V četrtfinalu Pokala s Salonitom

SIP Šempeter : ACH Volley Ljubljana 0:3 (-14, -21, -10)

SIP Šempeter: Marovt, Mrak 1, Šoštaršić, Ibrišimović 6, Majer, Herodež 4, Udrih 5, Bukšek 1, Vrhunc 2, Hirci 2, Kranjc 1, Sternad 1.

ACH Volley Ljubljana: Flajs 12, Vučićević 14, Kumer, Purić, Pavlović 7, Satler 5, Dagostino, Đirlić, Okroglič, Vilimanović, Pokeršnik 12, Videčnik 6, Kök.

V osmini finala Pokala Slovenije so branilci naslova gostovali v Šempetru v Savinjski dolini. Mlada drugoligaška ekipa se je na začetku prvega in skozi celoten drugi niz dobro upirala slovenskim prvakom, ki pa so na koncu slavili s 3:0 (14, 21,

Domači so spodbudno vstopili v prvi niz in vodili vse do rezultata 10:9, nato pa so gostje z blokom prešli v vodstvo, ki ga do konca niza niso več spustili iz rok. Niz je po napaki v napadu Šempetra s 25: 14 pripadel Ljubljančanom.

Ekipa druge lige je pogumno pričela tudi drugi niz in povedli s 7:4. Tokrat so se upirali oranžnim zmajem dlje časa, saj je izid bil poravnan še pri rezultatu 18:18, nato pa so v končnici do izraza prišle bogate izkušnje ljubljanske ekipe, ki je dobila niz s 25:21.

V tretjem nizu pa so Savinjčani popustili (14:4) in gostje so hitro nizali točke za uvrstitev v četrtfinale (18:6). Zmaji so brez težav srečanje pripeljali do konca (25:10).