ACH Volley s Šketom tudi v psihološki prednosti

Kamnik, 31. marec 2012 – Druga tekma velikega finala državnega prvenstva v odbojki za moške se je znova iztekla povsem po notah ACH Volleya, ki je ekipo Calcit Volleyball tokrat na njihovem terenu, v Kamniku, gladko premagal z rezultatom 0:3 v nizih (20,18,17). Tako moštvo ACH Volley zdaj vodi že z 2:0 v zmagah proti Calcitu. Državnega prvaka odločajo, naj spomnimo, skupno tri dobljene tekme.

Za uvodno presenečenje je poskrbel kar Igor Kolaković, glavni trener oranžnih, ki je v otvoritveni niz poslal - vsaj po imenih, najmočnejšo postavo, v kateri sta bila tudi dva povratnika po poškodbi, prvi Matevž Kamnik – prvič je v celoti igral minulo sredo na Tivoliju - in drugi Alen Šket. Slednji je praktično izven trenažnega procesa že dober mesec pa pol, a to, da se je znašel v udarni postavi na začetku drugega derbija proti Kamniku, pa je predvsem imelo močan psihološki učinek. In to – nedvomno – kar na obe moštvi! Ob teh dveh igralcih, pa so začetno zasedbo oranžnih tvorili še Flajs, Vinčić, Kovačević, Rašić in Fabjan. V pripravi so bili Vidič, Klobučar, Čebulj, Komel, tekmo pa je s tribune spremljal Simac. Toda, če se je tekma v celoti končala po željah Ljubljančanov, se tako zagotovo ni začela. Gostitelji so namreč začeli silovito in brezkompromisno ter tako tudi povedli in prišli do prvega tehničnega odmora s tremi točkami prednosti. Tudi po odmoru so poskušali nadaljevati v enakem slogu, toda »stroj« ACH Volleya se je vendarle nekoliko »ogrel« in gostitelje ujel na 11. točki, ter jih na tej točki tudi pustil vse do drugega tehničnega odmora. Dosežene prednosti po tem oranžni zmaji niso več izpustili iz rok in so gostiteljem tako dovolili, da vknjižijo skupno 20 točk. Tudi v drugem nizu so znova bolje začeli odbojkarji Calcita in bili za točko boljši pri prvem tehničnem odmoru. Vodili so tudi v nadaljevanju tega niza, a le do izenačenja  na 15-15, ko so odbojkarji ACH Volleya naredili še točko več in tako bili boljši na drugem tehničnem odmoru. Prigarano prednost do konca znova niso izpustili iz rok in so to pot gostitelje pustili na doseženih 18 točk v tem nizu. Tudi v nadaljevanju se je ponovila zgodba iz prvih dveh nizov: znova so bolje začeli gosti, do 14. točke še držali priključek, po tem pa popustili in so se nove zmage tako upravičeno veselili odbojkarji ACH Volleya. Dodajmo še, da je tokrat Kolaković vršil malo menjav, z izjemo korektorskega mesta, ko je v drugem nizu Šketa zamenjal s Čebuljem, ki je do konca tekme povsem upravičil zaupanje trenerja.  Sicer je tokrat za oranžne zmaje največ točk dosegel kapetan ekipe, Andrej Flajs, skupno 14, na strani modrih pa Jan Pokeršnik, skupno 13.

Alen Šket, korektor ACH Volley : »Dejansko je bilo lepo znova stopiti na igrišče, kar sva se s trenerjem dogovorila pred tekmo. Res je, da nekaj časa nisem treniral, tako, da je v nadaljevanju na moje mesto znova stopil Čebulj in moje delo do konca zelo dobro opravil. Zagotovo sam v tem trenutku ne morem odigrati tekme v celoti, a bolečin ni, tako, da sem zadovoljen in upam, da bo v prihodnje le še boljše. Ob tem bi se zahvalil tudi našim navijačem – vsaka jim čast, potrebujemo pa jih še na eni tekmi, zato upam, na njihovo še večje število prihodnji četrtek v Tivoliju, ko nas znova čaka  težak obračun, iskreno upam, da tudi zadnji v tej sezoni.«

