NA KOLENIH TUDI PRVAKI SLOVAŠKE

foto: testIgralci OK Autocommerce so z dobrimi akcijami na mreži hitro povedli s 6:2, zaradi česar je trener Slovakov Nosek takoj ukrepal z minuto odmora. Kljub temu je prednost domačih igralcev hitro naraščala in dva zaporedna asa Pleška za vodstvo s 14:5 pa sta prisilila slovaškega trenerja še k drugemu odmoru. Za dva nova zaporedna asa je v nadaljevanju poskrbel še Barreto, kar je domačim igralcem prineslo razliko 12 točk. Autocommerceovci so po tem izidu prvi niz suvereno odigrali do konca, gostje pa so dosegli skupaj le 12 točk.

V drugem nizu so gostje pokazali popolnoma drug obraz in takoj povedli z 2:1, in sicer zaradi nekoliko slabšega sprejema domačih. Ob drugem tehničnem odmoru so Slovaki vodili z 8:5. Domača vrsta je izenačila na dvanajsti točki, nato pa zopet popustila in dovolila gostom, da so dosegli tri zaporedne točke. Nalet Slovakov je z minuto odmora zaustavil domači trener Baltić. Ekipi sta nato dosegli vsaka še po eno točko, potem pa je trener Baltič opravil dve zamenjavi v svoji vrsti, in sicer je namesto Satlerja poslal na teren Urnauta, namesto Gasparinija pa Šmuca. Menjavi sta se očitno obrestovali, saj so se domači hitro približali gostom na dve točki (18:16). Na dobro potezo Baltića so gostje odgovorili z minuto odmora. Domači v nadaljevanju nikakor niso zmogli ujeti razpoloženih gostov, pomagale niso niti menjave (Urnaut − Satler, Šmuc − Gasparini, Čebron − Lakota) niti minuta odmora. Gostje so bili še naprej igrali učinkovito predvsem v napadih,, igralci Autocommercea pa so storili preveč napak in slovaški prvaki so zasluženo osvojili drugi niz s 25:21.

Pleško je v tretjem nizu z asom povedel domače v vodstvo s 3:1. Nekaj napak gostov na mreži je ob prvem tehničnem odmoru omogočilo vodstvo domačih z 8:4. Gostje niso popuščali, v igri so domači občasno še grešili, kljub temu pa so ohranili vodstvo treh točk do drugega odmora. Ob vodstvu domačih z 19:14 sta oba trenerja opravila po nekaj menjav, kar se je za goste izkazala kot pravilna odločitev,, saj so se domačim približali na dve točki (19:17). V nadaljevanju sta obe ekipi dvakrat zgrešili servis, domači pa so z zbrano igro uspešno držali prednost. Prestop Slovakov ob izvajanju začetnega udarca je zagotovil zmago Autocommercea v tretjem nizu.

Uvod četrtega niza je povsem pripadel domačim odbojkarjem. Napadalci so neusmiljeno zadevali polje gostov, gostujoči trener pa si je prislužil še rumeni karton, kar je pomenilo hitro vodstvo domačinov z 6:0. Gostje so takoj zahtevali prvo minuto odmora. Dve napaki slovaških odbojkarjev na mreži in blok Čebrona so za Autocommerce pomenili vodstvo z osmimi točkami razlike (9:1). Razpoloženi domači igralci so zlahka dosegali točke z udarci na mreži ter z blokom in ob drugem tehničnem odmoru so domačini vodili že za deset točk (16:6). Pot do nove zmage domačih je bila odprta. Gostje so delali napake, domačini pa so brez težav nabirali točke in si zasluženo priigrali zmago tudi v zadnjem, četrtem nizu na deveti letošnji tekmi.

V soboto, 25. novembra 2006, OK Autocommerce gostuje pri madžarskih prvakih, moštvu Vegyesz Kazincbarcike.

O tekmi po tekmi

Martin Hody, Bratislava:

»OK Autocommerce je ponovno pokazal odlično igro, nedvomno mnogo boljšo, kot smo jo pokazali sami. V drugem setu smo jih sicer presenetili, toda, žal, to ni zadostovalo. Sicer smo novinci v srednjeevropski ligi, saj letos nastopamo prvič. Glede na to, da smo doslej zabeležili štiri zmage, zagotovo nismo najslabši, toda do konca bomo morali dati še več od sebe in igrati tako, kot smo tudi v tem dvoboju igrali v drugem setu.«

Rok Satler, podajalec:

»Čeprav smo tudi tokrat zmagali, je dejstvo, da so v naši igri še vedno prisotna nihanja, glede katerih upam, da jih bomo čim prej odpravili. Tudi nocoj smo pokazali, da lahko igramo zelo dobro, dogaja pa se nam, da v nekaterih elementih igre na trenutke popustimo, kar nas kaznuje tudi z izgubljenim setom. Res je, da mi je trener nocoj dal priložnost, da igram več kot v zadnjih nekaj tekmah, vendar s seboj še nisem povsem zadovoljen. Moja forma se stopnjuje in vem, da lahko dam od sebe še veliko več. Vsekakor sem prepričan, da bomo do decembrskega turnirja v Zagrebu vsi skupaj dosegli zahtevano in želeno raven igre. V tekmi proti Slovakom smo v prvem setu zelo dobro servirali in to je bil naš glavni adut. Glede bloka, napada, sprejema in organizacije igre pa mislim, da imamo še kar nekaj rezerve.«

Dragutin Baltić, trener:

»Igrali smo z državnimi prvaki Slovaške, z ekipo, ki ima kar nekaj izkušenj v evropskih tekmovanjih, v svojih vrstah pa ima štiri reprezentante. Prav tako gre za »visoko« ekipo, ki pa smo jo obvladovali zlasti z dobrimi servisi, s katerimi smo upočasnili njihov napad. Zato so se pri njih vrstile napake in so se težko pobirali. Ko smo v drugem setu popustili, so hitro prevzeli vodstvo, toda po tem smo se ponovno osredotočili na servis in dvoboj tudi zasluženo dobili. Podobno je bilo tudi na našem prvem srečanju v Bratislavi, ko je sploh šlo za našo prvo interligaško in tudi siceršnjo tekmo v sezoni. Doslej so Slovaki v tem tekmovanju vendarle pokazali dobro igro, zabeležili so kar nekaj zmag in v bistvu sploh niso lahek nasprotnik. Tudi zato sem toliko bolj zadovoljen za našo igro. Pokazali smo, da smo boljši zlasti proti višji in bolj izkušeni ekipi. Sicer pa se ne strinjam s tistimi, ki pravijo, da je slovensko državno prvenstvo po kakovosti močnejše od srednjeevropskega. Menim, da je Interliga zelo močno tekmovanje, da je tudi zato zanimivo za gledalce, ki jih je na teh tekmah čedalje več. Škoda pa se mi zdi, da se tekme ne zdijo dovolj zanimive televizijcem in da so zato televizijski gledalci prikrajšani za odbojkarske športne užitke.«