ACH Volley s polnim izkupičkom tudi v Murski Soboti

Da bo tekma težka in nepredvidljiva, so napovedovali mnogi, in so imeli še kako prav. Aktualni državni prvaki so namreč od samega začetka do konca tekme imeli polne roke dela. V prvem setu so sicer gostitelji odšli na prvi tehnični odmor s točko prednosti, do drugega so se nenehno izmenjavali v vodstvu, toda gosti so bili boljši in so že na drugem tehničnem odmoru odšli s tremi točkami prednosti. Do konca tega niza pa so odbojkarji Galexa tako uspeli osvojiti samo 19 točk. V drugem setu je situacija bila nekoliko obrnjena, tako da so najprej odbojkarji ACH Volleya vodili s točko prednosti ob prvem odmoru, vlogi pa sta moštvi zamenjali ob drugem tehničnem odmoru, ko je Galex imel tri točke prednosti pred gosti. Tekma pa je bila vseskozi zelo izenačena in niti enemu moštvu se ni uspelo odlepiti. Vendarle je Galex proti koncu tega niza povedel, toda, ko se je pri rezultatu 23:21  gostiteljem že nekako nasmihala zmaga, so odbojkarji ACH Volleya še enkrat pokazali, da imajo skrito orožje in so dosegli izenačenje in na to tudi zmago tudi v tem setu. Podobno izenačena in zanimiva tekma je tekla tudi v tretjem nizu, toda gosti so bili bolj zbrani, bolj natančni, imeli so več asov in več blokov in tretji niz ter tekmo v celoti rešili sebi v prid.

Dodajmo še, da je Igor Kolaković nocoj ponudil priložnost Flajsu, Vidiču, Vinčiću, Jakopinu, Rašiču, van Dijku in Fabjanu na mestu libera. Na klopi so bili pripravljeni še Šket, Kamnik in Kovačević. Slednji je vstopil v igro natančno zadnjo minuto zadnjega seta, preostala dva odbojkarja pa sta bolj kot ne mirovala, saj sta šele začela trenirati po poškodbah. Tekmo so s tribun spremljali Petković, Simac in

Lewis.

Andrej Tot, Panivita Galex: »Čeprav smo nocoj igrali dobro, mislim, da smo vendarle igrali za odtenek preslabo, da bi lahko presenetili naše nasprotnike. Že pri rezultatu 1:0 za njih smo definitivno naredili preveč napak, da bi se lahko kosali z ACH-jem. Proti koncu drugega seta smo namreč igrali dovolj dobro, da bi lahko zmagali, toda v tistih trenutkih je prišla v ospredje izkušenosti ACH-ja. Odigrali so mirno, brez panike in niso naredili nobene dodatne napake, za razliko od nas, ko smo jih naredili kar nekaj in nam je tako rekoč za milimetar zmanjkalo, da bi vsaj en niz ostal doma. V  tretjem nizu je bilo potemtakem vse še malo težje kot prej, čeprav smo se borili in smo kljubovali odbojkarjem ACH Volleya. In ko narediš več napak zapored,  se je po tem težko vrniti v igro in vzeti set. Mislim, da se je tekma lomila predvsem v drugem setu. Če bi do konca tega seta zabeležili rezultat 1:1, bi pravzaprav lahko odprli tekmo na novo in bi se morda vse skupaj drugače tudi zaključilo. Kar se tiče tekem modre skupine na sploh, pa je res, da zadnje čase igramo mnogo bolje, saj  sezona gre h koncu in nam dnevna forma zraste na dan tekme, saj se vsi v ekipi zavedamo pomembnosti teh srečanj in si želimo napredovanja. Zato je žalostno, da se za  vse te napore nismo danes nagradili vsaj z enim setom proti ACH Volleyu. Kar se preostalih tekmecev tiče, pa je že nekaj časa jasno, da v tej skupini ni lahkih tekem in lahkih nasprotnikov. Zato vsako tekmo moramo igrati 120-odstotno – se pravi še bolje kot danes, če hočemo, da bo nekega dne prišla tudi tista ena, odločila tekma, ki nam bo prinesla dokončno zmago ali poraz. Tako se nam je zgodilo denimo lani  in tega definitivno ne želimo ponoviti. Letos pa smo v skupini, v kateri, z izjemno ACH Volleya, ki nedvomno kaže mirnost in konstantnost, vse ekipe lahko odigrajo tekmo fantastično dobro, a tudi  dosti slabše. Če pogledam še preostala moštva, vendarle menim, da smo mi edini, ki lahko igramo proti ACH-ju z definitivno zelo močno frekvenco, kar smo pokazali tudi danes. Kakor koli, mislim, da se nam vsem skupaj obetajo v nadaljevanju dobre tekme, saj so vse ekipe sposobne presenečati, in to je zelo dobro.«

Andrej Flajs, ACH Volley: »Veseli me, da smo prišli do treh novih točk v Murski soboti, kjer je vedno težko, po drugi strani pa tudi lepo, ker domači navijači vedno pripravijo odlično atmosfero. Nasprotniki so nocoj igrali zelo kvalitetno, tudi konstantno, pritiskali so s servisi, zato so naredili tudi nekaj več napak, ker so tvegali. Z našo igro pa mislim, da moramo biti zadovoljni. Res pa je, da  nam nekoliko peša koncetracija po timeoutih in na tem moramo še malo delati, ker smo ravno takrat  nekako delali več napak in nasprotniku dovoli, da nas ujame. Nocoj smo odigrali predzadnjo tekmo modre skupine in sem z našo igro vsekakor zadovoljen.«

Igor Kolaković, ACH Volley: »Vedeli smo, da bo težko, čeprav smo prvo tekmo v Radovljici dobili zelo prepričljivo. Toda s tem se nismo slepili. Nocoj smo odigrali eno res dobro tekmo tukaj v Murski soboti pred resnično čudovito publiko. Bili smo do konca zelo potrpežljivi, čeprav smo tekom drugega in tretjega niza naredili veliko napak, tako na servisu kot v napadu, kar nas je stalo kar nekaj točk in nas nenehno vračalo korak nazaj. Toda na koncu smo zmagali in to zelo lepo. V igri je tokrat bil tudi Jakopin, ki že nekaj časa ni igral, tako da se je to poznalo. Mislim, da  smo lahko zadovoljni z dobršnim delom prikazane igre. Vsekakor se strinjam, da smo odigrali mirno in brez nervoze, zagotovo pa bi lahko nize zaključevali prej, kot smo jih in sicer zaradi lastnih napak. Ob drugem tehničnem odmoru v drugem nizu smo denimo že imeli problem, ko je Galex povedel s tremi točkami razlike in hkrati ni popuščal oziroma je nadaljeval z zelo močnimi servisi. Toda to smo vedeli, na to smo se pripravljali in smo servise tudi uspešno sprejemali. Imeli smo tokrat tudi veliko blokov. Skratka, taktično smo se dobro pripravili na težkega nasprotnika in to nam je tudi pomagalo k novim, pomembnim točkam državnega prvenstva.«