Pokal CEV: Zgodovinski preboj med osmerico

CS Arcada Galati : ACH Volley Ljubljana 2:3

CS Arcada Galati: Zahar, Suljagić (2), Miseiki (1), Filippov, Kovačević, Pascan (2), Despotovski (3), Bala (7), Ferreira (13), Gontariu (23), Cristudor (9), Jeliazkov, Majstorović, Spinu (9).

ACH Volley Ljubljana: Flajs, Đirlić (17), Babkov (11), Kovačič, Purić (9), Pavlović, Satler, Pleško (2), Brulec (7), Kök (20), Mihajlović (2), Pokeršnik (6), Videčnik (8).

Na povratni tekmi osmine finala Pokala CEV so oranžni zmaji v Galatiju po tesnem obračunu in petih odigranih nizih prišli do nove zmage in si tako zagotovili mesto v četrtfinalu. Tam jih že pričakuje ruska ekipa Belgorod.

Srečanje so slovenski prvaki začeli zadržano in dopustili nasprotnikom, da so se že do prvega tehničnega odmora odcepili za 5 točk (3:8). Domačini so na krilih svojih navijačev prednost še povišali in kazalo je, da je prvi niz že oddan (9:16). Ljubljančani so se uspeli zbrati in se z delnim izidom 7:3 začeli približevati Romunom, katere so v Tivoliju s suvereno igro popolnoma razorožili. Prvič so izenačili na 23. točki, v končnici pa stopili na plin in niz presenetljivo s 26:24 tudi dobili.

Izenačena borba je sledila na začetku drugega niza. Tokrat sta ekipi držali stik že od samega začetka (8:7), nato pa je Arcada naenkrat pobegnila za 5 točk (10:15). Gostom ni uspel čudežen preobrat in tako je niz z rezultatom 25:19 pripadel Romunom.

Tudi tretji niz se ni začel po željah oranžnih zmajev. Do prvega tehničnega odmora so si že nabrali zaostanek 3 točk (5:8). Gostitelji so vodstvo povišali, vendar so se odbojkarji ACH Volleyja v postavi Brulec, Videčnik, Purić, Đirlić, Pleško in Kök nekoliko približali (15:17). As Köka je prinesel 17. točko (17:19), vendar so Ljubljančani do konca osvojili le še 4 točke in tako priznali premoč nasprotnikom tudi v 3. nizu (21:25).

V četrtem so zmaji prevzeli pobudo in nastopili odločno (13:6). V tem slogu so tudi nadaljevali in si do drugega tehničnega odmora zagotovili prednost 8 točk (16:8). Odbojkarji Arcade iz Galatija so zaostanek znižali (17:12), toda Ljubljančani se niso zmedli in z blokom Köka priigrali 20. točko (20:14). V zaključku niza niso izpustili visoke razlike iz rok (25: 19) in zasluženo slavili uvrstitev v četrtfinale.

Peti niz, ki ni odločal o ničemer več, je prav tako s 15:13 pripadel aktualnim slovenskim državnim in pokalnim prvakom, ki so tako z zmago potrdili zasluženo mesto med osmerico Pokala CEV.

Zoran Kedačič, trener ACH Volleyja Ljubljana: ''Tekme nismo začeli najbolj prepričljivo. Posledica tega je bilo vsekakor zavedanje, da je četrtfinale oddaljeno le 2 niza proč, prav tako pa ni bilo enostavno potrditi domače gladke zmage. Romuni so bili danes zelo razpoloženi, neverjeten preobrat pa nam je uspel v prvem nizu, ko smo nadoknadili zaostanek 7 točk in dobili niz po resnično pravi borbi. Potem smo ponovno padli v slab ritem in naredili preveč napak v nadaljevanju. Ključne so bile menjave v 4. in 5. nizu, kar je še en pokazatelj več, da imamo dolgo in kakovostno klop. Ponosen sem na fante in rad bi čestital klubu za še en zgodovinski dosežek. Ne zgodi se ravno pogosto, da se uvrstiš med najboljših 8 v močnem evropskem klubskem tekmovanju. To je nov mejnik za slovensko klubsko odbojko in upam, da se bo slovenska odbojka zavedala tega uspeha.''