ACH Volleyu nova točka na Poljskem

Lodz, 14. december 2011 – Moštvo ACH Volley je v tretji letošnji tekmi evropske lige prvakov, tokrat na Poljskem, doživelo svoj drugi poraz. Gostitelji, ekipa PGE Skra Belchatow jih je premagala z rezultatom 3:2 v nizih (23:25;28:30;25:21;25:18,15:12). Tako se ekipa ACH Volley vrača domov z eno, vendarle dragoceno točko, doseženo v razprodani dvorani sredi Lodza.FOTOGALERIJA

Ekipa ACH Volleya je pokazala izjemno igro v prvem in drugem nizu, tretjega pa je že kar začela s točko naskoka, ne da bi sploh servirala prvo žogo. Točko so gosti namreč dobili zaradi nenehnega prigovarjanja poljskega trenerja, za kar mu je glavni sodnik podelil rumeni karton in s tem tudi točko gostom. Toda, to zgolj kaže, kako nervozna je bila igra gostiteljev, ki so se nadejali lahke zmage s polnim izkupičkom, na koncu pa so se morali dejansko zelo potruditi, da so strli odpor mlade ekipe iz Ljubljane in dosegli zmago šele po petem nizu. Kot rečeno so igralci ACH Volleya suvereno povedli že v prvem nizu in imeli prednost tako na prvem kot na drugem tehničnem odmoru. Podobno je bilo tudi v drugem nizu, ko so imeli tudi že po pet točk prednosti, toda, po tem so nekoliko popustili, do izraza so prišle dragocene izkušnje Poljakov, ki so na to na 22. točki izenačili. Po tem se je začela drama, ki se je končala na razliko in z rezultatom 30:28 za ACH Volley. V tretjem nizu pa se je slika nekoliko obrnila. Pobudo so že na začetku prevzeli gostitelji, na drugem tehničnem odmoru povedli s petimi točkami razlike, po tem pa je Kolaković posegel po menjavi in je v igro dal mladega Jana Klobučarja, ki je s servisom omogočil ekipi delni rezultat 5:0, od tega je kar tri točke zabeležil sam, in sicer z asi. Kljub temu, to ni bilo dovolj za preobrat. Tudi v četrtem nizu so bili ves čas v prednosti odbojkarji Belchatowa, po njihovi 21 točki se je gostujoči trener Kolaković odločil nekoliko odpočiti svojo nocojšnjo udarno zasedbo in jo pripraviti za peti niz. V tem zadnjem dvoboju pa se je tekma prelomila in za ACH izgubila že po 10. točki. Kakor koli, odbojkarji ACH Volleya niso razočarali. Kolaković je tokrat dal v udarno zasedbo Flajsa, Šketa, Lewisa, Vinčića, Kovačevića, Rašića, Simaca, ki so tudi bili ves čas glavni nosilci igre. Posegal pa je tudi po zamenjavah, tako, da so nekaj minutaže dobil tudi Čebulj, Ropret, Komel, Vidič, Klobučar pa malenkost več. Ves čas igre je bil zelo dober Alen Šket, ki je dosegel tudi največ točk na tekmi, skupaj 28, takoj za njim tudi Kovačević, skupaj 16. Žal se je Šketu poznala tritedenska odsotnost in je kar nekaj dragocenih točk izgubil s slabim servisom. Na strani gostov pa so nocoj bili najbolj razpoloženi Wlasly in Klos s po 18 točkami, med najboljšimi pa je bil pravzaprav Kurek, ki ni igral od samega začetka, a je svoji ekipi dal izjemno pomemben prispevek. Matevž Kamnik pa se je za en večer prelevil v zelo dobrega televizijskega sokomentatorja.

Igor Kolaković, glavni trener: »Nocoj smo odigrali resnično težko tekmo, toda igrali smo tako kot smo se dogovorili, po naših pričakovanjih in to se je pokazalo tudi v prvih dveh nizih, ki so nam pripadli. V tretjem nizu pa je prišlo do padca koncentracije, kasneje tudi nekoliko utrujenost oz. nekakšna sproščenost, ki se te loti ob dobrem rezultatu in se na to maščuje. To sicer ne pomeni, da iščemo opravičila, zgolj ugotavljamo dejstva. Vsekakor pa je padec v naši igri tudi razumljiv, saj naša ekipa nima tovrstnih izkušenj, kot jih ima naš nasprotnik. Zmanjkalo nam je tudi nekoliko hrabrosti. Ob vsem tem je Belchatow ves čas tekme vršil tudi izreden pritisk na sodnike. Kakor koli, tekmo smo sicer izgubili, toda z igro mojih varovancev nikakor nisem nezadovoljen.«

Alen Šket, korektor: »Zadovoljen sem, ker smo nocoj igrali tako, kot smo se pred tem dejansko dogovorili. Ne vem pa, kaj se nam je zgodilo v tretjem setu, ko nam je nedvomno padla koncetracija, zdi se tudi, kot da bi se ustrašili nasprotnika. S svojo igro sem vendarle zadovoljen, do prihodnjega torka pa vsekakor moram popraviti tudi servis, saj sem danes prav v tem elementu po nepotrebnem in preveč grešil.«

Andrej Flajs, kapetan: »Prva dva nocojšnja niza sta bila zagotovo najboljša niza, ki smo jih odigrali v gosteh v tem klubu! Žal nam je koncetracija padla in so gostitelji lahko pokazali svojo premoč. Tekma se je prelomila v tretjem nizu.Kljub temu smo zadovoljni z doseženo točko.«