ACH Volley suvereno proti Innsbrucku

Ljubljana, 3. november 2012 – ACH Volley je danes suvereno, s 3:0 (25:22, 25:22, 25:18), odpravil aktualnega prvaka srednjeevropskega tekmovanja, Hypo Tirol Innsbruck. Največ točk za oranžne zmaje sta dosegla kapetan Andrej Flajs, 14, in Mory Sidibe, 13, za nasprotno ekipo pa Ronald Jimenez, 17.

Glavni strateg Hypo Tirol Innsbrucka Stefan Chrtiansky je določil, da bodo tekmo začeli Davor Čebron in Daniel Gavan na položaju blokerja, podajalec Tamas Kaszap, sprejemalca Alexander Berger in Rudinei Boff, korektor Ronald Jimenez in libero Frederick Laure.Za ACH Volley pa so začeli kapetan Andrej Flajs, Uroš Kovačević, Mory Sidibe, Borislav Petrović, Gregor Ropret in Milan Rašić, na položaju libera pa sta se izmenjevala Daniel Lewis in Aleš Fabjan.

V 1. nizu so se oranžni zmaji z dobrimi servisi Borislava Petrovića oddaljili za nekaj točk, a so se gostje približali na vsega točko s servisi Daniela Gavana. Nato je za ponovno višje vodstvo domačih poskrbel kapetan Andrej Flajs, a so gostje vrnili z dobrimi servisi Tamasa Kaszapa, toda vodstva niso mogli resneje ogroziti in domači igralci so niz suvereno pripeljali do konca. V 2. nizu sta bili obe ekipi poravnani do 19 točke, nato pa so igralci ACH Volley z dobro igro tudi ta niz odločili v svojo korist. V 3. nizu pa dvomov o zmagovalcu skorajda ni bilo, saj so domači igralci vseskozi vodili za nekaj točk, največ za 7.

Stefan Chrtiansky, glavni trener Hypo Tirol Innsbruck: »Današnji poraz s 3:0 proti ACH Volley moramo sprejeti, saj se trenutno soočamo z velikimi težavami. Edina pozitivna stvar, ki jo lahko povzamem iz današnje tekme, je, da smo na trenutke zaigrali bolje in pokazali našo pravo igro. Že v ponedeljek nas čaka naslednja tekma proti Chemes Hummene. Upam, da nam bodo naslednje tekme malce dvignile samozavest, in da bomo prikazali boljšo igro. To je naš trenutni cilj.«

Luka Slabe, glavni trener ACH Volley: »Današnja tekma je bila zelo pomembna predvsem kar se tiče rezultata in novih treh točk v tekmovanju. Zelo sem vesel, da so fantje prišli na igrišče in delali tako, kot smo se dogovorili. Nekajkrat smo spet doživeli strm padec v igri, kar pa nas ni stalo točk. Ekipa je tudi dokaj mirno delovala na igrišču in to je zame najbolj pozitivna novica.«

Andrej Flajs, ACH Volley: »Vesel sem, da smo po dveh porazih v Ligi prvakov danes zmagali proti odlični ekipi iz Innsbrucka. To je prav gotovo pomembno za samozavest ekipe. Mislim, da je bila odločilna prednost, ki smo si jo uspeli zagotoviti, in ki smo jo potem kljub deloma nesproščeni igri uspeli zadržati do konca seta.«

Borislav Petrović, ACH Volley: »Zadovoljen sem, da smo prekinili ta niz dveh zaporednih porazov v Ligi prvakov. Še posebej pa je bila ta zmaga pomembna zaradi obeh tekem proti Euphony Asse-Lenniku, saj bi radi dobili obe tekmi ter tako ohranili možnosti za napredovanje v Ligi prvakov. Odločilna bi bila tako tekma v Münchnu proti Generali Unterhachingu. Veseli me, da je ekipa zelo hitro pozabila tekmo proti Macerati, ki nas je dobesedno nadigrala. Danes smo zmagali proti ekipi Hypo Tirol Innsbruck, ki nas je lani premagala v finalu tekmovanja MEVZA. Če bomo tako nadaljevali, bom zelo zadovoljen.«

Oranžni zmaji so tako na svoj račun vpisali nove tri točke v srednjeevropskem tekmovanju MEVZA, a dolgega počitka ne bo. Že v sredo bodo v Kranju odigrali prvo tekmo ¼ finala slovenskega pokala proti Astec Triglavu. Tekma se prične ob 18.45. V soboto, 10. novembra, pa v dvorano Tivoli prihaja Calcit Kamnik. Tekma bo potekala v okviru srednjeevropskega tekmovanja MEVZA.