Hypo Tirol pretrd oreh -ACH Volley viceprvak

Humenne, 10. marec 2012 – Odbojkarski ACH Volleya niso uspeli ubraniti naslova prvakov srednjeevropske lige. V odločilnem finalnem dvoboju so klonili proti moštvu Hypo Tirol iz Innsbrucka in z rezultatom 1:3 v nizih (20:25;20:25;25:20;21:25) izgubili tekmo in vnovični naslov srednjeevropskih prvakov. Odbojkar z največ doseženimi točkami na tej tekmi je nedvomno bil Klemen Čebulj, saj jih je dosegel 26, najboljši igralec srečanja pa je vendarle bil Štefan Chrtiansky z doseženimi sicer 20 točkami, toda z izjemno igro zlasti na servisu s katerim je moštvo Hypo Tirola tokrat tudi nadigralo ekipo ACH Volley.FOTOGALERIJA

Odbojkarjem ACH Volleya igra nocoj nikakor ni stekla. Nasprotnik je začel silovito in na prvem tehničnem odmoru že vodil za dve točki. V nadaljevanju  je bila igra dokaj izenačena,  toda,  Avstrijci so ohranili te dve točki prednosti tudi na drugem odmoru, po tem so začeli povečevati razliko, ki jo oranžni zmaji nikakor niso mogli ujeti in so do konca niza uspeli vknjižiti zgolj 20 točk. Podobno se je zgodilo tudi v drugem nizu, v katerem so odbojkarji Hypo Tirola že pred drugim tehničnim odmorom nabrali zalogo štirih točk prednosti in jo do konca niso izpustili, tako da ACH Volley znova ni uspel doseči več kot skupno 20 točk tudi v tem nizu. V tretjem nizu se je zgodba obrnila. Oranžni zmaji so končno ujeli svoj ritem igre in ves čas tega niza vodili, ter nasprotniku tokrat dovolili, da vknjiži zgolj 20 točk. V četrtem je že kazalo, da se bo tekma odločala v petem nizu, toda, do tega ni prišlo. Odbojkarji ACH Volleya so klonili pod odličnimi servisi nasprotnika, ob tem nikakor niso uspeli razviti svoje igre v obrambi. Štefan Chrtiansky pa jim je v končnici pokopal vse upe na zmago in podaljšek igre še v peti niz, saj je s tremi zaporednimi asi v zaključku tega niza sijajno končal niz in tekmo. Odbojkarji Hypo Tirola so to pot preprosto bili boljši. Igor Kolaković je tudi nocojšnjo tekmo začel z enako postavo kot včerajšnjo proti Mladosti in na parket poslal  Flajsa, Vičića, Kovačevića, Čebulja, Fabjana, Rašića in Vidiča, v nadaljevanju pa ponudil priložnost tudi ostalim, zlasti Komelu in kasneje tudi Kamniku, na katerega veliko niti ni mogel računati zaradi predolge odsotnosti iz trenažnega procesa.

Matevž Kamnik, srednji bloker: »Današnja tekma je bila zagotovo zelo kvalitetna, na žalost pa se je končala v prid Innsbrucka, kar se v bistvu niti ne bi smelo zgoditi po našem vodstvu 11:6 v 4. nizu. Toda, delali smo napake, ki so na koncu tudi odločile tekmo. Hypo Tirol nas je nocoj nadigral z neverjetnim servisom in sprejemom, zato jim dejansko moramo čestitati za zmago. Name žal trener ni mogel računati v celoti, ker še nisem v pravi formi. Zato pa je znova odlično igral Čebulj in je vprašanje, ali bi Šket na njegovem mestu sploh odigral bolje.«

Andrej Flajs, kapetan : »Nasprotnik je danes predvsem odlično serviral in s tem tudi lažje organiziral obrambo in to je tudi odločilo tekmo. Žal mi nismo znali obdržati prednosti, ki smo jo uspeli ustvariti v odločilnem četrtem nizu in so se tako zmage in pokala tokrat veselili odbojkarji Innsbrucka. Razlika med njihovo ekipo in našo pa je nocoj nedvomno bila v njihovi veliki samozavesti, ki so jo pokazali na servisu. Tudi, če jim ni šlo vse po načrtih, niso popuščali v tem elementu. Mi, ravno nasprotno, pa smo in to je odločilo tekmo.«

Igor Kolaković, glavni trener : »Ekipa Hypo Tirola je letos bila nedvomno boljša od nas. Še zlasti so se izkazali s servisom. Pri nas smo sicer imeli dober prvi tempo, toda njihova realizacija napada je bila pravzaprav impozantna. Še zlasti je izstopal Chrtiansky, ki ga nikakor nismo mogli kontrolirati. V 4. nizu smo dobro začeli, toda, v končnici je bil njihov servis močnejši od našega in mi preprosto nismo uspeli ohraniti naše prednosti, saj nikakor nismo mogli organizirati protinapada. Nedvomno nam je zmanjkalo potrpežljivosti in smo zaključevali na hitro, kar se ni izkazalo za dobro. Tirolu je to pot potrebno čestitati.«