"Simultanka" Kay van Dijka

Derbi slovenskih ekip je štel dvojno: za srednjeevropsko ligo in državno prvenstvo. Začetek tekme, v kateri je Kolaković dal priložnost Šketu, Kamniku, Vinčiću, Kovačeviću, Jakopinu, Vidiču in Lewisu in šele v tretjem setu tudi Kay van Dijku,  je bil izenačen. Do šeste točke sta se ekipi menjavali v vodstvu. S slabim servisom gostov in blokom Kovačevića so šli gostitelji na prvi tehnični odmor s prednostjo 8:6. Odmor so bolje izkoristili gostje in z blokom Dos Santosa prvič povedli (10:11). Po drugem tehničnem odmoru (16:15), so gostitelji grešili in pri zaostanku 17:19 so posegli po prvem tehničnem odmoru. Gostitelji so zapored dosegli štiri točke (21:19), a se Kanalci niso predali in z blokom Mijatovića izenačili na 24:24. Odbojkarji ACH Volleya so se vseeno izvlekli in z blokom Kamnika dobili uvodni niz. Začetek drugega niza je bil spet negotov. Po izenačenju na 9. točki, je Kovačević z dvema zvitima servisoma gostiteljem prinesel dve točki naskoka (11:9). Kanalci so hitro vrnili in s točko Šabca izid izenačili na 13. točki. Do drugega tehničnega odmora so bili odbojkarji ACH Volleya odlični v bloku (Kovačević, Vidič) in odšli na drugi tehnični odmor s tremi točkami prednosti (16:13). Zaključek drugega niza so tokrat gostitelji odigrali zbrano in z blokom Kovačevića zanesljivo dobili drugi niz. Toda odbojkarji Salonita se (še) niso predali kljub zaostanku dveh nizov. Dobro so blokirali in bili uspešni v napadu ter tudi povedli in pri rezultatu 5:10 prisilili domačega trenerja Igorja Kolakovića, da je vzel prvi polminutni odmor, pri zaostanku 6:13 pa še drugega. Takrat je Kolaković zamenjal Šketa in v igro poslal van Dijka, ki je stopil na servis in po tistem je njegovo moštvo naredilo kar dvanajst zaporednih točk. Nadoknadili so razliko in pri rezultatu 18:17 tudi prvič v tem nizu povedli ter v velikem slogu tudi zmagali.

Andrej Urnaut, Saloni Anhovo: »Nedvomno se je pokazalo, da je moštvo ACH Volleya močnejše, na trenutke pa smo sami kazali do njih pravzaprav preveliko sporštovanje, kar ni bilo potrebno. Prvi in tretji niz smo dobro igrali, še zlasti tretjega smo do 17. točke tudi vodili, po tem je prišel Kay van Dijk na servis in naredil razliko, ki je gostitelje pripeljala do zmage. Dejstvo je, da smo v tem trenutku ekipno tako ali tako oslabljeni, saj igramo brez korektorja, dos Santos je igral kot je pač igral na tej poziciji, v tem trenutku pa bi potrebovali nekoga, ki bi lahko bil sposoben narediti točko na visoko žogo. In takšnega igralca žal nimamo. Kakor koli, od srednjeevropske lige osebno ne pričakujem ničesar, saj sem sam prevzel ekipo šele decembra, kar se tiče državnega prvenstva pa nas čaka še zelo veliko dela, da bi sploh prišli v položaj, da igramo finale. Nekateri so se namreč ušteli, če so mislili, da bo finale za nas lahko in enostavno in, da bo prišlo samo po sebi. Ekipa Salonita žal ima v tem trenutku velike limite in bo zato potrebno dejansko še veliko delati.«

Igor Kolaković, ACH Volley: »Današnja zmaga je za nas vsekakor pomembna zaradi točk, ki se prenašajo v državno prvenstvo, pa tudi zaradi poraza, ki smo ga nedavno doživeli na domačem terenu. Tisti poraz se je namreč odrazil tudi v nocojšnji tekmi, saj je šlo vse skupaj precej težko. Točka na kateri sem najbolj zadovoljen je bil element obrambe, kjer smo pokazali veliko želje in volje, žal smo bili slabši v napadu, saj smo naredili preveč napak. Prav zaradi tega ni bilo tistega čara lepe igre, ki bi jo lahko prikazali tudi v tej tekmi. V tretjem setu je dobil priložnost Kay van Dijk in je odigral svojo simultanko, saj je z njegovim prihodom potek dogodkov šel v drugo smer, čeprav je že kazalo, da je niz izgubljen. Toda, ob Kayu so tudi ostali odbojkarji dejansko do konca igrali skoncetrirano in v vseh elementih naredili tisto, kar je bilo potrebno za zmago. Seveda, tako je težko igrati v vseh setih. Toda, vknjižili smo zmago in to je v tem trenutku najbolj pomembno. Jutri nas čaka trening, v ponedeljek dopoldan pa se odpravljamo v Rusijo.«

Kay van Dijk, ACH Volley: »Ko sem v tretjem setu prišel v igro sem dejansko dal vse od sebe, tako kot vedno počnem. Verjetno sem s tem dal dodatno energijo drugim članom moštva  in smo do konca vsi skupaj odigrali odlično. Pomembno je, da nismo oddali niti niza in, da smo tudi tako suvereno zmagali. To je dobro za našo samozavest, saj nas čaka zelo težka tekma v Kazanu prihodnjo sredo. Mislim, da moramo izrabiti to priložnost in poskušati dati dejansko vse od sebe, ter igrati točko za točko, niz za niz. Za vse nas je liga prvakov zagotovo najbolj pomembna v sezoni, ves ugled tega moštva je zgrajen na tem  in je to pomembno tudi za naslednje leto. Zato moramo absolutno dati svoj maksimum in morda pridemo do zlatega seta in tudi do zmage.«

Matevž Kamnik, ACH Volley: »Današnja tekma je za nas zagotovo bila dober trening pred našo novo tekmo sezone, ki nas čaka v Rusiji. Ob tem moram zelo pohvaliti našega Kaya van Dijka, ki je odlično zamenjal Alena Šketa in nas vrnil v igro v tretjem setu, ko je že kazalo, da je set tako rekoč izgubljen. Od trenutka, ko je on vstopil v igro, mislim, da smo ponovno bili tisti pravi in smo do konca odigrali svojo igro. Podobno bo treba igrati tudi proti Rusom, toda od samega začetka. Nikakor jim ne smemo pustiti nobene prednosti, pač pa nenehno držati priključek v primeru, da oni povedejo in na koncu seta, da dobimo tekmo. Važno je tudi, da dobimo zadnjo točko na tekmi. V Rusijo gremo na zmago.«