V Mariboru do 3 točk

OK Maribor : ACH Volley Ljubljana 1:3 (22, -23, -21, -21)

OK Maribor: Mori, Jovanovič, Planinšič 5, Mulec 7, Detela 9, Koblar, Možič 20, Donik 17, Uremovič 3, Kovačič, Virtič, Herman, Košenina (L), Križman (L).

ACH Volley Ljubljana: Purić 8, Pavlović 8, Satler, Pleško, Brulec 4, Đirlić 9, Okroglič 11, Mantha 13, Pokeršnik 2, Videčnik 2, Poluian 8, Kovačič (L).

Oranžni zmaji so zaradi sobotne tekme v srednjeevropski ligi četrti krog državnega prvenstva proti Mariboru v gosteh odigrali v sredo in zabeležili nove tri točke.

Motivirani domačini so pričeli odločno proti slovenskim prvakom in na začetku niza povedli za 3 točke (7:10). Nemudoma je z minuto odmora ukrepal trener Ljubljančanov Andrej Urnaut in s servisom Manthe so gostje prevzeli vodstvo (16:15). V nadaljevanju smo spremljali izenačen dvoboj, ki pa so ga v končnici (žal) krojili tudi sodniki. Po vprašljivo dosojeni napaki podajalca za 22. točko Maribora (20:22) so pokazali na stran ACH Volleyja Ljubljana še rdeč karton (20:23). Slovenski prvaki niso uspeli preobrniti situacije v svojo korist in tako je uvodni niz pripadel gostiteljem (22:25).

Tudi drugi niz so pred glasno publiko bolje začeli Mariborčani (6:11). V postavi slovenskih prvakov je prišlo do nekaj sprememb, in sicer sta v igro vstopila Okroglič in Pavlović in zmaji so vendarle našli pravi ritem (19:17). Za zaključek so si priigrali 3 točke prednosti (23:20), a so jih domači ujeli (23:23), na koncu pa le izenačili na 1:1 v nizih (25:23).

Mlada mariborska ekipa je še naprej držala stik z državnimi prvaki (11:11), ki so na servisu Purića in nato Poluiana pridobili prednost 3 točk (16:13). Slednji je tudi zaključil za 21. točko (21:16). Vodstva Ljubljančani niso spustili iz rok in povedli z 2:1 (25:21).

V četrtem nizu so zmaji dokončno strli odpor Mariborčanov na sredini niza, ko so pri rezultatu 14:14 nanizali 6 zaporednih točk (20:14). Nasprotniki so se proti koncu niza nevarno približali (19:21), a Ljubljančani so nadaljevali zbrano in zaključili srečanje s 25:21.

Andrej Urnaut, trener ACH Volley Ljubljana: ''Mislim, da je Maribor igral zelo dobro, a na koncu smo bili bolj uspešnejši, saj imamo daljšo klop in več kvalitete. Oni so odigrali zelo dobro dva niza, na koncu pa mislim, da smo zasluženo zmagali."

Sebastjan Škorc, trener Maribora: "Lahko smo zadovoljni s tem kaj smo prikazali, saj smo igrali proti ekipi, ki igra ligo prvakov. Mi smo prikazali dobro predstavo, v drugem nizu pa smo se mogoče ustrašili visokega vodstva. Jaz lahko samo čestitam fantom za prikazano in gremo še bolj delovno naprej.