Dunajčani - senca moštev iz preteklih sezon

Na prvem tehničnem odmoru so odbojkarji ACH Volleya dve točki prednosti (8:6). Gostje z Dunaja so držali minimalno razliko predvsem z borbeno igro v polju in dobrem bloku. Po odmoru so pobudo prevzeli gostitelji in si z blokom Van Dijka nabrali pet točk prednosti (16:11). Odbojkarji ACH Volleya so nadaljevali zbrano in pri rezultatu 21:17 je gostujoči trener Zoran Nikolić poizkušal zasuk s polminutnim odmorom, ki ni prinesel želenega rezultata. Z uspešnim napadom kapetana Andreja Flajsa so gostitelji osvojili prvi niz. Blejci so odlično odprli drugi niz in pri rezultatu 4:0 so bili gostje primorani poseči po prvem polminutnem odmoru. Domačini  so imeli v svojih vrstah več razpoložljivih igralcev. Z asom Flajsa in blokom Rašića so si na drugem tehničnem odmoru nabrali že sedem točk prednosti (16:9). V nadaljevanju so se Dunajčani dvakrat približali na tri točke zaostanka (18:15, 19:16), a bližje jim gostitelji niso pustili in brez težav prišli še do drugega niza. Dobro igro s katero so se izkazali odbojkarji ACH Volleya v prvih dveh nizih vendarle niso prenesli v tretji niz in po uspešnem bloku Laimerja so na prvem tehničnem odmoru zaostajali že za štiri točke (4:8). Gostitelji so se hitro pobrali in po neuspešnem napadu Laimera je bil rezultat izenačen na 11. točki. Sledilo je izenačeno srečanje in po napaki gostov v napadu, so Blejci prišli do prvega vodstva v tretjem nizu (19:18). Gostje so znali hitro odgovoriti in z asom Fahrstätterja so pobegnili za dve točki (20:22). Drugi polminutni odmor domačega trenerja Kolakovića je bolj koristil njegovim varovancem. Gostje so začeli grešiti v napadu, odločilno točko za končno zmago, pa je z blokom prispeval Milan Rašić.

Izjave po tekmi:

Zoran Nikolić, glavni trener hotVolleysa: » Mi smo prispeli v Radovljico, da se borimo in pokažemo, kar največ tega, kar smo v tem trenutku zmožni pokazati. Zagotovo je ACH Volley precej bolj kakovostno moštvo od našega, toda  na trenutke so moji igralci dejansko imeli preveliko strahospoštovanje do nasprotnika, kar jih je preprosto preveč motilo v igri. Škoda se mi zdi tretjega niza, saj smo že vodili z rezultatom 22:20, a ga nismo tako uspešno tudi zaključili. Kljub temu moram poudariti, da mi pripravljamo moštvo za evropsko prvenstvo prihodnje leto in imam na skrbi kar nekaj članov reprezentance, ki jih moramo v tem letu dni pripraviti do višje ravni igre, da so lahko po tem tudi konkurenčni.«

Igor Kolaković, glavni trener ACH Volley: »Nedvomno je bilo moštvo hotVolleysa  doslej naš najmočnejši nasprotnik. Prva dva niza smo igrali zelo dobro, toda tretji set smo začeli slabše na sprejemu in servisu, kar je povzročilo precej nervoze. Tudi sam sem reagiral v nekem trenutku na nekatere zame sporne odločitve sodnika in prvič v svoji trenerski karieri prislužil rumeni karton. Toda, dejstvo je, da smo se v nadaljevanju umirili in začeli potrpežljivo igrati točko po točko ter v končnici niza, kljub temu, da je naš nasprotnik že vodil z rezultatom 22:20,  mirno pripeljali tudi ta set do konca in prepričljivo slavili z rezultatom 25:22. Seveda, izjemno smo veseli tudi končnega izkupička 3:0 v nizih in novih točk v srednjeevropski ligi.«

Andrej Flajs, kapetan ACH Volley: » To je bila za nas še ena težko priborjena zmaga, s tem predvsem mislim na igro v tretjem setu. Prva dva  niza smo namreč dejansko igrali na zelo visoki ravni, v tretjem pa nam je popustila koncentracija, tako, da smo dovolili nasprotniku, da se razigra. Po tistem, kar so Dunajčani nocoj pokazali pa osebno ne verjamem, da se bodo letos uvrstili v finalni turnir srednjeevropske lige, razen, če ga bodo zopet sami organizirali. Mislim tudi, da je Innsbruck v tem trenutku močnejša ekipa  in zato komaj čakam sobotni derbi.  Res je, da so člani moštva hotVolleys precej mladi in, da ima njihov centralni bloker Nemec trenitno največ izkušenj, ostali pa so mlajši in verjetno se bodo v prihodnjih letih zagotovo ponovno potegovali za vrh interlige. Toda, za letos se mi to ne zdi verjetno.«