Po petih nizih slavje oranžnih

V tretji finalni tekmi letošnjega državnega prvenstva so odbojkarji ekipe ACH Volley Ljubljana s 3:2 (-20, 18, 17, -23, 10) bili boljši od kamniškega Calcita Volleyball in tako povedli v finalni seriji. Naslednja, morda že odločilna tekma bo na sporedu v ponedeljek v Kamniku.

Dvorana Tivoli, 20. april 2017, gledalcev 450, sodnika: Pevc (Škofja Loka) in Seifried (Maribor).

ACH Volley Ljubljana:  Flajs 2, Kozamernik 14, Kovačič, Purić 6, Satler, Pleško, Jurić, Štern 26, Pokeršnik 8, Buculjević 3, Armenakis 21

Calcit Volleyball: Štalekar 8, Hribar, Golob, Novljan 5, Ratek, Okroglič, Vidmar 3, Pereira 12, Brulec 1, Lakner 1, Kotnik 8, Štembergar Zupan 11, Videčnik 2, Konjedic

Kamničani so motivirano začeli srečanje in povedli s 3:0, a je ACH na servis Buculjevića nanizal nekaj točk in prešel v vodstvo s 4:3. Zatem smo spremljali izenačeno srečanje, na drugi tehnični odmor pa so s prednostjo odšli gostje. Ko je nato Pereira dosegel še as, je domači trener Kedačič vzel pol minute odmora. Njegovi varovanci so v nadaljevanju naredili še nekaj napak in odbojkarjem Calcita omogočili lepo prednost pred zaključkom niza, katere niso izpustili iz rok. V domači ekipi je Žiga Štern dosegel kar sedem točk,a to ni zadostovalo

V drugem nizu so se po izenačenem začetku oranžni zmaji ponovno prebudili in na izvrsten servis Buculjevića odigrali popolnoma drugače kot v predhodnem nizu. Po vodstvu s 13:10 in pol minute odmora na zahtevo gostujočega trenerja, so do drugega tehničnega odmora zbrali še dva bloka in en as ter razveselili svoje navijače na tribuni. V nadaljevanju so Kamničani uspeli malce znižati zaostanek, vendar niso resneje uspeli ogroziti domačinov.

Tudi začetek tretjega niza je bil tako kot prejšnja dva izenačen. Kozamernik je z blokom priboril svoji ekipi vodstvo s 4:2, a so odbojkarji Calcita po borbeni igri na obeh straneh mreže uspeli izenačiti na 4. točki. ACH je še naprej dobro igral predvsem v bloku in si tako priboril vodstvo z 12:9, zato je trener Ribič vzel odmor. To pa ni zmotilo ritma oranžnih zmajev, ki so na servis Purića nanizali še tri zaporedne točke in si v nadaljevanju uspeli priigrati precejšnjo prednost, saj so nasprotnike pustili na 17. točki.

Takoj na začetku četrtega niza je domača ekipa doživela hladen tuš, saj je igrišče zaradi poškodbe moral zapustiti Diko Purić, nadomestil pa ga je Stipe Jurić. Odbojkarji ACH Volley-a so se še naprej dobro vodili in v rahli prednosti odšli na prvi tehnični odmor. A sledil je odgovor nepopustljivih Kamničanov, ki so prešli v vodstvo. Poškodba Purića očitno ni bila hujše narave, saj se je še pred drugim tehničnim odmorom vrnil na igrišče. Gostje so povedli s 17:13, domači odbojkarji so se v nadaljevanju sicer uspeli približati, a niso uspeli pripraviti preobrata.

Sledil je odločilni peti niz v katerem sta ekipi izmenično osvajali točko po točko in z lepim potezami poskrbeli za pravi odbojkarski večer. Strani mreže sta ekipi zamenjali ob vodstvu domačih, a le za točko. Ko so v naslednji akciji še z blokom uspešno zaustavili nasprotnike, je trener Ribič vzel še svoj drugi odmor. Prednost domačih je narasla že na štiri točke in to je zadostovalo za končno zmago oranžnih zmajev. Morda že odločilna tekma bo na sporedu v ponedeljek v Kamniku.

Žiga Štern, ACH Volley Ljubljana: »Zadovoljni smo seveda z osvojeno zmago, a kljub temu pa smo na lahke žoge naredili veliko napak. Tudi s servisom nismo bili tako uspešni. Upam, da bomo to uspeli popraviti do naslednje tekme in zagotovo bo tudi tam enak boj.«

Gašper Ribič, Calcit Volleyball: »Najverjetneje je nervoza prinesla nekaj napak v našo igro, kar je tudi na koncu odločilo tekmo. V naslednjo tekmo gremo zagotovo z mislijo, da ni zadnja in poskušali prikazati čim boljšo predstavo. Motivacijo bomo iskali v prvi tekmi in današnjem prvem nizu, saj verjamem, da je ACH premagljiv.«