Padla je tudi Kropa

Moštvi ACH Volleya in UKO Kropa sta se v letošnji sezoni že pomerili in sicer v finalu slovenskega pokala. Z rezultatom 3:0 so takrat bili uspešnejši odbojkarji ACH Volleya. Na nocojšnji tekmi pa je domači trener Kolaković tokrat poslal v igro Šketa, Simaca, Vinčića, Kovačevića, Jakopina, Vidiča in Fabjana. Med tekmo pa je samo proti koncu prvega seta namesto Simaca poslal v igro Kamnika, v nadaljevanju pa je znova zaigral Simac. Po drugih menjavah domači trener niti ni posegal. Tekmo pa so s tribun tokrat spremljali van Dijk, Rašić in Petković. Na drugi strani so Kroparji nastopili brez treh obolelih igralcev prve postave - Potočnika, Stavbarja in Todoroviča. Sosedski derbi so odbojkarji ACH Volleya začeli sila nervozno in pri zaostanku 1:4, je trener Igor Kolaković vzel prvi polminut odmor. Gostitelji so se počasi pobrali in rezultat izenačili na 7. točki, z uspešnim napadom Jakopina pa so prvič povedli (10:9). Toda, njihovo vodstvo je bilo kratkotrajno. Kroparji so se z borbeno igro spet odlepili in na drugem tehničnem odmoru imeli prednost treh točk (13:16). Motivirani gostje niso popustili in so razliko še povečali (15:20). Takrat so gostitelji vendarle začeli igrati bolj skoncentrirano in so goste pri rezultatu 17:22 začeli dohitevati. Na 22. točki so izenačili. Veliko težav so imeli gostje pri močnih servisih Šketa, ki je dal celo dva zaporedna asa, piko na i za prvi niz pa je z uspešnim napadom prispeval Jakopin.

Uvod drugega niza je prinesel izenačeno igro, z veliko borbenosti na obeh straneh (9:8). Sledile so slabe minute Kroparjev, ki so jih Blejci s pridom izkoristili in pri zaostanku 15:10, so gostje vzeli polminutni odmor. Le ta jim je koristil, saj so se hitro približali na dve točki zaostanka (15:13). Kroparji še niso obupali in z uspešnim napadom Bogožalca so izid izenačili na 19. točki. V končnici so varovanci trenerja Igorja Kolakovića vendarle manj grešili in osvojili še drugi niz. Tretji niz je še enkrat več ponudil izenačeno in sila borbeno tekmo (12:11). Po napaki gostov in bloku Vidiča so odbojkarji ACH Volleya pobegnili za tri točke (14:11). Ključni trenutek tretjega niza sta bila dva uspešna servisa Vidiča (18:14). Blejci so brez težav srečanje pripeljali do konca in z maksimalnim rezultatom 3:0 v nizih  dobili sosedski derbi ter vknjižili še eno zmago v državnem prvenstvu Slovenije.

Dejan Vinčić, podajalec: »Na koncu smo rešili tekmo z rezultatom 3:0, ampak realna slika na terenu je bila pač drugačna. Res smo morali dati vse od sebe, da danes premagamo razpoloženo Kropo, ki je napadala s servisi in na splošno je bila ves čas tekme zelo agresivna. A nekako smo jih vendarle uspeli umiriti in pripeljati tekmo mirno do konca.  Nedvomno smo sami delali veliko napak in sicer v vseh elementih igre. Imeli smo velike probleme na sprejemu, grešili smo v napadu in s tem tudi nasprotnika vračali v igro, kar pomeni, da smo jim predvsem sami podarili veliko preveč točk.«

Igor Kolaković, trener: »Zagotovo je to bila težka tekma za nas predvsem zato, ker je težek teden za nami. Imeli smo nekoliko bolj zahtevne treninge in to nas je nekoliko upočasnilo in povzročilo preveč napak v nocojšnji igri. Kropa je igrala izjemno borbeno in celo izjemno pogumno zlasti na servisu. S tem so nam naredili kar precej problemov, čeprav smo si probleme delali tudi sami. Šele v tretjem setu smo prišli do tistega, kar smo želeli, se pravi, da z blok-obrambo rešujemo zadeve, ne pa s hitrimi akcijami in ob prvem kontaktu z žogo. To se je namreč dogajalo zlasti v prvem nizu. Toda zmagali smo, še ena tekma je za nami, za nami pa je, kot že rečeno tudi precej naporen teden, ki se bo, vsaj tako upam, obrestoval v prihodnje. Kropa je nocoj imela težave, saj so igrali brez treh odbojkarjev iz prve postave. To je moštvo, ki igra zelo borbeno, z veliko energije. Igrajo dobro, ker tudi dobro trenirajo, navsezadnje si za treninge delimo isto dvorano. Tisto, kar je pri njih posebej zanimivo je to, da so izjemno usmerjeni k zmagi in to je dobro, saj na ta način dosegajo res dobre rezultate. To se je navsezadnje videlo tudi nocoj: bili so brez treh igralcev, med tekmo so zamenjali tri podajalce, toda ves čas so ohranjali visoko raven igre in vsekakor je za pohvalo, kako se fantje borijo.«

Adam Simac, srednji bloker: »Nocoj smo naredili nekaj dobrih zadev, smo navsezadnje zmagali, toda dejstvo je, da smo začeli brez  zadostne koncetracije, čeprav je dejstvo, da moramo vsako tekmo začeti bolje skoncetrirano kot smo to počeli nocoj. Vsak izmed nas, prav vsak dan mora priti na trening pripravljen za igro. Težje ko treniramo, boljše je in boljše igramo. Formo znova stopnjujemo in prepričan sem, da bomo vrhunec dosegli na zaključnem turnirju srednjeevropske lige in v končnici državnega prvenstva. Vsekakor pa je nocojšnje srečanje s Kropo bilo razburljivo, tudi zato, ker se s temi fanti videvamo praktično vsak dan v tej dvorani. Zato so tekme dobre in tudi dobro obiskane.«

Luka Slabe, trener Krope: »Izredno sem ponosen na fante, saj smo igrali brez treh igralcev iz prve postave, ki so zboleli in obležali zaradi viroze v postelji. V petek smo nekako sestavili edini trening, kolikor toliko, drugače smo se med tednom bolj ali manj samo žogali. Zato bi realno pričakoval, da bi danes lahko igrali boljše, ampak, vseeno ocenjujem, da je to bila dobra tekma za nas, saj smo imeli vrhunskega nasprotnika in mu čestitam za zmago in upam, da bo ekipa ACH Volleya uspešno končala to sezono, kot je tudi treba. Mi smo se pred tekmo dogovorili, da poskušamo čim bolj s servisom vršiti pritisk na njihove sprejemalce in v določeni meri smo se tega tudi držali. V nadaljevanju pa so nekateri postali nedisciplinirani in so začeli delati po svoje – zlasti na servisu. ACH je začel sprejemati zelo dobro in mu je bilo težko parirati z blokom. Ampak takšne tekme so za nas predvsem del učnega procesa. Mi se moramo zavedati, da se proti takšnim ekipam lahko igra samo tako, kot  je dogovorjeno, če nam to, kajpada nasprotnik dopusti. In dejstvo je, da nam je ACH Volley nocoj to dopuščal. Škoda, da nismo osvojili kakšne točke več – ne govorim o setu, pač pa o točkah. Na splošno pa, mojim fantom kapa dol, ker samo trije ali štirje, ki smo nocoj igrali, smo bili tudi med tednom zdravi in zato sem s prikazanim vendarle zadovoljen.«