Sijajna zmaga ACH Volleya v »gosteh« !

Na prvi tekmi finala državnega prvenstva v letošnji sezoni so odbojkarji ACH Volleya pokazali, kdo je gospodar na radovljiškem igrišču, saj so svoje »sostanovalce« v dvorani deklasirali v vseh elementih odbojkarske igre in prvi finalni dvoboj tudi zaključili s sijajnim izidom 3:0 v nizih. Dva uspešna bloka (Flajs, Kamnik) sta že v prvem nizu gostujoči ekipi, moštvu ACH Volley, prinesla začetno vodstvo 0:3. Kroparji so hitro ujeli priključek, predvsem s slabšim napadom Blejcev (7:7). Do rezultata 11:11, sta se ekipi menjavali v vodstvu. Nekaj slabih trenutkov Kroparjev pa so odbojkarji ACH Volleya  hitro izkoristili in pri zaostanku 11:14 so »gostitelji« vzeli prvi polminutni odmor. Odbojkarji ACH Volley so v nadaljevanju vendarle pokazali več zbranosti. Brez težav so še povečali prednost in prvi niz dobili na 17. točki. Drugi niz so Kroparji slabo začeli. Hitro so naredili menjavo na mestu podajalca (Hrast namesto Jereba), kar pa ni prineslo uspeha, saj so odbojkarji ACH Volleya imeli že šest točk prednosti na prvem tehničnem odmoru (2:8). »Gostje« so tudi nadaljevali z vrhunsko igro in po asu Flajsa (5:13), so Kroparji vzeli še drugi polminutni odmor. V nadaljevanju so poizkušali z menjavami, a vse zaman. Gosti so z uspešnim servisom van Dijka niz zaključili. Kroparji so osvojili le deset točk, kar zgovorno pove o stanju na igrišču. »Gostje« so nadaljevali v visokem ritmu tudi v tretjem nizu in tu je bilo začetno vodstvo 2:6. Kljub temu se Kroparji še niso predali in s točko Potočnika prišli na točko zaostanka (5:6). Odbojkarji ACH Volleya so znova hitro odgovorili in do drugega tehničnega odmora držali dve do tri točke prednosti (13:16). Do konca niza so igrali zbrano, razliko še povečali in z blokom Kamnika končali prvo finalno tekmo.

Luka Slabe, trener UKO Kropa: »Ni kaj dosti za komentirati današnjo tekmo, saj smo mi bili popolnoma brez sprejema, zlasti sam sem popolnoma podlegel in to je bil glavni vzrok za naš današnji poraz. Brez sprejema se proti ACH Volleyu ne da igrati, saj se ne moreš razigrati, tako kot je potrebno.Tudi visoki so, zato njihov blok težko prebijamo, tokrat pa smo bili tudi brez prvega tempa  in še z relativno slabim servisom. To je bilo to. Za naslednjo tekmo bomo vsekakor morali popraviti naš sprejem. Seveda smo razočarani, ker smo upali, da se bomo malo bolje upirali, ampak, tako je.  Imamo še priložnosti za dokazovanje, zato upam, da bo v soboto boljše kot je bilo danes.«

Igor Kolaković, glavni trener ACH Volley: »Prvo tekmo smo po mojem mnenju zelo dobro odigrali, saj smo bili zelo trd nasprotnik. Sami nismo delali veliko napak, pravzaprav smo potrpežljivo čakali na napake nasprotnika. V prvem nizu so sicer od začetka Kroparji malce zagrozili, toda  to ni trajalo dolgo. Vsekakor je to šele naša prva tekma in naš edini cilj je, da ubranimo naslov državnega prvaka Slovenije. V soboto je nova tekma in nova zgodba. Mi se bomo vsekakor trudili znova odigrati tako, kot smo to storili na današnjem duelu. Prepričani smo, da Kropa lahko igra precej bolje, toda mi bomo pripravljeni tudi na to.«

Kay van Dijk, korektor ACH Volley: »Tekma je tekla precej gladko in dobro. Vršili smo dober pritisk na nasprotnika, sami samo imeli tudi dobro obrambo, celo takrat, ko smo bili na trenutke zelo skupaj kar se tiče točk. Takrat smo se še posebej izkazali z dobrim blokom in dobro obrambo. Seveda, nisem pričakoval, da bodo Kroparji tako slabo igrali, pravzaprav sem pričakoval, da bodo nekoliko boljši, običajno so namreč dobro organizirani. Toda, danes so nedvomno imeli najslabši sprejem v celotni sezoni. Zato pričakujem, da bo na naslednjem derbiju za nas težje in na to se bomo tudi pripravili.«

Matevž Kamnik, srednji bloker ACH Volley: »Moram reči, da smo današnjo tekmo res odigrali na visoki ravni. V naši igri je bilo zelo malo padcev, morda zgolj nekaj in se bi jih dalo prešteti na prste. Se pa vidi, da so njihovi napadi nižji in po tem letijo žoge v blok avtih nekako med mrežo, in naslednjič bo morda potrebno nekaj blokov poriniti čez mrežo. Morda pa nas je do tako visoke igre pripravil celo včerajšnji precej slab trening, ko nam nič ni šlo od rok, tako da smo se danes vsi maksimalno zbrali in odigrali res vrhunsko. Do sobote imamo še nekaj dni, takrat pa bomo, tako kot danes, šli na polno, šli na zmago in v nadaljevanju na izkupiček 3:0, saj si že vsi po tihem želimo malce dopusta.«

Andrej Flajs, kapetan ACH Volley: »Že od začetka smo pokazali, da nas na tej tekmi zanima samo zmaga. V domači dvorani se počutimo odlično in res nam je danes igra stekla v vseh elementih, tudi zato smo igrali nekoliko bolj sproščeno. Vsekakor pa smo se na tekmo taktično zelo dobro pripravili in na igrišču tudi realizirali vse tisto, kar smo se prej dogovorili. Z današnjo zmago smo prav tako potrdili vse naše izjave, da bomo nasprotnike vzeli maksimalno resno, saj vemo, kako so Kroparji dobro igrali skozi celotno sezono. Prav zaradi tega moram reči, da se ne strinjam s tistimi, ki pravijo, da je njihova uvrstitev v finale presenečenje. Spremljali smo njihovo igro in smo se tudi zato nanje pripravili maksimalno resno in danes odlično odigrali. Na sobotni tekmi bomo mi domačini in takrat bomo prav tako poskušali prikazati dobro igro. Seveda, pa ta hip ne razmišljamo o koncu finala, ker je vsak set in vsaka tekma zgodba zase in je treba delati korak za korakom. To, da zaključek državnega prvenstva poteka letos v isti dvorani pa je zagotovo prednost tako za obe moštvi kot za domače občinstvo, saj tako enkratne publike nimajo nikjer v Sloveniji. Zato sem vesel, da se je ob naši ekipi, ki je bila favorit od samega začetka sezone, uvrstila v finale tudi druga domača ekipa.«

Sijajno in še enkrat čestitke odbojkarjem moštva ACH Volley! In ne zamudite druge tekme, v soboto 23. april, ob 17. uri v SGTŠ Radovljica. Več nas bo na tribunah, boljše bo! Znova se nam namreč obeta izjemen gorenjski dvoboj!