Kamničani povedli v finalni seriji

Oranžni zmaji so v prvi finalni tekmi letošnjega državnega prvenstva z 1:3 (22, -21, 25, 14) morali priznati premoč ekipi Calcit Volleyball, ki je tako povedla v finalni seriji. Naslednja tekma bo na sporedu v ponedeljek.

Dvorana Tivoli, 13. april 2017, gledalcev 250, sodnika: Miklošič (Maribor) in Markelj (Bled).

ACH Volley Ljubljana:   Flajs 5, Kovačič, Purić 5, Satler, Pleško, Jurić 5, Štern 9, Pokeršnik 12, Buculjević 3, Armenakis 17

Calcit Volleyball: Štalekar 9, Hribar, Golob, Novljan 1, Ratek, Okroglič, Vidmar, Pereira 25, Brulec 4, Lakner, Kotnik 12, Štembergar Zupan 7, Videčnik 5, Konjedic

Oranžni zmaji so v prvo finalno tekmo vstopili brez Jana Kozamernika, ki je manjkal zaradi viroze. V prvi postavi ga je zamenjal Stipe Jurić, ki je že takoj s prvim začetnim udarcem dosegel točko. Prav tako je prednost pred Buculjevićem dobil izkušeni Rok Satler. Gostje niso dopustili pobega ACH-ja in so vseskozi držali priključek, v nadaljevanju pa so celo prešli v vodstvo. Po drugem tehničnem odmoru, ko je Armenakisov napad končal v avtu in je prednost Kamničanov znašala tri točke, je trener Kedačič poklical fante k sebi. Odbojkarji Calcita pa se niso pustili zmesti in si z manjšo serijo priigrali dovolj veliko prednost za zmago v prvem nizu.

Drugi niz sta na igrišču pričela Buculjević in Flajs, ki sta že ob koncu prejšnjega niza zamenjala Armenakisa in Satlerja. Odbojkarji ACH Volley-a so začeli bolj odločno, a so jih nepopustljivi Kamničani zopet ujeli. Tokrat so oranžni zmaji na servis Jurića nanizali serijo točk ob drugem tehničnem odmoru. V nadaljevanju so gostje znižali zaostanek na dve točki, a so domačini odigrali dovolj zbrano, da so izenačili rezultat.

V tretjem nizu smo zopet spremljali izenačen obračun in veliko atraktivnih reševanj. V oranžni ekipi se je prebudil Armenakis, ki je dosegel nekaj točk ob prvem tehničnem odmoru. Vendar tudi gostujoči odbojkarji so pridno zbirali točke in v končnico niza vstopili s tremi točkami prednosti. Odbojkarji ACH Volley-a so izenačili rezultat na 22. točki in tokrat je trener Ribič vzel pol minute odmora. Njegovi varovanci so si nato priigrali prvo zaključno žogo, ki so jo Ljubljančani uspeli izničiti, prav tako tudi drugo, na koncu pa so bili v podaljšku srečnejši Kamničani.

Oranžni zmaji so odločno začeli v četrtem nizu, gostujoči odbojkarji pa so negodovali nad sodniškimi odločitvami in si tako prislužili opozorilo. Ob prvem tehničnem nizu je prednost domačinov znašala tri točke, a so nato Kamničani s tremi zaporednimi točkami izid izenačili. Kotnik je še naprej dobro serviral in njegova ekipa je z delnim izidom 6:0 povedla za tri. V ekipi ACH-ja je Flajs zamenjal v tem nizu nerazpoloženega Armenakisa, a oranžni kljub temu do konca tekme niso našli pravega odgovora na igro razpoloženih Kamničanov, ki so tako povedli v finalni seriji.

Jani Kovačič, ACH Volley Ljubljana: »Malo se je zagotovo poznala odsotnost Kozamernika, vendar odsotnost enega igralca se ne bi smela pokazati v takšni predstavi kot je bila naša današnja. Mislim, da je bil Kamnik danes boljši v vseh elementih. Izkazali so se pri servisu in sprejemu in zasluženo zmagali. V četrtem nizu smo malo v nepravem trenutku izgubili glave, čeprav imamo še štiri tekme, na katerih moramo iztržiti tri zmage, da bi osvojili prvenstvo.«

Sašo Štalekar, Calcit Volleyball: »Danes res ni bil ACH-jev dan, mi smo v prvem nizu dobro pritisnili s servisom, ko smo v drugem nizu malo popustili, smo jim dovolili, da so se razigrali. Nato pa smo zopet stisnili in so začeli popuščati in padli. To je šele prva zmaga, mi gremo seveda še po dve zmagi.«