Igor Kolaković, glavni trener ACH Volley: »Danes smo odigrali veliko bolj kakovostno tekmo od tiste prve v Tivoliju in smo nedvomno morali vložiti precej napora za nocojšnjo zmago. Kamnik je v vseh treh nizih jemal pobudo v začetkih nizov, po tem smo igrali dokaj poravnano do 14. točke, po tem smo nekako stopili na plin in gostiteljem jemali zelo pomembne točke, večkrat v serijah. Tudi taktično smo dobro igrali, delali smo malo napak posebej na servisu in mislim, da je prepričljiv rezultat na koncu posledica prav takšne igre. Vsekakor pa menim, da smo v igri na sploh bili bolj prepričljivi od Kamnika.  Šket, čeprav povsem nepripravljen, nam je v prvem nizu dal tisto potrebno varnost v psihološkem pomenu besede, Čebulj pa je s tem nadaljeval na najboljši možni način, saj je odigral sijajno partijo, morda celo najboljšo doslej. Na sploh pa so vsi, vsak na svojem področju odigrali zelo skoncetrirano in zelo odgovorno. Vsekakor smo lahko zadovoljni z novo zmago, čeprav ne v celoti, saj je vedno prostor za boljšo igro. To prednost pa moramo zdaj potrditi še enkrat v Tivoliju. V četrtek bo nova tekma, nov dan. Kamniku zagotovo ustreza igra v Tivoliju tudi zato, ker so na lastnem terenu nocoj bolj prepričljivo izgubili kot v gosteh. Kajpada, Calcit nam lahko znova vzame kakšen niz, morda dobi celo tekmo, toda tisto, kar si mi sami ne smemo dovoliti je to, da se nam ponovi zgodba iz tretjega niza v Tivoliju, ko smo, ob zelo veliki prednosti preprosto čakali, da se tekma konča, ne da bi mi v tem bili udeleženi.«

Andrej Flajs, kapetan ACH Volleya: »Vesel sem, da smo tudi v čudovitem kamniškem ambientu prišli do pomembne zmage in da zdaj vodimo z rezultatom 2:0 v tej finalni seriji. Nocoj smo zagotovo popravili nekatere stvari, ki so bile v sredo problematične. Ko smo enkrat prišli v vodstvo, smo to prednost obdržali do konca. Seveda, lahko še boljše igramo in upam, da bomo to v četrtek pokazali in se veselili novega naslova. Upam tudi, da nas bo v četrte v Tivoliju spodbujalo še več navijačev, in da bodo z nami proslavili novo lovoriko.«

Jan Planinc, kapetan Calcit Volleyball Kamnik : »Mislim, da je ACH Volley prišel na nocojšnjo tekmo veliko bolj motiviran in pripravljen. Mi sicer nismo igrali slabo, res pa da nismo prikazali svoje najboljše igre. Pozna se, da mi lahko večino seta igramo proti Ljubljančanom, po tem sledi padec pri kakšni rotaciji, ko dobimo preveč točk, takrat nam pobegnejo in je takrat ACH dejansko težko loviti. V Tivoliju smo jih sicer na zadnji tekmi ujeli in prehiteli, toda, to se ne dogaja pogosto. Kakor koli, v četrtek je nova tekma in mi nedvomno gremo na zmago. Zagotovo bomo poskušali prikazati svojo najboljšo igro. Tudi zato upam, da bo na tivolskih tribunah veliko naših navijačev, da nas podprejo na tej poti.«

Luka Slabe, glavni trener Calcit Volleyball : »Z nocojšnjo igro mojih varovancev sem veliko bolj zadovoljen kot zadnjič v Ljubljani, ko smo bili  prva dva niza povsem neprepoznavni. Danes nas je koštalo zmage v kakšnem nizu predvsem to, da je po 14., 15. točki v vsakem setu, ACH Volley vendarle naredil serijo točk, ki jih po tem do konca nismo uspeli loviti. ACH Volley je nocoj šel na igrišče s »polno municijo«, se pravi z najmočnejšo postavo. To že nekaj pomeni za naš klub in za našo ekipo. Očitno nekaj res delamo prav, da se trener nasprotne ekipe Igor Kolaković odloči poslati celo poškodovanega Šketa na igrišče. V četrtek,  tako kot vedno, znova upam na še malo boljšo igro naših fantov, na bolj ofenzivno naravnane servise in napade, skratka, računam na to, da bomo še malenkost bolj prodorni, kot smo bili nocoj. ACH Volley nas je vendarle še malenkost bolj naštudirali, saj so točno vedeli, kam morajo pošiljat svoje blokerje. Vsekakor je treba ACH Volleyu za prikazano čestitati.«

Tretja tekma velikega finala DP med ACH Volleyem in Calcit Volleballom iz Kamnika bo v Tivoliju, v četrtek, 5. aprila 2012 ob 18. uri. Vabljeni!