Stožice niso več nepremagljiva trdnjava

ACH Volley je izgubil drugo tekmo v letošnji sezoni lige prvakov, hkrati pa je to tudi prva izgubljena tekma v dvorani Stožice. Najboljši igralec domačih je bil Alen Šket s 15 točkami v moštvu Jastrzebski Wegiel pa je bil najboljši Lukas Divis z 18 točkami, ki je dosegel tudi največje število točk na tekmi. Pred današnjo tekmo sta bili obe ekipi kandidatki za osvojitev prvega mesta v skupini C. Pred prvim tehničnim odmorom sta se ekipi izmenjevali v vodstvu (7:8). Nato so gostje uspeli pobegniti za dve točki (10:12), vendar zahvaljujoč bloku Blejcev so jih uspeli ujeti. Po tehničnem odmoru je bil rezultat v prid gostov (15:16). Obe ekipi sta naredili veliko napak pri servisu, vendar zahvaljujoč odličnemu zaključnemu bloku Hardyja (20:22) so gostje prisilili domačega trenerja Kolakovića k prvemu odmoru. Gostje so ohranili mirno kri in s točko Divisa osvojili prvi niz.

Gostje so začeli dobro tudi v drugem nizu(1:3), vendar se je ACH Volley zbral in spreobrnil rezultat v svoj prid. S točko Jakopina so prišli do vodstva 4:3. Igralci poljskega prvaka so ohranili zbranost do prvega tehničnega odmora so vodili za dve točki (6:8). ACH Volley je zahvaljujoč Kamniku izenačil rezultat pri 9. točki, vendar so v nadaljevanju naredili preveč napak in gostje so spet povečali razliko (11:14). Domači se še vedno niso vdali in ponovno izenačili pri 17. točki. Do zaključka niza igralci ACH Volleyja niso uspeli izboljšati igre in zaključili niz pri 21. točki. Začetek tretjega niza je prinesel nasmeh na obraze navijačev v Stožicah. Ekipa ACH Volleyja je povedla s 4:1. Na žalost je prednost hitro izpuhtela in prvi tehnični odmor se je začel pri rezultatu 8:7. Predstava domačih je nato padala in Poljaki so s točko Yudina prvič povedli v tretjem nizu. Domači so jih uspeli loviti za razliko ene točke do rezultata 18:19. Nato so gostje pobegnili za tri točke (20:23). Igralci ACH Volleyja so se ponovno vrnili z dobro igro (23:24), vendar za zmago je zmanjkalo energije in Jastrzebski Wegiel je zmagal in dosegel prvo mesto v skupini C.

Glavni trener ekipe Jastrzebski Wegiel Lorenzo Bernardi: »Tekma ni bila tako lahka. Sem smo prišli po zmago, ker le-ta za nas pomeni zelo veliko. Ko sem  mesec dni nazaj postal trener te ekipe, so bile v ekipi le slabe stvari. Ta zmaga danes je zelo pomembna za našo samozavest, za moje igralce v prihodnosti.«

Glavni trener ekipe ACH Volley Igor Kolaković: »S tekmo vsekakor nismo zadovoljni. Igrali smo za prvo mesto v skupini. Poskušali smo izenačiti rezultat, vendar nismo bili pripravljeni. Igrali smo točko za točko, izgubljali potrpljenje in praktično poklanjali točke. Imeli smo slab napad, servis in podajo.«

Kapetan in sprejemalec ekipe ACH Volley Andrej Flajs: »Bili smo zelo blizu nasprotnika, vendar so nam v vsakem setu pobegnili. Tako smo porabili ogromno energije, da bi rezultat izenačili. Danes nam ga ni uspelo izenačiti. Žal je to že drugi poraz v enem tednu. Mislim, da smo bili premalo potrpežljivi, ker smo hoteli preveč pritiskati s servisom in tvegati v napadu. Problem je, da nasprotnika nismo prisilili, da bi v napadu igral počasneje. Pa tudi, ko nam je to uspelo, so nasprotniki zaključili. Danes smo resnično bili podrejeni. Na žalost smo danes razočarali domače navijače in sebe.«

Bloker ekipe ACH Volley Matevž Kamnik: »Poljaki so pokazali zelo kakovostno igro, mi pa smo naredili precej napak na servisu in to nas je pokopalo. V tekmo smo šli kot gremo v vsako tekmo. Danes nam ni šlo. Vedno ne more iti. Na žalost bomo šli naprej z drugim mestom. F4 v Ljubljani bi bilo pred takšno množico čudovito zaigrati! Z ekipo pa gremo seveda naprej na zmago!«

Korektor ekipe Jastrzebski Wegiel Mitja Gasparini: »Naša ekipa ima uveljavljen ritem, saj se vsak dan pripravljamo. ACH smo preučili in prišli po zmago. Najbolj smo si želeli napredovanje, ampak z zmago je prišlo tudi prvo mesto v skupini. Tako smo zelo veseli. Odločile so malenkosti – servirali smo bolje in to se je preneslo na zmago. S prihodom novega trenerja se je spremenil način treniranja. Sodelovanje z njim je fantastično. Vsi igralci smo zrasli. Delamo vse manj napak. Na servisu jih je morda še nekaj malega preveč. Ampak ko bomo še to popravili, bomo velik zalogaj za vsakogar.«

Tekmo v Stožicah si je ogledal tudi predsednik Evropske odbojkarske zveze André Meyer, ki se sicer udeležuje mednarodnega kongresa športne medicine, ki poteka na Bledu v organizaciji Svetovne odbojkarske federacije.  Nad organizacijo v Stožicah je bil pozitivno presenečen, o sami tekmi pa je povedal: »ACH Volley je bil pri vseh nizih zelo blizu, vendar jim ni uspelo zaključiti. Kar se samega dogodka tiče, moram reči, da je bil zelo dober. Še posebej je to pomembno za Slovenijo, ki je dokazala, da je odličen organizator in ima odlično ekipo. Želel bi si, da bi našli še kakšno močno ekipo, ki bi lahko tekmovala na takšnem nivoju. ACH Volley je trenutno sam, zato bi bilo tudi za njihov razvoj pomembno, da dobijo dobrega konkurenta, sedaj večinoma močne tekme igrajo z Avstrijci. V splošnem sem zelo zadovoljen z organizacijo. ”