Kljub odlični igri Krope vnovič zmagal ACH Volley

S sosedskim derbijem se je končalo tekmovanje v modri skupini državnega prvenstva. Tekma, razen prestiža, ni odločala o ničemer. Blejci so modro skupini končali na prvem mestu, Kroparji pa na šestem. Boljše so tekmo odprli aktualni prvaki srednjeevropske lige, moštvo ACH Volleya, ki je tokrat »gostovalo« v radovljiški športni dvorani. Predvsem so z dobrim blokom nabrali začetni kapital (3:8). Kroparji so se po prvem tehničnem odmoru prebudili, popravili igro v polju in razliko zmanjšali na dve točki (8:10). Z blokom Vidiča, so Blejci spet podvojili razliko na drugem tehničnem odmoru (12:16). Kroparji so poizkušali z dvema pol minutnima odmoroma, a to izkušenih odbojkarjev ACH Volleya ni zmedlo in so brez težav dobili uvodni niz. Na začetku drugega niza so bili gostitelji bolj konkurenčni (6:6). Blok Vidiča je Blejcem prinesel rahlo prednost na prvem tehničnem odmoru (6:8). Odmor so bolje izkoristili Kroparji. Po dveh uspešnih blokih Bogožalca, so spet povedli (11:10). Tu se niso ustavili in svojo prednost še povečali (15:11). Po bloku Vidiča in rumenem kartonu Slabeta, so Blejci uspeli izid poravnati na 15. točki. Po drugem tehničnem odmoru, so »gostitelji« še enkrat pobegnili (19:15). Razlika je bila tokrat dovolj velika, da so jo znali zadržati in zasluženo osvojiti niz za izenačenje. Tretji niz so odbojkarji ACH Volley začeli izredno slabo v napadu in Kroparji so si nabrali lep začetni kapital (8:2). Kroparji so malce popustili, a vseeno še imeli prednost na drugem tehničnem odmoru (16:13). V zaključku so prednost še povečali (23:18), a z lastnimi napakami dovolili, da so se »gostje« nevarno približali (23:21). Da ni bilo dokončnega preobrata je poskrbel Bogožalec, kar je UKO Kropi prinesel še drugi niz. Odbojkarji ACH Volleya se še niso predali in so dobro odprli četrti niz (1:4), a to ni bilo dovolj za razpoložene Kroparje, ki so izid izenačili na 8. točki. Do 19. točke sta se ekipi menjali v vodstvu. Dva bloka Šketa v zaključku sta tehtnico prevesili na strah ACH Volleya in o zmagovalcu je odločal peti niz. Le tega so bolje začeli Blejci. V uvodu so povedli s 1:4, po bloku Jakopina pa so prednost še povečali (4:8). Po asu Kovačevića (5:10), so Kroparji vzeli še drugi pol minutni odmor. Odbojkarji ACH Volleya prednosti niso več izpustili iz rok in po več kot dveh urah slavili minimalno zmago.

Ob presenetljivo dobri igri odbojkarjev UKO Krope je igra ACH Volleya izzvenela sila improvizirano, vse kaže z razlogom. Zaradi pravil domačega prvenstva, po katerem v DP lahko igrajo največ trije tujci, je glavni trener ACH Volleya Igor Kolaković moral izbirati med blokerji in sprejemalci in se je odločil, da bodo tokrat spremljali tekmo s tribune Lewis, Simac in Rašić. Prav tako je želel nekoliko odpočiti Flajsa in Vinčića, tako, da je v igro poslal Petkovića, Kovačevića, Vidiča, Jakopina, van Dijka, Fabjana in Kamnika. Slednji pa je igral komaj nekaj minut, saj se je lažje poškodoval že na ogrevanju in Kolaković ni želel tvegati hujše poškodbe, zato ga do konca tekme ni več spustil v igro. Zato sta vlogo srednjih blokerjev začasno prevzela najprej Šket in nato Jakopin. Van Dijk nedvomno ni bil dovolj motiviran, Kroparji pa so igrali, kot rečeno in kot vse kaže, tekmo sezone. Napadali, servirali in blokirali so na vso moč in rešetali nasprotnika po dolgem in počez. Njim je uspevalo skoraj vse, odbojkarjem ACH Volleya  pa ne. Za nameček so »gostje« veliko grešili tudi na servisu. Po tem je Kolaković poslal v igro Flajsa, proti koncu četrtega in petega seta tudi Vinčića, in zmaga je vendarle bila zagotovljena. Tako je ACH Volley zaključil tudi to serijo tekmovanj v modri skupini brez poraza ter s samo tremi izgubljenimi nizi.