Še drugič ugnali Posojlnico

ACH Volley Ljubljana : Posojilnica Aich/Dob 3:1

ACH Volley Ljubljana: Purić (4), Pavlović (7), Satler, Pleško (10), Brulec (4), Đirlić (23), Okroglič, Poluian (6), Pokeršnik (6), Videčnik (7).

Posojilnica Aich/Dob: Landfahrer (12), Hruška (6), Steiner, Stelmach (12), Pušnik (5), Kremer, Keel (1), Mihajlović (7), Kök (12), Grabmulier (7), Kasnik (2).

Oranžni zmaji so še drugič v septembru odigrali prijateljsko tekmo proti Posojilnici Dob, tokrat v gosteh. Slovenski prvaki so bili boljši s 3:1.

Prvi niz se je začel po pričakovanjih Ljubljančanov (11:7), razliko štirih točk pa so domačini kmalu stopili (14:15) in v nadaljevanju tudi prevzeli pobudo (17:20). Oranžni zmaji so po minuti odmora zaigrali bolje v obrambi, predvsem po zaslugi Pleška in izenačili na 21. točki. Na koncu so prikazali boljšo igro in zasluženo z zaključkom Đirlića dobili 1. niz (26:24).

Po dobrem koncu prvega niza, so v drugega slovenski prvaki vstopili precej zadržano (5:9). Po nekaj uspešnih trojnih blokih so zmaji izenačili (12:12), nato pa ponovno dovolili nasprotnikom, da se oddaljijo (14:18). Pridobljena prednost je Avstrijcem zadoščala za izenačenje na ena v nizih (19:25).

V tretjem nizu fantje niso ovinkarili, povedli so 6:2 in kmalu so prednost podvojili (11:5). Z dobrimi servisi Purića in ekipno borbo na igrišču so na koncu brez težav z blokom Pavlovića, ki se je že vrnil nazaj s svetovnega prvenstva, brezkompromisno zaključili niz v svojo korist (25:14).

Fantje so našli svoj ritem in zbrano nadaljevali (10:9). Vajeti niso spustili iz rok in pod taktirko kapetana poviševali razliko (18:14). Avstrijci so uspeli zaključiti dva zaporedna napada in po napaki Đirlića so se uspeli približati na le točko zaostanka (21:20). To slovenskih prvakov ni zmedlo in so srečanje zaključili s 25:22.