Pretežka tekma proti motiviranim Rusom

ACH Volley je pričel tekmo relativno zadržano in dopustil gostom, da so prevzeli vodstvo, ki so ga gostje ohranili do prvega tehničnega odmora. Povečevali so svojo prednost predvsem z uspešnimi napadi, zato je glavni strateg ACH Volleyja pri rezultatu 9:14 zahteval prvi odmor. Po drugem tehničnem odmoru (10:16) so igralci ACH Volleyja prevzeli pobudo in z asom Šketa in uspešnim napadom Jakopina zmanjšali razliko zgolj na dve točki (15:17). Kljub temu jim ni uspelo ujeti visoko motiviranih nasprotnikov, ki so dobili prvi niz po točki Abrosimova. Odbojkarji ACH Volleya so odlično začeli v drugem nizu in povedli z 2:0. Gostje niso dolgo čakali in na žalost domačih dobili naslednjih pet zaporednih točk ter tako prisilili domače, da so zahtevali odmor. Gostje niso prav nič spali na lovorikah in nadaljevali z odlično igro tudi v drugem nizu, kar jim je prineslo visoko vodstvo 9:16. Na drugi strani igrišča je bila popolnoma nasprotna slika: slovenski prvaki so bili premalo odločni v vseh elementih igre, nič boljšega pa niso prinesle zamenjave, zato so tudi drugi niz gostje dobili. Tudi v tretjem nizu je ekipa ACH Volleyja poizkušala že v samem začetku pokazati boljšo igro, vendar se igralci Zenita iz Kazana niso pustili zmesti in povedli s 3:6. Domači se niso vdali in pri osmi točki so z asom Šketa uspeli rezultat izenačiti. Po uspešnem napadu Kovačevića so prvič tudi povedi pri rezultatu 9:8, kasneje jim je to uspelo še pri 12:9. Rusi so se hitro vrnili v igro in izenačili pri 12. točki. Do ponovnega izenačenja je prišlo pri 15. točki, vendar gostje niso dopustili napak in zasluženo zmagali tudi v tretjem nizu.

Glavni trener ekipe ACH Volley Igor Kolaković: »Ni prijetno izgubiti. Nasprotniki so igrali sijajno. Ves čas so držali visok nivo igre. Odigrali so perfektno igro, kar sicer ni značilno za ruske ekipe. Niso popustili na koncentraciji. Njihova prednost je bil zelo dober servis. Skratka, pokazali so, kako močni so v resnici. Mi pa v trenutkih, ko smo dobili priložnost, da bi izenačili rezultat, tega nismo izkoristili. Menim, da je bil rezultat očitno realen. Rusi so pokazali, zakaj so ena najboljših ekip v Evropi. Mislim, da je bil ključ njihove zmage sam začetek tekme, ki so ga odigrali izredno dobro. Videli ste lahko, koliko energije so imeli. Če bi rekel, da v Zenitu ne moremo zmagati, bi zvenel preveč pesimistično. Tam nas čaka nova zgodba. Za nocojšnjo zmago pa jim vsekakor čestitam.«

Glavni trener ekipe Zenit Kazan Vladimir Alekno: »Z zmago sem zelo zadovoljen. Že na konferenci sem povedal, da bo današnja tekma težka. Težko je bilo igrati pred takšno publiko. A nič še ni dobljenega. Čaka nas še ena težka tekma pri nas doma.«

Kapetan in sprejemalec ekipe ACH Volley Andrej Flajs: »Pričakovali smo boljšo svojo igro. Tekma je šla točno v tisto smer, v katero nismo hoteli, da gre – to je, da Rusi že v začetku vseh nizov pobegnejo. Tako jim je bilo toliko lažje igrati. Z naše strani je bilo preveč napak v napadu. Menim, da razlika, ki se je nocoj pokazala, ni realna. V Kazanu bomo morali pokazati več že v rednem delu, da si bomo lahko v zlatem nizu nadeli napredovanje. Ključ njihove zmage je bila odlična obramba. Za njih praktično ni bilo izgubljene žoge. Prav tako so imeli zelo močan servis, s katerim smo imeli sprejemalci precej problemov. Vsekakor pa se vnaprej ne predajamo. Do naslednje tekme se moramo spočiti, pogledati, kaj smo danes delali narobe. Naša taktična priprava je bila dobra, vendar je na igrišču nismo izvajali.«

Sprejemalec ekipe ACH Volley Vid Jakopin: »Ko ti Rusi enkrat uidejo, jih je zelo težko ujeti. Nismo se držali strategije, ki smo si jo zadali in jo dodelali na analizah. Niti nismo pokazali dovolj energije, ekipne igre in želje. Tako se ne more igrati proti najboljši ekipi na svetu. Zelo sem razočaran. Vem, da bo pri njih igrati še težje. Vendar mislim, da je problem v nas.«