Prva tekma velikega finala ACH Volleyu

Ljubljana, 28. marec 2012 –Prva tekma velikega finala državnega prvenstva Slovenije v odbojki za moške, v kateri se za najvišjo lovoriko potegujeta branilec naslova ACH Volley in Calcit Volleyball iz Kamnika, se je sicer končala z zmago ACH Volleya, čeprav ne brez zapleta. Izid tega prvega srečanja je bil 3:1 v nizih za ACH Volley (15, 21,-23, 20). Za presenečenje pa so poskrbeli Kamničani, ko so  v tretjem nizu že pri rezultatu 23:18 za gostitelje, naredili delni izid 0:7, ter tako najprej izenačili na 23. točki, po tem prvič na tej tekmi sploh povedli, in niz tudi dobili.FOTOGALERIJA

To prvo finalno srečanje med dvema najboljšima ekipama v Sloveniji, se je začelo dokaj mlačno in je tudi bilo ves čas prvega in drugega niza ter vse do že omenjene 23. točke gostiteljev v tretjem nizu, povsem v znamenju prevlade oranžnih zmajev. Slednje je od samega začetka zastopala ekipa v sestavi: Flajs, Vinčić, Čebulj, Rašić, Kamnik, Kovačević, Fabjan, ki je tudi suvereno povedla že v uvodnem nizu. Pri prvem tehničnem odmoru so tako vodili za tri točke, pri drugem že za sedem, do konca niza pa so odbojkarji ACH Volleya gostom iz Kamnika dovolili, da vpiše skromnih 15 točk.  Suvereno so oranžni zmaji začeli tudi drugi niz, znova od začetka povedli za tri točke, ob drugem tehničnem odmoru so prav tako ponovili zgodbo iz prvega niza in že beležili naskok sedmih točk, po tem popustili. To so Calcitovci tudi s pridom izrabili  in do konca tega niza zmanjšali razliko na samo štiri točke.  V tretjem nizu pa se je zgodil, kot rečeno, velik preobrat, ko so odbojkarji ACH Volleya praktično že dobljen niz in gladko zmago, izgubili in niz oddali gostom. V četrtem nizu pa so oranžni znova zelo dobro začeli tekmo z odličnimi servisi mladega Čebulja, ki pa je pri rezultatu 7:1 za ACH Volley naredil prvo napako v tem nizu. Na kar je napake zgolj nizal še naprej in so gosti tako hitro prišli do petih točk, čeprav so odbojkarji ACH Volleya nato vendarle potegnili voz naprej in odšli na prvi tehnični odmor s tremi točkami razlike. Oranžni zmaji so nato še naprej vodili, a ne tako suvereno kot prej, zato je glavni trener Kolaković posegel po prvih resnejših menjavah in je v igro poslal Komela, iz igre pa vzel Kovačevića. V nadaljevanju so gostitelji sicer vodili, a komaj za točko ali dve. Po 20. točki pa so, kot kaže, imeli že vsega dovolj, naredili nekaj blokov in tudi v tem nizu slavili z rezultatom 25:21, ter s končno zmago na tekmi. Na strani ACH Volleya je tudi tokrat največ točk dosegel Čebulj, skupno 16, največ točk na tekmi na sploh pa je dosegel kapetan nasprotne ekipe Jan Planinc, skupno 20.

Matevž Kamnik, srednji bloker: » Predvsem sem zadovoljen, da sem končno zaigral celo tekmo in da sem lahko pomagal svoji ekipi. Vsekakor jih moram pohvaliti, ker smo prav vse sete, vključno s tretjim začeli zelo suvereno, po tem pa se je zgodilo tisto, kar se v bistvu ne bi smelo zgoditi, ko smo pri vodstvu 23:18 dovoli, da nas nasprotnik nadigra. Nedvomno nam je koncentracija padla že v drugi polovici drugega niza, in to se je videlo, toda ta niz smo izvlekli, čeprav se moramo zavedati, da proti Calcitu tako preprosto ne moremo igrati. Na koncu smo morali odigrati še četrti niz in vendarle tudi pokazali, kdo je gospodar Tivolija. Za naslednja srečanja moramo dejansko biti bolj skoncetrirani na igro in poskušati zaključiti srečanja z najhitrejšim možnim izidom v treh setih. Če pa se to ne bo dalo, bomo pač čestitali nasprotniku. Zagotovo pa si ne želimo prav nobene tekme izgubiti, oziroma si želimo zaključiti to sezono že 5. aprila.«

