Brez oddanega niza v Zagrebu

HAOK Mladost : ACH Volley Ljubljana 0:3 (-24, -22, -19)

HAOK Mladost: Sabljak 3, Radoš, Nikačević 2, Mitrašinović, Bakonji, Sedlaček 17, Šarčević, Mišura 2, Jurić, Prlić 13, Marelić 4, Krnić 1, Dukić 4, Mihalj, Jakovac, Delić.

ACH Volley Ljubljana: Kovačič, Purić, Pavlović 7, Satler, Pleško, Brulec, Đirlić 7, Okroglič 8, Mantha 10, Vilimanović, Videčnik 7, Poluian 16.

V ligi MEVZA so se odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana v gosteh pomerili proti zagrebški Mladosti in slavili s 3:0.

Slovenski prvaki so začeli rezervirano in so se hitro znašli v zaostanku (6:9). Prednost so nato Hrvati še povišali (8:13), nato pa so zmaji le prikazali boljšo igro, nanizali nekaj točk zapored, eno tudi s pomočjo rdečega kartona nasprotne ekipe, in se z delnim izidom 6:2 približali na le točko zaostanka (14:15). Vseeno niso uspeli izenačiti in ponovno so dovolili nasprotnikom, da se odcepijo (15:18). V končnico so fantje vstopili z rezultatom 20:22, s servisi Videčnika in zaključki Manthe pa so najprej izenačili (23:23), kasneje pa priborili prvi niz s 26:24 v svojo korist.

V povsem enaki situaciji so se Ljubljančani znašli v drugem nizu. Domača ekipa je skozi celoten niz vodila za 3 točke, Ljubljančani pa so lovili rezultat in nižali zaostanek. Prvo izenačenje v drugem nizu so priigrali na 19. točki. Z napadom Đirlića, ki je vstopil v igro sredi drugega niza, pa so zmaji povedli s 23:22, z blokom Videčnika pa so drugi niz tudi zaključili (25:22).

V tretjem nizu sta ekipi držali stik in se izmenjevali v prednosti ene točke (16:15), nato pa so slovenski prvaki s servisom Poluiana in vrhunskimi obrambnimi akcijami začeli pohod na novo zmago (23:18). Z asom Pavlovića so zapečatili še tretji niz in zasluženo slavili.

Andrej Urnaut, trener ACH Volleyja Ljubljana: ''Igrali smo dobro, predvsem smo pokazali zbrano igro v končnicah nizov. Mislim, da smo zasluženo zmagali, in kar je še tudi precej pomembno za nas, je to, da smo našli dober tekmovalni ritem.''