Vnovična zmaga ACH Volleya v srednjeevropski ligi

Po prvem porazu v sezoni, ki ga je moštvo ACH Volleya doživelo v Budvi minulo sredo v tekmi evropske lige prvakov, so slovenski prvaki tokrat gostili moštvo madžarskega Kaposvarja v povratni tekmi v okviru srednjeevropske lige. Domači strateg Igor Kolaković je tekmo začel v spremenjeni postavi, tako, da so ob kapetanu Andreju Flajsu tokrat dobili priložnost Vidič, van Dijk, Petković, Jakopin, Simac in Fabjan v vlogi libera. Že začetek prvega seta pa je kazal izjemno nezbranost v igri gostiteljev, ki se je v nadaljevanju samo še stopnjevala, tako, da so gosti odšli že na prvi tehnični odmor z rezultatom 8:3, pri drugem tehničnem odmoru so že zabeležili rezultat 16:10, do konca tega niza pa so odbojkarjem ACH Volleya dovolili vknjižiti skupno le 16 točk. Gosti so kraljevali v prav vseh elementih igre, še zlasti so bili dobri v servisu in v napadu, gostiteljem pa ni pomagalo niti dejstvo, da je v vlogi sprejemalca nastopil tudi siceršnji libero Daniel Lewis, ki se je izkazal kot dobra taktična zamenjava za Andreja Flajsa. A do zasuka v tem nizu vendarle ni prišlo.

Na uvodu drugega niza sta se moštvi menjavali v vodstvu. Slab sprejem gostiteljev je tehtnico ponovno nagnil na stran Kaposvarja (7:10). Polminutni odmor je v tretjem poizkusu le obrodil sadove in gostitelji so uspeli izenačiti na 12. točki. Igra odbojkarjev ACH Volleya še zdaleč ni bila vrhunska, a po drugem tehničnem odmoru so vendarle prevzeli pobudo in do konca povedli ter tudi strli odpor gostov z Madžarske in tako izenačili izid v nizih. Na uvodu tretjega niza so gostitelji pritisnili na plin in že na prvem tehničnem odmoru imeli šest točk prednost (8:2). Tokrat so bili gostje tisti, ki so na vse načine poizkušali narediti preobrat, kar pa odbojkarjev ACH Volleya, ki so končno našli svojo igro, ni niti malo ustavilo in so nasprotnika v nadaljevanju le še zmleli, saj so jim dovolili da vknjižijo le 12 točk v tem nizu, v katerem so bili izjemno učinkoviti zlasti van Dijk, Vidič, Flajs, Jakopin. Proti koncu niza je Petkovića zamenjal Vinčić, Simaca pa Rašić. Četrti niz se je na to začel z odlično igro gostiteljev z Jakopinom v vodilni vlogi, ki je do prvega tehničnega odmora (8:4) prispeval kar pet točk. Tudi v tem nizu je izjemno dobro serviral van Dijk. Gosti iz Kaposvarja so v nadaljevanju delali napako za napako, kar so gostitelji s pridom izrabljali  in razlika se je samo povečevala, tako, da so na koncu odbojkarji ACH Volleya  vknjižili še en niz sebi v prid in tudi zaključili tekmo na najboljši možni način – s še eno zmago v sezoni 2010/2011.