Tudi v Prekmuru odali niz, a se vrnili z zmago

Murska Sobota, 18. februarja 2012 – Odbojkarji ACH Volleya nadaljujejo s serijo zmag tudi v modri skupini državnega prvenstva, a ne brez »prask«. Tako so tudi tokrat, v gosteh proti ekipi Panvita Galex dosegli zmago, toda oddali en niz. Tekma v Murski Soboti se je končala z rezultatom 1:3 za ACH Volley (17:25,17:25,25:21,12:25).

V prvih dveh nizih je okrog 400 gledalcev, kolikor se jih je zbralo v športni dvorani OŠ I Murska Sobota, na igrišču gledalo predvsem eno ekipo, ekipo ACH Volleya, ki je dobesedno »rešetala« vrste Panvite Galexa, obakrat skoraj po istem scenariju. Gosti iz Ljubljane so razliko naredili že na začetku obeh nizov in jo po tem zgolj povečevali ter obakrat gostiteljem dovoli, da vknjiži le po 17 točk.  Pravzaprav je v drugi polovici prvega niza nekaj več pobude vendarle pokazalo moštvo gostiteljev, ki je goste »ustavilo« na 23. točki in doseglo delni izid 5:0. Toda, to kajpada ni zadostovalo za kaj več kot za že omenjenih 17 točk. Sprememba pa se je tudi na tem srečanju modre skupine zgodila v tretjem nizu, v katerem so sicer povedli odbojkarji ACH Volleya, toda vodstvo so nekako držali le do izenačenja na peti točki. Po tem so začeli delati napake, odbojkarji Galexa so to znali izrabiti in tako povedli že na prvem tehničnem odmoru s točko razlike. V nadaljevanju je bila tekma izjemno napeta, saj se nobeni ekipi ni uspelo odlepiti in narediti kakšno točkovno zalogo. Gostitelji so vendarle na drugem tehničnem odmoru vodili za dve točki, po tem potegnili voz naprej in naredili razliko petih točk pri rezultatu 21:17. Oranžni zmaji so se jim na to uspeli približati na točko razlike, toda na tem so tudi ostali in sami dosegli v tem setu skupno 21 točk. V četrtem nizu pa gosti iz Ljubljane niso dopustili nobenega presenečenja več, saj so od samega začetka povedli in gostitelje tudi do konca niza pustili na komaj dvanajstih točkah. Igor Kolaković je tokrat dal priložnost Šketu, Komelu, Kovačeviću, Ropretu, Rašiću, Vidiču in Fabjanu, občasno tudi Klobučarju in Čebulju, slednjemu tokrat ne mestu sprejemalca. Največ točk je za ACH Volley dosegel Alen Šket, skupno 26, za Panvito Galex pa Milan Mijalković, skupno 22.

Alen Šket, korektor: »Vse kaže, da razprodajamo sete v tej modri skupi, če se malo pošalim. Vsekakor pa smo lahko zadovoljni s prvima dvema nizoma v katerih smo igrali res dobro. V tretjem pa smo močno padli, čeprav je res, da je tudi Galex zaigral dobro. Preveč smo se opustili, zato smo začeli delati napake, in izgubili niz. Toda v četrtem setu smo vendarle zadeve postavili na svoje mesto, povedli od začetka do konca in tudi zmagali.«

Igor Kolaković, trener: »Prva dva nizma smo resnično dobro igrali, v tretjem pa so se znašli v enakopravni borbi, točko za točko. Na to smo naredili nekaj dobrih servisov pri rezultatu 21:20 za nas, toda to nismo znali izkoristiti in smo na teh točkah tudi ostali in je tako Galexu pripadel ta tretji niz. Dogaja se nam, da se po dveh odlično odigranih setih dejansko preveč sprostimo, postanemo arogantni in mislimo, da se bodo nasprotniki sami premagali. Ko začneš delati napake preprosto padeš iz ritma in je poraz neizbežen. Po tistem so bili igralci opozorjeni, da tako pač ne gre, da se je treba vrniti nazaj in doseči cilj, ki smo si ga zastavili na začetku. V nadaljevanju so igralci pokazali in dokazali, da so vsekakor kos tej nalogi.«