Proti Kamniku do dvojnih točk

Calcit Volley : ACH Volley Ljubljana 0:3 (-23, -20, -19)

Calcit Volley: Hribar, Bregar 5, Jereb, Ratek, Vidmar 11, Babkov 13, Štalekar 4, Kvas, Lakner, Kotnik 1, Štembergar Zupan6, Ivković 1,

ACH Volley Ljubljana: Kovačič, Purić 7, Pavlović, Satler, Pleško 2, Brulec 1, Đirlić, Okroglič 6, Mantha 12, Vilimanović 1, Pokeršnik, Videčnik 8, Poluian 16.

V 12. krogu državne odbojkarske lige so oranžni zmaji gostovali v Kamniku pri Calcit Volleyju. Tekmo, ki je štela tudi za razvrstitev v MEVZI, so s 3:0 dobili Ljubljančani.

Po osvojenih uvodnih dveh točkah so odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana prepustili vajeti nasprotnikom, ki so povedli s 5:2. Trener gostov, Andrej Urnaut, je tako že po manj kot petih minutah igre izkoristil svoj prvi odmor. Domačini so držali vodstvo vse do rezultata 12:11, nato pa so z blokom Videčnika Ljubljančani izenačili (12:12) in svoj polminutni odmor je vzel tudi strateg Kamničanov. V nadaljevanju so zmaji ušli za 3 točke (19:16), vendar dovolili tekmecem, da so se pred zaključkom niza vrnili v igro (21:21). V končnici so bolj učinkovito prikazali slovenski prvaki in uvodni niz dobili s 25:23.

Drugi niz so bolje pričeli Ljubljančani (6:3), ki so tudi v nadaljevanju uspešno zaustavljali napade Kamničanov (11:8). Borbeni domačini so se približali na le točko zaostanka (14:13), tudi pred vstopom v končnico so še držali stik (21:19), nato pa so gostje neusmiljeno nanizali 4 zaporedne točke, medtem ko so nasprotnikom do konca prepustili le eno (25:20).

Ekipi sta bili najbolj izenačeni na začetku tretjega niza (8:8), nato pa so ponovno pobudo prevzeli gostje (14:11). Sledili sta dve zaporedni točki Kamničanov, ki so se nevarno približali (14:13). Po nesporazumu v oranžnem gnezdu so najprej gostitelji izenačili (15:15), z naslednjim servisom pa povedli (16:15). Čeprav so Kamničani vodili z 18:16, so naslednje 4 točke pripadle Ljubljančanom, za kar je bil najbolj zaslužen Jori Mantha (20:18). Zmaji so na koncu pripeljali tekmo do konca in bili v tretjem nizu boljši s 25:19.

Diko Purić, bloker ACH Volleyja Ljubljana: ''Skozi celotno tekmo smo se morali borit, da smo na koncu prišli do rezultata 3:0. Do izraza mislim, da je v odločilnih trenutkih prišla naša zbranost. Čeprav je prisotno nihanje v igri, smo na veseli novih točk.''

Andrej Urnaut, trener ACH Volleyja Ljubljana: ''Mislim, da smo danes igrali dobro. Zahteval sem, da ne pritiskamo s servisom, ker imamo izjemno obrambo v bloku. Na ta račun smo potem naredili malo manj napak na začetnem udarcu in z učinkovitim blokom mislim, da nasprotnikom ni lahko igrati proti nam.''

Aleš Jerala, športni direktor ACH Volleyja Ljubljana: ''Razen zmage nisem videl na današnji tekmi veliko pozitivnih stvari. Ni v redu, da ekipi, ki predstavljata vrh slovenske odbojke, na derbiju ne prikažeta nobene želje. Če lahko Kamnik išče izgovore v poškodbah igralcev, pa pri naši ekipi ne vidim nobenega razloga niti za takšen pristop niti za takšno igro. Potrebno se je zamislit in videt, kaj se lahko izboljša, da bomo igrali bolje, saj le imamo individualno kvaliteto za višji potencial, kot pa ga sedaj dosegamo. Bi pa izpostavil, da je za pohvalit Jana Brulca, kako je odigral to tekmo.''