Odigrali toliko kolikor je bilo potrebno

Ljubljana, 16. Februar 2012 – Odbojkarji ACH Volleya so že drugič v dveh dneh suvereno premagali moštvo hotVolleys z Dunaja z rezultatom 0:3 v nizih (12:25,13:25,15:25) in se zanesljivo uvrstili v polfinale Srednjeevropske lige v kateri branijo naslov aktualnih prvakov. Tudi v povratnem srečanju je bil najbolj učinkovit igralec oranžnih zmajev Klemen Čebulj z doseženimi 17 točkami, na strani hotVolleysa pa Aleksandar Kamenica z doseženimi 11 točkami.

ACH Volley: A. Flajs , A. Komel (9), A. Šket ,M. Kamnik (2), J. Klobučar (6), D. Vinčić (1), U. Kovačević, K. Čebulj (17), G. Ropret, A. Fabjan (L), M. Rašić (10), A. Simac (11). Trener: I. Kolaković.

hotVolleys: S. Lechner (3), O. Binder (1), L. Doboczky (3), A. Kamenica (11), D. Meissner (L), M. Knaus (1), A. Blagojević, F. Ringseins (5), D. Divković, N. Maurer (1), N. Nikolić. Trener: Z. Nikolić. Sodnika srečanja: Zdravko Hranić (CRO) in Miroslav Milinović (CRO).

Igor Kolaković  je po včerajšnjem prvem srečanju za katerega je dejal, da »takšne tekme še nisem imel…«, tokrat poslal na parket nekoliko spremenjeno postavo, tako da so na povratni tekmi branili barve oranžnih zmajev Komel, Vinčić, Rašić, Čebulj, Klobučar, Fabjan in Simac. Malo pred drugim tehničnim odmorom drugega niza pa je v igro vstopil tudi Matevž Kamnik in ekipi pomagal s tremi odličnimi servisi do dveh novih pik. Svoj prispevek je  prav tako dal tudi tretjem nizu, ko mu je trener znova namenil nekaj aktivne minutaže. V igro je vstopil tudi Šket, a zgolj na kratko.  Kakor koli, prav težkega dela odbojkarji ACH Volleya tudi tokrat niso imeli. Mladim in neizkušenim gostom so dovolili zbrati le 12 točk v prvem nizu, 13 v drugem in 15 v tretjem, v katerem so slednji – zgolj kot zanimivost – na začetku celo dvakrat povedli.

Andrej Flajs, kapetan: »Seveda smo zadovoljni, da smo se uvrstili na zaključni turnir srednjeevropske lige, za katerega se sicer v tem trenutku še ne ve, kje bo potekal glede na to,  da je moštvo Doba izgubilo in se ni uvrstilo naprej. Igralci Dunaja so nedvomno še na začetku svojih odbojkarskih poti in jim dejansko še manjka kilometrine, mi smo pa obe tekmi odigrali s profesionalnim pristopom poskušali neke taktične različice in obe tekmi pripeljali mirno do konca.«

Milan Rašić, srednji bloker: »Za obe temi smo vedeli, da jih bomo dokaj lahko dobili, saj hotVolleys dejansko ni tisti klub od nekdaj, ki je imel ugled v Evropi. Včeraj in danes smo se pač srečali z zelo mladimi igralci, proti katerim smo igrali predvsem s ciljem, da se ne poškodujemo. Mnogo močnejša srečanja nas zdaj čakajo v polfinalu, predvidevam proti  Humenne, Innsbrucku in verjetno Kaštelom. To so relativno močne ekipe v tej ligi, ki so se tudi uspele prebiti naprej, ali se še bodo. A ne glede na to, kdo nam bo v polfinalu stal na drugi strani mreže, jih moramo premagati, da ubranimo naslov prvakov. To je naš osnovni cilj.«

Zoran Nikolić, trener hotVolleysa: »Za mene sta obe srečanji bili bolj na ravni prijateljskih srečanj kot na ravni Srednjeevropske lige. Vsekakor Ljubljančanom čestitam na zmagi in jim želim, da se uspešno borijo še naprej, tako v Pokalu CEV kot tudi v MEVZI. Vsekakor je med našima ekipama velika razlika, saj sta se srečali profesionalna in amaterska ekipa. Prepričan sem, da ACH Volley lahko igra še bolje, kot je pokazal na srečanju z nami.«

Igor Kolaković, trener ACH Volleya: »Obe tekmi smo odigrali tako kot smo načrtovali, predvsem s ciljem, da se izognemo morebitnim poškodbam, kar pomeni, da smo igrali toliko kolikor je bilo potrebno za zmago. Primerno temu smo kajpada delali tudi napake, toda nič usodnega. V obeh tekmah sem dal priložnost vsem članom moštva, predvsem zato, da ohranijo tonus telesa in se pripravijo še za naslednje tekme, ki nas čakajo v prihodnjih dneh. Seveda, nekaj minut sem namenil tudi Kamniku, ki se počasi pripravljal za vrnitev na igrišče in je nujno, da tudi sam ponovno »začuti« igrišče.«