Tours - ACH Volley 3:0

Tours, 20. oktober 2011 – Odbojkarji ACH Volleya so novo evroligaško sezono začeli z visokim porazom na gostovanju v francoskem Toursu. Prvo letošnjo tekmo so namreč izgubili z rezultatom 3:0 v nizih (-17,-19,-21). FOTOGALERIJA

Po zelo atraktivnem začetku tekme pred približno 2.500 gledalcev, so že ob prvem tehničnem odmoru odbojkarji ACH Volleya začeli zaostajati, sicer za največ dve do tri točki, toda, po drugem tehničnem odmoru so se tudi povsem ustavili na svoji 17. točki. Veliko so grešili na servisu, bloka skorajda ni bilo. Tudi drugi niz sta moštvi začeli dokaj izenačeno, toda le do tretje točke, ko so gostitelji znova dali v višjo prestavo in odšli na prvi tehnični odmor že s petimi točkami prednosti. Do drugega tehničnega odmora so vodili že s šestimi točkami in na koncu gostom iz Ljubljane dovoli da vknjižijo le skupno 19. točk. V tretjem nizu so odbojkarji ACH Volleya pokazali nekaj več pobude, in tudi povedli tako na prvem kot tudi na drugem tehničnem odmoru, a se je za tem ponovila zgodba iz prvih dveh nizov in so gosti tako tudi tretji niz izgubili, ob tem pa dosegli skupno 21 točk.

Glavni trener ekipe, Igor Kolaković je v začetno postavo uvrstil Komela, Šketa, Rašića, Vidiča, Kovačevića, Vinčića in Lewisa. V nadaljevanju je poskušal doseči preobrat v igri tudi z pogostimi menjavami, tako, da so priložnost dobili pravzaprav vsi, čeprav občasno zgolj kot taktične menjave. Žal, tokrat neuspešno.

Igor Kolakovič, glavni trener: »Zelo slabo smo začeli letošnjo ligo prvakov. Odigrali smo zelo slabo tekmo, brez ritma, povsem brez kontrole in kakršne koli moči. Težko je v tem trenutku takoj po tekmi povedati, kaj je bil glavni vzrok za takšno igro, a zagotovo je to tudi sijajen nasprotnik, ekipa Toursa, ki je briljirala zlasti s servisom. Mi smo predvsem delali napako za napako in se nikakor nismo mogli potegniti ven iz slabega ritma, prav tako nismo kontrolirali položaj, kot to običajno počnemo. Žal smo izgubili, tolažba, čeprav slaba pa je dejstvo, da smo izgubili proti odličnemu nasprotniku.«

Andrej Flajs, kapetan in sprejemalec: » Predvsem bi čestital ekipi Toursa za zelo dobro predstavo na domačem igrišču. Zelo dobro so servirali ves čas tekme in nam s tem povzročali silne težave, ker so bili njihovi servisi izredno močni in tudi zelo natančni. Tudi v drugih elementih igre so nedvomno prevladovali – v bloku in protinapadu, denimo. Nocoj pa ni bil naš večer, saj smo zelo slabo servirali in tudi, ko smo tvegali smo bili bodisi neuspešni bodisi so nasprotniki zaključevali visoke žoge. Gostitelji so nas nedvomno nadigrali v prvih dveh nizih, v tretjem smo se držali do drugega tehničnega odmora, po tem se je ponovila zgodba od prej. Težko je reči, kaj je bil vzrok za takšno igro, toda zmagal je boljši tekmec. Prepričan pa sem, da bomo naslednjo tekmo zagotovo pokazali svoj pravi obraz.«