Asseco Resovia boljši tudi v drugo

Ljubljana, 17. marca 2012 - ACH Volley: Resovia Rzeszowia 0:3 (18:25, 19:25, 22:25)

Dvorana Tivoli. Gledalcev 2200. Sodnika: Kulhanek (Avstrija), Boes (Nemčija).

ACH Volley: Flajs 8, Komel 3, Kamnik 3, Klobučar, Vinčič 4, Kovačevič 8, Čebulj 12, Ropret, Fabjan (L), Rašić 3, Vidič, Simac. Asseco Resovia Rzeszowia: Grzyb 9, Nowakowski 7, Dobrowolski, Perlowski, Ignaczak (L), Mika, Kosok, Tichacek, Lotman, Grozer 19, Gontariu, Bojić 11, Akhrem 10. FOTOGALERIJA

Po izenačenem prvem nizu so v nadaljevanju odbojkarji ACH Volley povsem popustili in gosti so z maksimalnim izidom dobili »prvi polčas«. Do tretje točke izenačena tekma. Po neuspelem napadu Ljubljančanov, so gostje po uspelem napadu Györgya Grozerja prvič povedli za dve točki (3:5). Razlika na prvem tehničnem odmoru se je še povečala (5:8). Po odmoru gostujoča igra v napadu ni bila več tako prodorna, v domačem bloku je blestel Dejan Vinčič in je rezultat na 10. točki bil izenačen. Polminutni odmor je Poljake vrnil v igro. Zapored so dosegli tri točke in pri zaostanku 10:13 je polminutni odmor vzel tudi domači trener Igor Kolaković. Po odmoru zelo slab sprejem odbojkarjev ACH Volley in gostje so na drugem tehničnem odmoru imeli že lepo prednost (11:16). Izkušeni odbojkarji Resovie niti v enem trenutku niso dovolili, da bi se jim Ljubljančani nevarno približali in brez težav so osvojili uvodni niz. Drugi niz se je začel izenačeno. Z uspešnim napadom Milana Rašića skozi sredino, so gostitelji prišli do prvega vodstva (4:3). Gostje, spodbujeni z manjšo skupino svojih navijačev, so brez težav držali ravnotežje in na prvem tehničnem odmoru zadržali točko zaostanka (8:7). Takoj po odmoru, so gostje zapored dosegli dve točki in spet povedli (8:9). Poljakom je to dalo novega poleta. Razliko so povečali (12:15) in gostitelje prisilili, da so vzeli polminutni odmor. Po drugem tehničnem odmoru, so se gostitelji po uspešnem napadu Uroša Kovačevića približali na točko zaostanka (15:16). Ljubljančani so bili v igri do rezultata 17:18. Trije zaporedni bloki Poljakov so tehtnico nagnili na njihovo stran in prednosti niso več izpustili iz rok. Začetek tretjega niza je prinesel izenačeno igro, kar je še dalo nekaj upanja na preobrat. Po prvem tehničnem odmoru (8:7), je mladi Klemen Čebulj dvakrat neugodno serviral (10:7) in gostje so hitro posegli po polminutnem odmoru. Ljubljančani so prednost še povečali (14:9), a le do servisev Wojciecha Grzyba. Gostje so naredili delni izid 0:8, visok zaostanek povsem izničili in spet povedli (14:17). Do konca niza so se Ljubljančani trudili, se nekajkrat približali na točko zaostanka, a ponovnega preobrata jim gostje niso dopustili. Wojciech Grzyb, ki je z neugodnimi servisi naredil preobrat na polovici niza, je z neubranljivim servisom zaključil tekmo. Z dvema zmagama so se odbojkarji Resovie tako zasluženo uvrstili v finale evropskega pokala CEV v katerem se bodo pomerili z jutrišnjim zmagovalcem polfinalnega srečanja drugega para Monza: Dinamo Moskva, ki se igra v Moskvi.