V Berlin z dobro popotnico

Calcit Volley : ACH Volley Ljubljana 1:3 (-20, 20, -22, 17)

Calcit Volley: Pereira 1, Hribar, Bregar 13, Koncilja 6, Hebda 11, Yordanov, Planinc 1, Brulec 4, Kvas, Lakner, Kotnik 7, Štembergar Zupan 10, Lazar, Rotar.

ACH Volley Ljubljana: Flajs, Vučićević, Kumer, Purić 6, Pavlović, Satler, Dagostino, Đirlić 22, Okroglič 6, Vilimanović 4, Pokeršnik 19, Videčnik 9, Kök.

Oranžni zmaji so gostovali v Kamniku, kjer so dan pred odhodom v Berlin odigrali 10. krog srednjeevropske lige. V Nemčijo potujejo z dobro popotnico, saj so s 3:1 premagali Calcit Volley.

Derbi se je pričel po željah gostov, ki so nemudoma povedli s 3:0, v nadaljevanju pa nasprotnikom niso prepustili vodstva niti za hip. Z asom Hebde so se Kamničani sicer približali na le točko zaostanka (16:17), a so v končnici zmaji znova naredili potrebno razliko (19:25) in zanesljivo osvojili prvi niz (20:25).

Povsem nasprotna zgodba se je razpletla v drugem nizu. Spremljali smo izenačen prvi del, nato pa so domačini po prvem tempu Koncilje, točke Brulca na mreži stopnjevali tempo (14:11). Trener Ljubljančanov Pleško je urgiral s polminutnim odmorom, ki pa ni obrodil sadov. Kamničani so še naprej močno pritiskali s servisom (18:13) in nič ni kazalo na vrnitev zmajev v tem nizu. Gostitelji so tako izenačili na 1:1 (25:20).

Tako kot na začetku srečanja so odločnejšo igro v sicer zelo napetem tretjem nizu prikazali slovenski prvaki. Z asom Đirlića so ponovno prišli v manjše vodstvo (15:16), ključno prednost za zmago v tretjem nizu pa so si priborili v sami končnici, ko so z zbrano igro ugnali Kamničane in s suverenim zaključkom Đirlića ponovno prešli v vodstvo (22:25).

Četrti niz so od začetka pa do konca zanesljivo vodili oranžni zmaji, ki so s čvrstimi bloki zaustavljali kamniške napade. Brez težav so pridobljeno prednost zadržali in zasluženo v Kamniku slavili s 3:1 v nizih

Matija Pleško, trener ACH Volleyja: »Čestitke Andriji Vilimanoviću, da je zdržal, saj še včeraj ni mogel hoditi, včeraj pa smo izvedeli tudi za Köka, da ima počeno vretence in vprašanje je, kdaj bomo nanj spet lahko računali. Vesel sem, da so fantje odreagirali kot so in s solidno igro prišli do treh točk. Žal smo izgubili niz, ki bi lahko celo kaj odločal, ampak sem vseeno zadovoljen z zmago. Manj zadovoljen sem, da je bila tekma šele danes, kajti že v torek nas čaka tekma v ligi prvakov v Berlinu.«