Trije seti za zmago nad Primorci

Vezano na pravilo po katerem v državnem prvenstvu lahko v enem moštvu nastopijo le trije tujci, so tokrat odbojkarje ACH Volleya spodbujali s tribun Vlado Petković, Milan Rašić in Daniel Lewis, zaradi slabega počutja – posledice ruske zime in napornega potovanja - pa se jim je pridružil še Alen Šket. Tako je Igor Kolaković poslal na igrišče Flajsa, van Dijka, Vidiča, Vinčića, Jakopina, Simaca in Fabjana - v vlogi libera, ki so svoje naloge v prvih dveh nizih opravili več kot rutinsko. Oba seta so tudi povedli in si že pri prvim in zatem tudi drugem tehničnem odmoru priborili udobno prednost - v prvem setu petih, v drugem pa šestih točk. Mirno so seta tudi zaključevali in gostiteljem iz Prvačine v športni dvorani OŠ Milojke Štrukelj v Novi Gorici dovolili, da vknjižijo najprej 20 in v drugem setu 18 točk.

Povsem druga zgodba pa se je začela odvijati v tretjem nizu. Odbojkarji Marchiola so že na začetku povedli s 4:1 in do prvega tehničnega odmora tudi nabrali prednost petih točk (8:3). Gostje so šli iz napake v napako in jim pravzaprav nič ni šlo od rok. Pri rezultatu 10:4 pa je Kolaković poslal v igro Kovačevića, ki je učinkovito nadomestil Jakopina. Odbojkarji ACH Volleya so začeli zmanjševati prednost gostiteljev. Kljub temu so gostitelji še pri drugem tehničnem odmoru imeli tri točke prednosti pred gosti. Po 21. točki Marchiola pa so gosti vendarle pospešili. Postali so veliko bolj učinkoviti na servisu, napadu in v obrambi ter nadoknadili zaostanek 4 točk in prvič izenačili na 21. točki. Tudi zaključku tega niza so bližje bili odbojkarji ACH Volleya, toda, gostitelji se niso dali. Tako so odbojkarji ACH Volleya bili prisiljeni v podaljšek in na koncu bili tudi bolj zbrani in bolj uspešni ter končani niz in tekmo pri rezultatu 28:26. Najbolj učinkovit igralec ACH Volleya je bil Kay van Dijk z 19 točkami, najbolj učinkovit igralec Marchiola pa Janko Bregant s 17 točkami.

Igor Kolaković : » Prva dva niza smo odigrali in zmagali dokaj rutinsko, problemi pa so se nam začeli vrstiti v začetku tretjega niza. Takrat smo storili kar nekaj napak zapored in to je dalo moč nasprotniku, saj so tudi povedli z rezultatom 4:1. Ko smo se uspeli končno razigrati, smo igrali točko za točko, potrpežljivo in vztrajno in smo na koncu zmagali. Toda, dejstvo je, da tretji niz nismo odigrali po logiki in taktiki igre, ki smo si jo zamislili.«

Uroš Kovačević: »Začetek je res bil lahek, saj smo povedli z 2:0, po tem pa je prišlo do padca. Začeli smo slabo, toda ker smo zagotovo močnejši in imamo več izkušenj, smo se uspeli rešiti zaostanka in zmagati tekmo.«

Andrej Flajs: »V tem trenutku je najbolj pomembno, da smo zabeležili zmago in da smo tri točke vknjižili za državno prvenstvo. Sedaj nas čaka nekaj počitka predvsem po teh zadnjih dveh porazih v ligi prvakov in po zelo napornem potovanju iz Kazana v Slovenijo. Z veseljem pričakujemo zadnjo tekmo srednjeevropske lige, ki jo igramo v ponedeljek, 14. februarja v Zagrebu proti ekipi Mladosti. Tudi tam se nadejamo zmage, tako da lahko na zaključnem turnirju, ki bo v drugi polovici marca v Innsbrucku startamo s prvega mesta. Rusija nam je še vedno v zelo svežem spominu, in če me vprašate, ali bom šel tja še kdaj morda na počitnice, po tem lahko povem, da če bom že kdaj zares šel kot turist, si bom zagotovo izbral drugi letni čas. V Rusiji smo namreč doživljali temperaturne šoke – v zaprtih prostorih je bilo čez dvajset stopinj nad ničlo, zunaj pa petnajst stopinj pod ničlo, kar je odlična kombinacija za prehlade in to se nam je tudi zgodilo, tako da nazaj žal nismo prišli povsem brez zdravstvenih posledic.«

Dejan Vinčić: »Ko smo prihajali n Novo Gorico, smo vedeli, da nas čaka težka tekma. Po izpadu iz nadaljnjega tekmovanja v ligi prvakov, smo vse misli usmerili na državno prvenstvo in interligo. Zagotovo bo zelo naporno. Tekme se nam zdaj vrstijo druga za drugo, vse ekipe v domačem prvenstvu in interligi pa so zelo motivirane proti nam, kar pomeni, da moramo v nadaljevanju igrati 120 odstotno, če želimo obdržati primat in ubraniti oba naslova. Zagotovo pa se ne bomo pustili in bomo, kot rečeno, tudi dali vse od sebe.«