem nizu in v drugem delu drugega niza smo zagotovo igrali suvereno, v tretjem pa smo naredili preveč napak na servisu in v napadu, kar so gosti s pridom izkoristili. Sijajno so se borili, toda ob koncu so vendarle ugotovili, da ni enostavno premagati ACH Volley, čeprav je ves ta niz kazal vsaj na to, da nam ga bodo odščipnili. S sijajnim blokom mladega Čebulja smo tudi ta niz spravili pod streho in vknjižili svojo prvo letošnjo zmago v DP. Na splošno pa moram priznati, da mi je bila prva tekma v tej naši novi dvorani izredno po godu. Vzdušje je bilo odlično, gledalcev celo več kot sem pričakoval, zato smo lahko vsi dejansko zadovoljni.«

Andrej Flajs, kapetan in sprejemalec : »Zmaga v 1. kolu državnega prvenstva je vsekakor dobrodošla. Jasno je, da je v naši igri še veliko rezerve, verjamem pa, da  bomo našo igro v naslednjih 14 dneh nadgradili in odšli na prvo tekmo lige prvakov v francoski Tours po presenečenje. Danes je bila tekma zanimiva, predvsem je bilo mrzlo v dvorani in tudi to je botrovalo dejstvu, da se nismo mogli dobro ogreti. Publike je bila maloštevilna v primerjavi z našimi dosedanjimi tekmami, toda to je dvorana, ki sprejme nekaj tisoč ljudi, zato sem danes z obiskom v bistvu zadovoljen. Ljubljanska publika se mora na nas šele navaditi in sem prepričan, da se tudi bo.«

Gregor Ropret, podajalec : »Današnjo tekmo sem spremljal s klopi, bil pa sem pripravljen vstopiti, če bi to bilo potrebno in bi trener to od mene zahteval. Dva niza smo odigrali zelo dobro, v tretjem je dejansko popustila koncentracija, morda tudi zaradi mraza v dvorani. Kakor koli, dosegli smo preobrat, ko je to bilo najbolj potrebno in zmaga nam ni mogla uiti.«

Tivolska dvorana je torej danes doživela svoj ognjeni krst. Organizatorji smo s to tekmo lahko zadovoljni, saj je s tehničnega vidika vse potekalo tako kot mora biti, brez ene same napake. Na tribunah pa se je zbralo okrog 500 gledalcev, predvsem tistih zvestih privržencev ACH Volleya, bilo pa je opaziti tudi precejšnje število novih, zlasti mladih obrazov. Kar je zagotovo vzpodbudna novica.

Pred tem še rekreacijski turnir

Dodajmo še, da je  nocojšnja prva tekma DP in prva tekma v tivolski dvorani ACH Volleya imela tudi svojevrstni uvod. Že ob 14. uri popoldan so se v dvorani zbrali udeleženci 1. rekreacijskega turnirja ACH Volley na katerem so igrale ekipe iz Ljubljane, Bleda, Črnuč in Brezovice. Igrali  so večinoma nekdanji odbojkarji teh klubov, danes člani uprav, trenerji, ljubitelji odbojke kar tako. Med udeleženci je bil tudi najstarejši član, 64-letni Marjan Kumer, ki je igral za Črnuče, v vrstah Ljubljančanov pa sta bila tudi zakonca Potočnik, soproga Jožica je prva finančnica družbe Debitel, soprog Janez pa je evropski komisar, oba sta izjemna odbojkarska navdušenca. Najboljše moštvo turnirja je bilo z Bleda, drugi so bili odbojkarji Brezovice, tretji Črnuč in zadnji, četrti, gostitelji turnirja, Ljubljančani. Za slednje je bila »olajševalna okoliščina« predvsem ta, da so imeli v svojih vrstah tudi štiri ženske, predvsem ne vajene visoke mreže, primerne za moške ekipe. Rezultat na koncu niti ni štel, pač pa prijetno druženje ob odbojkarski mreži, ki morda celo pomeni zametek neke nove tradicije.FOTOGALERIJA