Tudi Krkaši v Tivoliju poraženi

Ljubljana, 07. december 2011 – V 11. krogu državnega prvenstva je moštvo ACH Volley premagalo tudi odbojkarje novomeške Krke z rezultatom 3:0 v nizih (17,20,16). Kljub porazu pa so gledalci v Tivoliju imeli priložnost videti dokaj zanimivo tekmo, saj se je mlado moštvo gostov tokrat spustilo v dvoboj proti favoriziranemu domačinu z več hrabrosti in na trenutke pokazalo zelo dobro igro.FOTOGALERIJA

To je hkrati bila prva tekma, ki je po enomesečnem reprezentančnem premoru ponovno vodil glavni trener ACH Volleya, Igor Kolaković. Skupaj še z dvema igralcema, Urošem Kovačevićem in Milanom Rašićem so namreč pripotovali iz Beograda v noči s torka na sredo, pred tem pa so prišli iz daljne Japonske. Utrujenost, povzročena tudi z veliko časovno razliko, se jima je poznala, tako, da sta Kovačević in Rašić tokrat obsedela na klopi, v igro pa je Kolaković presenetljivo poslal dva povratnika po poškodbah, Alena Šketa in Matevža Kamnika. Začetno minutažo je na to ponudil tudi Flajsu, Komelu, Vinčiću, Vidiču in Fabjanu na mestu libera. Med tekmo pa je tudi nekoliko menjaval, tako, da so priložnost tokrat dobili tudi Čebulj, Klobučar in Simac. Prvi niz je bil izenačen le na samem začetku, na kar so domačini odšli na prvi tehnični odmor z dvema točkama razlike, na drugem pa so vodili že s petimi točkami, igro ves čas nadzorovali in niz tudi končali z rezultatom 25:17. V drugem nizu pa je že nekoliko dišalo po presenečenju, saj so Krkaši pri tretji točki celo povedli, po tem pa ves čas igrali zelo izenačeno in odbojkarjem ACH Volleya dobesedno »dihali za ovratnik«. Toda, ustavili so se na 20. točki, ko so domačini dali v nekoliko višjo prestavo in suvereno prišli do zmage. Tretji niz je postregel z nekaterimi preobrati. Povedli so domačini, pri rezultatu 13:7 pa so se tako rekoč ustavili, saj so gosti prevzeli pobudo in naredili delni izid 4:0. To je, kot kaže domačine zdramilo, znova so zaigrali precej motivirano, pri drugem tehničnem odmoru znova vodili s štirimi točkami razlike, po tem pa ta razkorak zgolj še povečevali in Krkašem dovoli, da vknjižijo zgolj 16 točk. Med odbojkarji ACH Volleya je največ točk dosegel Klemen Čebulj, skupno 12, med odbojkarji Krke pa Luka Brulec, skupno 11.

Nejc Rojc, glavni trener Krke: »Vsekakor sem zadovoljen s pristopom mojih varovancev. Ne glede na to, da smo nocoj imeli na nasprotni strani mreže odbojkarje ACH Volleya, ki so tudi objektivno boljša ekipa, so se naši fantje hoteli boriti proti njim in zato me dejansko še posebej veseli, da ni bilo predaje. Dejstvo je, da smo doslej odigrali nekaj slabih tekem, a zadnjih štirinajst dni res delamo na tem, da si želimo tudi proti boljšim nasprotnikom igrati za vsako točko posebej.«

Alen Šket, korektor ACH Volley: » Res je bilo lepo znova priti na igrišče po nekoliko daljši odsotnosti. Poškodba kolena še ni povsem odpravljena in dejansko še ni vse tako, kot mora biti, toda pričakujem, da bo zgolj šlo na bolje. Tudi moja forma še ni tista ta prava, toda do tekme na Poljskem se vsekakor poskušal vse skupaj sestaviti tako, kot dejansko mora biti.«

Andrej Flajs, kapetan ACH Volley: »Čestitam Krki na prikazano odlično partijo, sploh v drugem nizu, ko smo bili praktično do 20. točke poravnani. Zelo dobro je deloval njihov sprejem, bili so borbeni tudi v napadu.  Svojo ekipo pa moram pohvaliti za resen pristop kljub veliki razliki na lestvici med obema ekipama. Pričakujem, da bomo tudi jutri igrali enako resno in odgovorno.«

Igor Kolaković, glavni trener ACH Volleya: » Naša ekipa nedvomno ima objektivne težave zaradi poškodbe Šketa in Kamnika, poleg tega nocoj nisem želel forsirati Kovačevića in Rašića glede na pot, ki jo imata za seboj in glede na veliko časovno razliko, ki nas bo pestila še nekaj časa, preden bomo prišli v običajen ritem. Vsekakor sem dal priložnost Kamniku in Šketu, ker se morata vključiti v ekipo, kajti, tisto kar nas pričakuje naslednje tedne bo zelo resno in oba igralca bomo zagotovo potrebovali, zato morata biti pripravljena na to. Na splošno pa me veseli, da je ekipa dejansko igrala zelo odgovorno, kot to navsezadnje počne že vse od začetka sezone, čeprav je dejstvo, da ni vedno enostavno igrati tako proti objektivno slabšem nasprotniku. Tako, da sem s stanjem v ekipi dejansko zadovoljen.«

Matevž Kamnik, bloker ACH Volley: » Prva minutaža v letošnji sezoni je zame bila predvsem boleča in nekoliko presenetljiva, ker so to bili zame tudi prvi skoki, saj doslej nisem treniral. Lepo je bilo dati prvo točko, upam in verjamem, pa da bo iz dneva v dan boljše. Moram pohvaliti oba Šercerja, ki zelo prizadevno delata z menoj in zato tudi upam, da bom res kmalu dal ekipi večji prispevek še zlasti, ker so pred nami tudi prve velike tekme. Glede današnjega nasprotnika pa je sicer dejstvo, da so tokrat grizli, toda še vedno imam občutek, da se vsi prestrašijo, ko pridejo v Tivoli, čeprav bi ravno takrat morali dati vse od sebe, ker resnično nimajo kaj izgubiti. Naj igrajo na polno, pa bodo tudi tekme boljše, predvsem bolj kakovostne.«

V četrtek, 8. decembra 2011 ob 19. uri bodo odbojkarji ACH Volleya v Tivoliju gostili odbojkarje Maribora.