ACH Volley v gosteh uspešno opravil prvo polovico naloge

Röeselare (Bel), 1. februarja 2012 – Moštvo ACH Volleya je svojo prvo tekmo četrtine finala Pokala CEV v gosteh proti belgijskemu moštvu Knack Röeselare ter pred okrog 2300 gledalcev končalo z zmago in rezultatom 2:3 v nizih (25-23;12-25;25-15;26-28;7-15). S tem je ACH Volley uspešno opravil prvi del svoje naloge, saj za napredovanje v višji krog potrebuje še eno zmago, tokrat na domačih tleh, v ljubljanski hali Tivoli.

Tekma je v Belgiji potekala po sistemu toplo-hladno. Začetna postava Kolakovićevih  varovancev, v kateri so bili Flajs, Šket, Vinčić, Kovačević, Rašić, Vidič in Fabjan, je začela dobro, čeprav so gostitelji naredili prvo manjšo prednost na prvem tehničnem odmoru in tja odšli z dvema točkama prednosti. Na drugem tehničnem odmoru je bila slika obrnjena, in so za dve točki vodili gosti iz Ljubljane. Toda po izenačitvi na rezultatu 21:21, so voz bolje in hitreje potegnili odbojkarji Knacka in zaključili niz prav tako z dvema točkama naskoka. V drugem nizu pa so oranžni zmaji že od samega začetka suvereno povedli in na prvem tehničnem odmoru vodili s 5 točkami razlike, ki so jo v nadaljevanju zgolj povečevali ter gostiteljem do konca omogočili, da dosežejo komaj 12 točk. V tretjem nizu se je slika zopet obrnila in so tokrat nedvomno bili boljši gostitelji, tako na servisu kot v obrambi in odbojkarjem ACH Volleya dovolili, da vknjiži samo 15 točk.  V četrtem nizu so ves čas bili nedvomno boljši odbojkarji ACH Volleya, ki so prednost v prvem delu niza s sedmimi točkami vendarle v končnici zapravili. Odbojkarjki Roeselarja so izenačili na 23. točki, po tem pa se je začela dejanska borba za prevlado v tem nizu. Iz te bitke so kot zmagovalci prišli oranžni zmaji, kar jim je dalo zagon tudi za peti niz. Slednjega so kontrolirali od samega začetka in ga tudi suvereno pripeljali do konca z osmimi točkami razlike, kar je odlična popotnica za povratno srečanje prihodnji teden v Ljubljani. Najbolj učinkovit igralec ACH Volleya je bil Alen Šket z doseženimi 31 točkami, najbolj učinkovit igralec Knack Roeselarja pa je bil Sam Deroo z doseženimi 19 točkami.

Andrej Flajs: » Predvsem sem zadovoljen s tem, da se domov vračamo z zmago, čeprav se zavedam, da smo s tem opravili šele polovico našega dela, saj nas čaka čez dober teden še ena težka tekma toda le ta bo na domačih tleh. Menim, da je bila nocoj odločilna končnica četrtega niza, ko smo po izgubi prednosti, vendarle uspeli narediti potrebno razliko in jo po tem tudi obdržali do konca tega niza in ves peti niz. Nocoj smo v igri oboji nihali. Zanimivo je, da smo oboji zmagovali zgolj na enem delu igrišča, a da nam je na koncu kljub vsemu prinesel zmago prav tisti »zakleti del« igrišča v Roeselarju. Pravzaprav je to bila dokaj čudna tekma, toda, menim, da je na koncu vendarle bolj pomemben končni rezultat od »umetniškega vtisa.«

Alen Šket: » Resnično smo nocoj igrali po sistemu toplo-hladno. Od začetka smo se pač navajali na dvorano, po tem smo zaigrali suvereno, na kar nam je zopet padla koncetracija. Imeli smo nekaj težav na sprejemu, oni so bili boljši na servisu. Toda, na koncu vendarle odhajamo domov z zmago, in to je v tem trenutku najbolj pomembno.«

Igor Kolaković: » V prvi niz smo nedvomno vstopili dokaj nervozno. Na samem začetku smo imeli težave tudi z žogami, saj smo imeli na treningu žoge drugače pripravljene, kar nam je na začetku tekme povzročalo kar precej preglavic še zlasti na elementu servisa, in tudi igrali smo nekako brez obrambe. V tem nizu smo sicer imeli boljšo statistiko, toda na koncu smo ga izgubili. V drugem smo igrali tako, kot smo si tudi zadali in niz suvereno pripeljali do konca. V tretjem nizu smo bolj kot ne izgubili na samem začetku, ker ga nismo dovolj kontrolirali, tako, da so nam nasprotniki ušli in delali razliko zlasti s dobrimi servisi. Takrat sem začel z menjavami igralcev, tako, da so svojo priložnost dobili tudi Ropret namesto Vinčića, Komel je menjaval Flajsa, Čebulj Kovačevića, Simac Vidiča. Ta niz nismo uspeli rešiti, v četrtem pa smo startali dobro, toda v končnici smo nekako obstali, delali napake, a na koncu vendarle dali vse od sebe in rešili najprej skoraj že dobljeni in na to že skoraj izgubljeni set. Toda, ravno s to igro v končnici in s tem preobratom smo nekako pridobili dodatno energijo in jo obdržali tudi v petem nizu, ki smo ga suvereno zaključili.«