ACH Volley : Generali Unterhaching 3:1

Pliberk, 25. september–Moštvo ACH Volleya se je z zmago nad nemškim podprvakom Generali Unterhacing
in rezultatom 3:1 v nizih (23, 17, -17, 22) uvrstil tudi v finale mednarodnega turnirja v Pliberku. ACH Volley se bo za prvo mesto pomeril s turškim Arkasom iz Izmirja.

Ekipa ACH Volleya je za uvrstitev v final potrebovala samo dva niza, zato je glavni trener Igor Kolaković taktično
razporedil moči in v prvih dveh nizih tekme proti Nemcem na parket poslal Flajsa, Šketa, Ropreta, Vidiča, Kovačevića, Rašića in Lewisa, ter zgolj občasno naredil nekaj krajših menjav Flajsa s Klobučarjem. Tako sta prva dva niza dokaj suvereno pripadla odbojkarsjem ACH Volleya. V tretjem nizu pa je Kolaković poslal na parket ob Ropretu, Vidiču, Rašiću, še Komela, Klobučarja, Čebulja in Fabjana. Neuigranost ekipe se je takoj odrazila tudi na rezultatu, kar je nasprotnik s pridob izkoristil in tudi ves čas vodil igro. Tako je moštvo ACH Volleya v tretjem nizu uspelo vknjižiti zgolj 17 točk. Veliko bolj zbrano pa so odbojkarji iz Ljubljane začeli četrti set, povedli in v nekem trenutku celo vodili z osmimi točkami razlike. Proti koncu tega niza so vendarle popustili in dovolili Nemcem, da so se jim približali celo na točko razlike. Na koncu so vendarle odigrali izjemno zbrano in tako dobili še tretji niz in slavili zmago proti podprvaku Nemčije, ekipi Unterhachinga, sicer udeleženca evropske lige prvakov.