ACH Volley ob prvi set v DP v sezoni

Kanal, 28. december 2011 – Moštvo ACH Volley je na gostovanju pri anhovskem Salonitu prvič v letošnji sezoni državnega prvenstva naletelo na razpoloženega in visoko motiviranega nasprotnika. Za voljo tega je aktualni državni prvak izgubil prvi niz v sezoni, toda tekmo vendarle zaključil z zmago 3:1 v nizih (21:25;25:22;11:25;22:25) in s poškodbo gležnja Uroša Kovačevića.

Glavni trener ACH Volleya Igor Kolaković je začel tekmo v najmočnejši postavi: Flajs, Vinčić, Kovačević, Simac, Vidič, Lewis in Šket, ki so prvi niz zanesljivo pripeljali do konca in nasprotniku dovolili, da vknjiži 21 točk. V drugem nizu pa so pri rezultatu 3:1 za ACH Volley gostitelji vzeli stvari v svoje roke in pokazali kanček nekdanjega prepoznavnega Salonitovega odbojkarskega blišča. Gosti nekako niso bili pripravljeni na takšen naval nasprotnikov, prišlo je do nervoze, Kolaković je posegel po menjavah. Namesto Flajsa je v igro poslal Komela, namesto Simaca Rašića, priložnost je dobil tudi Klobučar, toda, igra ni stekla in gosti niso uspeli nadoknaditi točkovno razliko, ki so jo v tem nizu nabrali odbojkarji Salonita. Tako je ACH Volley izgubil svoj prvi niz v tej sezoni slovenskega državnega prvenstva in v njem vknjižil skupno 22 točk. V tretjem nizu so odbojkarji ACH Volleya vendarle pokazali svoj pravi karakter in dobesedno razbili gostitelje ter jih pustili na doseženih 11 točkah.  Ko so gostitelji že izdatno vodili, pa je Kolaković poslal v igro še Ropreta, Čebulja in Klobučarja. Četrti niz so gosti iz Ljubljane začeli s podobno postavo kot v prvem nizu, le da je namesto Flajsa v igri ostal Komel in namesto Simaca Rašić. Tokrat je igra potekala dokaj izenačeno in so gosti na prvem tehničnem odmoru vodili le za točko razlike. Pri 12. točki so gostitelji celo povedli, toda odbojkarji ACH Volleya so tokrat ohranili mirno kri in na drugem tehničnem odmoru vodili za dve točki razlike. Po tistem pa je prišlo do poškodbe Uroša Kovačevića, ki je v doskoku iz trojnega bloka nesrečno zvil gleženj in zapustil igrišče. Namesto njega je vstopil Klobučar in skupaj z ostalimi soigralci  suvereno nadaljeval z igro, tako, da so na koncu zelo razpoloženi gostitelji dosegli skupno 22 točk v tem nizu, a ne tudi zmage. Med odbojkarji ACH Volleya je največ točk dosegel Šket, skupno 23, med odbojkarji Salonita pa Paliska, skupno 17.

Andrej Flajs, kapetan ACH Volleya: »Tekma je bila izredno zanimiva in predvsem čestitke odbojkarjem Salonita za odlično igro in za zmago v drugem setu. Naši nasprotniki so ravno v tem nizu delali izredno malo napak in so bili uspešni tudi na servisu. Nas pa se je polotila določena nervoza, zato so se naše napake množile,  Igor Kolaković je zato posegel po menjavah. Postava, ki je na koncu igrala, pa je dejansko bila zelo dobra, odlično so opravili svoje delo, zlasti Komel in Šket. Tako odhajamo domov s še eno zmago.«

Alan Komel, sprejemalec : »Salonit je nocoj zelo dobro igral in je v določenih trenutkih naredil precej manj napak od nas, kar se nam je na koncu drugega niza maščevalo in smo ga tudi izgubili. Toda, v nadaljevanju smo nedvomno pokazali svojo kvaliteto in zasluženo še enkrat zmagali. Salonitu za prikazano igro pa vse čestitke.«

Igor Kolaković, glavni trener: » V prvem nizu smo mi nedvomno igrali zelo kakovostno in tudi mirno prišli do zmage, toda v drugem, pri rezultatu 3:1 za nas, je prišlo do preobrata, saj je Salonit dejansko začel sijajno igro in je tudi dominiral ves čas tega niza. V tretjem nizu smo mi znova pokazali svojo prepoznavno igro, v četrtem pa smo predvsem igrali pametno, točko za točko in ta niz, ter tekmo v celoti znova rešili v svojo korist. V tem zadnjem nizu se nam je poškodoval Kovačević, toda, upam, da poškodba ni hujša, saj je že na nogah. V nadaljevanju bomo videli, če je kaj hujšega, iskrena upam, da vendarle ni in, da bo hitro nazaj na igrišču. V celoti  pa bi ocenil nocojšnje srečanje kot pomemben opomin, da se približujemo končnicam in, da prihajajo v ospredje kakovostnejše tekme in težji ter veliko bolj motivirani tekmeci od dosedanjih. Na to moramo računati in se na to moramo pripraviti. S Salonitom se bomo srečali že čez teden dni in zapomniti se moramo, da, če so visoko motivirani, igrajo sijajno.«

Odbojkarji ACH Volleya pa nadaljujejo z napornim tempom igranja dan za dnem, tako, da za njih počitka ni. Že jutri, v četrtek, 29. decembra ob 19. uri, bodo znova odprta vrata domačega Tivolija v katerem bo ACH Volley tokrat gostil moštvo Calcit Volleyball iz Kamnika – v tej sezoni drugo moštvo po doseženih točkah v slovenskem državnem prvenstvu, takoj za ACH Volleyem.  Vabljeni v Tivoli!