Niz Calcitu, zmaga ACH Volleyu

Kamnik, 04. februarja 2012 – Moštvi ACH Volley in Calcit Volleyball sta se srečali že drugič v tednu dni, minuli teden v končnici prvega dela DP, nocoj pa na samem začetku drugega dela DP. Tekmi pa sta se medsebojno precej razlikovali. Odbojkarji ACH Volleya so sicer ponovno zmagali, tokrat z rezultatom 1:3 v nizih (17,-21,16,23), kar pomeni, da so Kamničani drugo slovensko moštvo, ki je aktualnim državnim prvakom vzelo en niz. Prav zaradi tega je bila tekma izjemno napeta, borbena in je celo malce dišala po kamniški senzaciji.

Igor Kolaković je po naporni sredi v Poklu CEV in zmagi po petih nizih nad belgijskim Roeselarjem, v Kamniku predvsem odpočil nekatere nosilce igre, zlasti Flajsa in Vičića in je v obračun proti drugouvrščeni ekipi rednega dela DP, ekipi Calcita poslal Ropreta, Šketa, Simaca, Rašića, Kovačevića, Komela in Fabjana, v nadaljevanju pa je znova ponudil priložnost tudi Čebulju in Klobučarju, ki sta menjavala Komela in Šketa, za zviševanje bloka pa je proti koncu poslal na igrišče tudi Vidiča. V prvem nizu so gostitelji držali korak z gosti do prvega tehničnega odmora, po tem pa svoje igre niso več razvili in so odbojkarji ACH Volleya suvereno zmagali z rezultatom 25:17. V drugem nizu pa je gostom popustila koncetracija. Začele so se vrstiti napake, Kamničani so to s pridom izrabili in s tremi točkami prednosti odšli že na prvi tehnični odmor, enako prednost so na to zadržali tudi na drugem tehničnem odmoru. Kolaković je poskušal z menjavami in je namesto Kovačevića poslal v igro Klobučarja, toda želenega zasuka ni bilo. Gostiteljem so uspevale skoraj vse akcije, tako da so ta niz zmagali in goste pustili na 21. točki. V tretjem nizu je ponovno bila na igrišču ena ekipa – ACH Volley, tako da so gostitelji tokrat prišli le do 16. točke. Četrti niz pa je postregel z veliko motiva na eni in drugi strani mreže. Obe ekipi sta se dejansko borili za vsako točko, zato se prav nobeni ni uspelo odlepiti od nasprotnika in si priigrati udobno razliko točk in sicer od začetka pa prav do konca niza v katerem so bili navijači obeh moštev deležni kar nekaterih zelo atraktivnih potez, tudi igre z nogo (Alan Komel), s katero si je moštvo prislužilo točko. Ob koncu niza je vendarle pretehtala kakovost gostov, ki so tako vknjižili zmago tudi v tem nizu in zmago v prvem kolu tki. modre skupine državnega prvenstva. V ekipi Calcita je največ točk zabeležil Jan Pokeršnik, skupno 17, pri ekipi ACH Volley pa je tokrat bil najbolj učinkovit AlanaKomel s skupno 19 točkami.

Luka Slabe, trener Calcita: » Vknjižili smo niz, lahko pa bi tudi dva ali tri, pa tudi to se bo nekoč zgodilo. Obljubljam. Upam, da so nocoj moji fantje videli, da je možno igrati tudi proti ACH Volleyu, na koncu pa nam je zmanjkalo tiste kakovosti, ki je žal nimamo. V celoti pa sem zelo zadovoljen, saj smo imeli dva vikenda zapored tekmi proti ACH Volleyu in to je bila za nas fenomenalna priprava za nadaljevanje prvenstva. Boljšega urnika si v bistvu ne bi mogli želeti, tudi zato, ker smo se otresli ACH Volleya za nekaj časa in lahko mirno naprej igramo v modri skupini. Vsekakor pa moramo čestitati ACH Volleyu, bili so boljši,  morali pa so se nocoj malce bolje potruditi za tole zmago. Veselim se tudi povratnega srečanja v Tivoliju – to je zame odlično okolje in upam vsaj še na eno dobro tekmo proti ACH Volleyu. Kar se nadaljevanja tekem v modri skupini DP tiče, pa bom zelo zadovoljen, če bomo mi končali na enakem mestu kot smo končali po rednem delu prvenstva. Bo pa zelo težko. Urnik je zgoščen in odločale bodo malenkosti – koliko ima kdo poškodovanih, koliko bolj ali manj spočitih. Tako, da si v tem trenutku predvsem želimo čim boljše izhodiščne pozicije pred play off-om. Ne želim kalkulirati, pač pa si zgolj želim, da ostanemo zdravi do četrtfinala, po tem pa kdor koli bo naš nasprotnik, pač bo.«

Uroš Kovačević, sprejemalec ACH Volley: »To je bila zelo težka tekma. Kamnik je takoj za nami najboljša ekipa v Sloveniji in ekipa, ki jo je potrebno spoštovati ter začeti tekmo maksimalno skoncetrirano, kar smo tudi storili. Žal smo se v drugem nizu preveč sprostili in ga zato tudi izgubili. Po tem smo zaostanek znova nadomestili in začeli igrati, tako kot se od nas tudi pričakuje in na koncu zmagali.«

Igor Kolaković, trener ACH Volley: »Končno se je našlo moštvo, ki je ponudilo resnični odpor ACH Volleyu v tej sezoni, kajpada ob tem ne pozabljamo niti na tekmo proti Salonitu, ko so nam v Kanalu prav tako vzeli niz. Dejstvo je, da smo prvi niz dobro odigrali, v drugem smo začeli delati napake na samem začetku in s tem dali priložnost nasprotniku, da igra in – igrali so sijajno. Kamnik je nocoj začutil priložnost in jo je poskušal izkoristiti. Tretji niz je bil podoben prvem, v četrtem pa smo dejansko igrali točko za točko. Ko pa moštvi prideta do tako izenačene igre, se v bistvu izgubi razlika v kakovosti. Zato sem zadovoljen, da smo vse zadnje točke beležili dovolj zanesljivo. Žal mi je ker nismo igrali bolj prepričljivo, toda naš cilj je bil tokrat odigrati tisto, kar moramo in si nekoliko privarčevati moči za povratno tekmo proti Belgijcem, ki nas v sredo čaka v Tivoliju.«