Uspežen začetek tudi v MEVZI

Waldviertel : ACH Volley Ljubljana 2:3 (-17, 27, -19, 22, -9)

Waldviertel: Bindr, Plizga (8), Schober (4), Bornemann (20), Bartoš (1), Tille, Fullerton, Boff (1), Hahn, Szarek (28), Vlayton (6), Siwczyk (9).

ACH Volley Ljubljana: Kovačič, Purić (2), Pavlović (12), Satler, Pleško, Brulec (1), Đirlić (18), Okroglič (14), Mantha (19), Pokeršnik, Videčnik (7).

Po uspešnem vstopu v novo sezono v nedeljo, je slovenske prvake že tri dni kasneje čakala prva mednarodna tekma v pokalu MEVZA. Gostovali so pri avstrijskem Waldviertlu, kjer so po 5 odigranih nizih zabeležili zmago.

Začeli so odločno in s servisom vršili pritisk na nasprotnika. Zanesljivo so pobirali žoge v obrambi in si olajšali delo v napadu, kar se hitro poznalo na visoki prednosti (19:14). Trener domače ekipe je poskušal ustaviti ritem Ljubljančanov, ki pa se niso pustili zmesti in so brez večjih težav zaključili prvi niz (25:17).

Zgodba v drugem nizu je bila bolj izenačena. Avstrijci so držali stik, koncentracija pri oranžnih zmajih pa je na trenutke nekoliko popustila in spremljali smo delne izide po 4 točke na obeh straneh. Slovenski prvaki so si že priigrali 2 točki prednosti (16:14), ko je sledil preobrat domačinov (16:18), ki so prav tako dovolili gostom, da se vrnejo nazaj v igro (20:18). V napeti končnici je bila sreča na koncu na strani Waldviertla, ki je z 29:27 izenačil na 1:1 v nizih.

V tretjem nizu so se Ljubljančani vrnili na staro pot in prevzeli pobudo na igrišču (15:10). V nadaljevanju so se domači odbojkarji nevarno približali na le dve točki zaostanka (20:18), vendar tokrat so jim zmaji hitro ušli in do konca niza nasprotnikom prepustili le še točko (25:19).

Tudi četrti niz se je začel solidno. Zmaji so narekovali tempo, si priigrali 3 točke zaloge (10:7), ki pa so se do končnice stopile (19:19). Pri domačinih se je razigral Szarek, ki se je na koncu ustavil pri kar 28 točkah. V končnici so bili Avstrijci neustavljivi in izborili odločilni niz (22:25).

Peti niz so Ljubljančani začeli po željah. Hitro so si nabrali prednost (3:1) in jo do konca le še poviševali (15:9).