Andrej Flajs, kapetan  ekipe: » Najbolj pomembno dejstvo je, da smo končali z rezultatom 1:0 v tekmah. Mogoče res nismo pustili prav lep umetniški vtis na igrišču, zlasti od druge polovice tretjega niza naprej in četrti niz, ko smo gostom iz Kamnika dovolili, da se vrnejo v igro, tako da sem prepričan, da bodo naši nasprotniki prav iz tega črpali svojo samozavest tudi v naslednjih tekmah, ki nas še čakajo. Veseli me, da smo kljub temu zmagali, da smo minimalno prednost v četrtem nizu uspeli zadržati. Zagotovo moramo še veliko stvari popraviti, verjamem pa, da bo na našem drugem srečanju veliko bolje. V tem trenutku pa je zagotovo najbolj pomembno, da smo zmagali in, da zmage nabiramo še naprej.«

Luka Slabe, glavni trener Calcit Volleyball Kamnik : »Začeli smo zelo mlačno in prestrašeno in set pa pol sploh ni bilo to tisto, kar se od naše ekipe pričakuje v finalu. Po tem smo začeli  igrati. ACH Volley smo dobesedno preblokirali, saj smo dosegli 18 blokov, oni samo 10. Imeli smo tudi malenkost boljši idealen sprejem, oni so imeli zgolj za 1 odstotek boljši napad , toda, oni so naredili 6 napak manj v napadu in mislim, da je to na koncu tudi bilo odločilno. Vmes se je zgodila zame zelo sporna sodniška odločitev, za voljo katere sem bil kaznovan z rumenim kartonom, nasprotnik pa je dobil dodatno točko. Ta odločitev bi lahko vplivala na nadaljevanje srečanja, toda, to je del športa , in to moramo tudi sprejeti. Z igro mojih varovancev sem kar zadovoljen, igrali smo v bistvu dobro z izjemo mlačnega začetka. ACH-ju smo vzeli niz, bili smo nedvomno blizu temu, da mu vzamemo še enega . Toda, tako pač je. V soboto je nova tekma, imamo novo priložnost in upamo, da bomo malenkost boljši.«

Igor Kolaković, glavni trener ACH Volleya: »Res je dejstvo, da smo tekmo zmagali, toda prav tako ostaja dejstvo, da smo praktično že dobljeno tekmo spreobrnili v dramo. V tretjem nizu smo mi vodili 18:12. In vse kaže, da smo takrat tekmo tudi končali, kar je zame povsem nesprejemljivo, saj v kaj takega sploh ne morem verjeti! Kajpada, ko smo prišli v položaj, da igramo točko za točko, je tudi nasprotnik postal veliko bolj agresiven. Tudi v četrtem nizu smo naredili lepo razliko že na samem začetku, in moštvo našega kova bi moralo takšno razliko negovati, ohranjati še naprej, toda, mi smo jo preprosto prehitro porabili. In po tem smo morali igrati točko za točko. Seveda, to morda niti ni tako slabo zaradi tekem, ki nas še čakajo. Zavedati se moramo, da mi igramo tekme velikega finala proti ekipi, ki nam preti in nas lahko tudi ogrozi. Mi moramo igrati odgovorno. Res je, da smo bili močnejši, da smo igro dobro taktično razvijali, toda v nekem trenutku smo se kot kaže čutili preveč suvereni in si dovolili preveč svobode pri nekaterih potezah, ki so nas na koncu stale niza.  To je za nas zagotovo zelo dober opomin, da bomo imeli  v Kamniku zelo težko srečanje in da ga tako tudi moramo vzeti, če želimo igrati na zmago. Današnja tekma je pokazala, da nobena razlika v točkah pravzaprav ni prevelika in da se preprosto nobena tekma ne konča pred koncem, kar nam je Kamnik nocoj tudi jasno pokazal. Zato jim je treba čestitati. Menim, da se iz današnje tekme lahko veliko naučimo, če smo, kajpada, pametni.«

Druga tekma bo v Kamniku, v soboto, 31. marca ob 17. uri.