ACH Volley - Go Volley 3:0

Ljubljana, 29. oktober – V tekmi 5. kroga državnega prvenstva so odbojkarji ACH Volleya v domači dvorani Tivoli pred maloštevilnimi gledalci gladko premagali goste iz Prvačine, moštvo Go Volley z rezultatom 3:0 v nizih (10,17,15). FOTOGALERIJA

Tekma ni postregla z nobenim presežkom, prav nasprotno, saj se je trener gostov, Samo Miklavc odločil poslati v otvoritveni set mlajšo selekcijo, ki je držala korak s gostitelji le do četrte točke. Kolaković v skladu s pričakovanji pa gostov ni podcenjeval, tako, da je v bitko za točke poslal Komela, Šketa, Kovačevića, Ropreta, Rašića, Vidiča in Lewisa. Zato je razlika iz minute v minuto naraščala in so mladi odbojkarji GO Volleya na koncu vknjižili le 10 točk. V drugem nizu sta se glavna trenerja odločila drugače – Miklavc za bolj izkušene igralce v ekipi, med katerimi tudi za nekdanjega igralca ACH Volleya, Jasmina Čuturića. Kolaković pa je ravno nasprotno dal priložnost mlajšim odbojkarjem in je namesto Šketa v igro poslal Čebulja, Komela pa je zamenjal s Klobučarjem. Izkazalo se je, da so gostitelji tudi v takšni sestavi bili kos gostom, ki so jim sledili v drugem nizu do 17., v tretjem pa le do 15. točke. Med domačini je tokrat bil najbolj učinkovit Kovačević z 12, med gosti pa Čabarkapa z 8 točkami.

Samo Miklavc, trener Go Volley: »Čestitke ACH-ju za nocojšnjo zmago. Mi smo to tekmo začeli precej neobremenjeno tudi zato, ker smo se zavedali, da moštvo ACH Volleya zadnjih nekaj let ni bilo poraženo s strani slovenske ekipe. Torej, nismo imeli kaj izgubiti, zato smo se odločili, da tekmo začnemo z mlajšo postavo, predvsem zato, da vidijo in občutijo kako je igrati proti evropski »top« ekipi.  Šele v drugem setu smo na to poslali bolj izkušene igralce, ki jih v nadaljevanju sezone čaka še kar nekaj zahtevnega dela in dueli iz katerih si nadejamo zmag. Sicer smo sezono začeli s težavami, še vedno se nekako kompletiramo, kljub temu pa nam kaže dobro. Šele pred kratkim smo dobili tudi sponzorja, tako, da nekako računamo, da bomo v decembrskem roku dobili še enega ali dva igralca za raven prve lige, tako, da nadaljevanje pričakujemo precej optimistično.«

Andrej Flajs, kapetan ekipe ACH Volley: »Čeprav sam nisem igral, sem vesel, da smo prišli do nove zmage v državnem prvenstvu. Mislim, da smo se trenutno izenačili s Calcitom na vrhu lestvice. Tisto, kar je pomembno pa je sicer dejstvo, da je do končnice še dolga pot, toda dobro je za samozavest ekipe, da se zmaguje tudi v umestnem obdobju  in da se skratka igra dobro.«

Jan Klobučar, sprejemalec: » Nocoj smo morali zmagati in mislim, da smo naredili tisto, kar smo morali in kar se je od nas pričakovalo. To so pač tekme v katerih tudi jaz dobivam svojo minutažo, da nabiram izkušnje za kasnejša leta in da se izkažem. Sam sem z današnjo tekmo še kar zadovoljen. Morda so naši treningi celo težji, toda trening je le trening in tekma je tekma. Šteje opravljeno delo na tekmi. Sicer po nekaj mesecih igranja za ACH Volley lahko rečem, da je to zame velik preskok, da tukaj vse skupaj poteka na precej višji ravni, a se počasi navajam. Zadnje čase sicer imam nekaj težav glede usklajevanja mojih obveznosti do kluba in do fakultete, ampak, tudi to bo šlo.«

Igor Kolaković, glavni trener ACH Volley: » Ne vem iz katerih razlogov so nas gosti želeli presenetiti z dokaj mlado postavo v prvem nizu, na kar sem se tudi sam nekoliko sprostil in dal priložnost mlajšim članom naše ekipe. V drugem nizu so na to vrnili na parket prvo postavo svoje ekipe, jaz sem se na to odločil drugače in pustil mlajše na igrišču. Zelo sem vesel, da so moja pričakovanja nocoj tudi upravičili. Bilo je dobro, ker so gosti nekoliko pritisnili, saj menim, da na sploh ni dobro, če bi se tekma končala tako kot v prvem setu. Vsekakor smo nocoj ohranili dovolj energije tudi za tekmi, ki nas čakata jutri v naši dvorani in v ponedeljek v Novem mestu ter še preostale dve tekmi v prihodnjem tednu. Pripravljeni smo in zato ne bo nobenega problema.«

V nedeljo, 30. oktobra ob 19. uri ACH Volley gosti moštvo Astec Triglav v tekmi ¼ finala Pokala Slovenije. Dobrodošli!