Prvi poraz ACH Volleya v srednjeevropski ligi

V prvem setu so odbojkarji ACH Volleya začeli igro dokaj medlo, tako da šesterici, kateri je Kolaković tokrat zaupal začetek tekme ni uspelo potegniti voza naprej. V začetni postavi so bili Flajs, Kovačević, Šket, Petković, Rašić, Kamnik, ter Lewis na mestu libera. Dokaj kmalu pa je Šketa zamenjal van Dijk in v igri ostal do konca zadnjega seta. Tirolci so ves čas vodili ter na drugi tehnični odmor tudi odšli z rezultatom 16:11. Odbojkarji ACH Volleya so v nadaljevanju nekoliko pospešili in po tem lovili priključek, se Tirolcem tudi približali na dve točki zaostanka, toda to ni zadostovalo za preobrat in morebitno zmago v tem setu.  Do konca niza so tako vknjižili 22 točk. Povsem drugačna zgodba pa se je odvila v drugem in tretjem nizu, ko  ACH Volley odbojkarjem Hypo Tirola ni dovoljeval, da se razigra, čeprav je v njihovih vrstah izjemno dobro igral njihov brazilski korektor da Silva, ki je rešetal nasprotnike tudi z izjemno močnimi servisi. V drugem nizu so gostitelji tako dosegli le 18 točk, v tretjem pa so vknjižili 20. Prava drama pa se je na to odvila v petem nizu, ki ga je sicer povedlo moštvo ACH Volleya, a se nikakor ni moglo odlepiti od zasledovalcev za več kot dve točki. Do izenačenja je prišlo na 9. točki, pa po tem na 11.  in 13. Žal so domačini bili v končnici tega seta bolj zbrani in tako prvič v sezoni premagali moštvo ACH Volleya. Najboljši igralec tekme je bil zagotovo da Silva, saj je sam vknjižili 39 pik. Med odbojkarji ACH Volleya pa je bil najboljši Flajs z 24 točkami.

Andrej Flajs, ACH Volley: »Tekma je bila dokaj kvalitetna in težka, žal je nasprotnik pokazal v zadnjem, petem setu, več zbranosti. Mi smo zagotovo dobro začeli, toda vsega kar smo se dogovorili nismo realizirali. Pravzaprav smo premalo dosledno spremljali trenerjeva navodila, kar je s pridom izrabil zlasti njihov korektor da Silva, precej škode pa nam je prizadejal tudi njihov sprejemalec Berger. Žal se tokrat  ni izšlo, toda za nas je bila tekma odlična priprava na sredo in zdaj so vse misli usmerjene samo še na Kazan. Vsekakor pa Hypo Tirol nikdar ni bil lahek nasprotnik in če se bomo z njim srečali na zaključnem turnirju srednjeevropske lige, bo to pomenilo dodatno analizo njihove igre in temeljito pripravo na končnico tega tekmovanja.«

Matevž Kamnik, ACH Volley: » Zdi se mi, da smo v tekmo začeli dokaj megleno, kar je zagotovo tudi posledica dolge vožnje. Vedno je namreč težko priti na tekmo in igrati zbrano, če se tekma igra v istem dnevu. Toda to ni in ne sme biti izgovor za naš nocojšnji poraz. To je še opomin več, da se bo treba na končnico srednjeevropske lige zelo dobro pripraviti, kajti v nasprotnem bo težko  ponoviti lanskoletni uspeh. Da Silva pa je naravnost blestel s servisi. A zdaj moramo misliti na Kazan in se pripraviti na še en zelo težak obračun. Toda odločeni smo in gremo na zmago!«

Davor Čebron, Hypo Tirol: »Žal mi je, da smo ravno mi bili tisti, ki smo prekinili niz zaporednih zmag ACH Volleya, po drugi strani pa sem kajpada vesel naše nocojšnje zmage. V tekmo smo vstopili dokaj hendikepirani, saj so se trije naši igralci poškodovali celo na istem treningu  - Carlleti, Gavan in Kankaanpaa. Zato nam je nekoliko manjkal blok in tudi boljša podaja. Zato vsaka čast soigralcem, da so igrali kot so igrali in da smo nocoj vknjižili zmago. Sicer se ACH Volleyu pozna, da so imeli določeno pavzo in da so šli skozi mini ciklus priprav. Verjamem pa, da bodo v sredo pokazali svojo najboljšo igro letos in da bodo Ruse tudi premagali. Zagotovo bom tekmo spremljal prek televizijskega ekrana in navijal za ACH Volley.«