Avstrijci tokrat le do enega niza

ACH Volley Ljubljana : Waldviertel 3:1 (17, -19, 18, 16)

ACH Volley Ljubljana: Kovačič, Purić 4, Pavlović 4, Satler, Pleško, Brulec, Đirlić 6, Okroglič 11, Mantha 10, Vilimanović 4, Pokeršnik, Videčnik 10, Poluian 21.

Waldviertel: Binder, Plizga 3, Schober 3, Bornemann 15, Bartoš 1, Tille, Fullerton 3, Boff 9, Hahn 1, Szarek 16, Siwczyk 5.

MEVZA, dvorana Tivoli, 35 gledalcev, 1. sodnik: Brlas (HRV), 2. sodnik: Rajković (HRV).

Odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana so v srednjeevropski ligi premagali avstrijski Waldviertel s 3:1. Ljubljančani so že uvrščeni na zaključni turnir, ki bo sredi marca na Dobu.

Slovenski prvaki so začeli suvereno in brez težav že takoj v uvodu nabrali vodstvo 6 točk (11:5). Tudi nadaljevali so v tem slogu in gostom niso pustili veliko prostora za zaključevanje napadov (20:13). Po le 19 minutah igre so zaključili niz s 25:17.

V drugega so Ljubljančani vstopili rezervirano, medtem ko so se na drugi strani Avstrijci ogreli in začeli vse bolje igrati (12:15). Od vsega začetka so zmaji lovili goste, vendar neuspešno (16:18). Najbližje so bili še pred končnico, ko so ponovno zaostajali za 2 točki (19:21), a so severni sosedje nanizali 4 zaporedne točke in izenačili na 1:1 v nizih (19:25).

V Tivoliju smo v tretjem nizu spremljali borbo za vsako točko in po menjavi na mestu korektorja, ko je v igro vstopil Jori Mantha, so Slovenci ponovno prevzeli vajeti v svoje roke (13:10). Začeto delo so zanesljivo dokončali, saj so z asom Poluiana povedli z 2:1 (25:18).

Četrti niz so bolj prepričljivo pričeli domačini (12:6), ki so na račun učinkovitega bloka, vrhunskih servisov in uspešnih zaključkov zavladali na tivolskem parketu (23:15). Zadnjo točko so Ljubljančani pridobili z nasprotnikovo napako in zapečatili srečanje s 25:16.

Andrej Urnaur, trener ACH Volleyja Ljubljana: ''Po lahko osvojenem prvem nizu, smo prelahko vstopili v drugega. Rahel padec koncentracije, nasprotniki so nekaj težkih točk solidno odigrali in niz je bil izgubljen. Vseeno mislim, da smo 3 nize odigrali dobro, jih na koncu pustili na 18 oziroma 16 točkah in zasluženo zmagali.''