ACH Volley še sedmič zapored, skupno osmič državni prvak Slovenije!

V polni dvorani Srednje gostinsnke in turistične šole v Radovljici se je sinoči odvil še tretji in hkrati zadnji gorenjski duel med sedemkratnimi branilci državnega naslova, moštvom ACH Volleya in moštvom UKO Kropa. Tudi tretja tekma ni ponudila drugačnega razpleta od že pričakovanega: gladko zmago ACH Volleya z rezultatom 3:0 v nizih. Zadnjo tekmo državnega prvenstva sta moštvi začeli izenačeno.  Do devete točke sta si moštvi menjavali v vodstvu, po uspešnem napadu Potočnika pa so Kroparji celo povedli za dve točki (9:11). Toda, odbojkarji ACH Volleya so se hitro vrnili nazaj ter z uspešnim blokom Rašiča ponovno povedli (13:12). Na drugem tehničnem odmoru so nato svojo prednost povečali na dve točki. Po odmoru so »gostitelji« pristisnili na plin in ušli zasledovalcem na štiri točke razlike. Kroparji so na to poskušali s polminutnimi odmori, toda brez haska, saj so odbojkarji ACH Volleya naredili zadostno razliko, da so prvi set mirno pripeljali do konca. Tudi začetek drugega niza je ponudil dokaj izenačeno borbo. Po prvem tehničnem odmoru so v prednosti bili gostitelji, pred drugim tehničnim odmorom pa so nekoliko povedli gosti, a le za točko ali dve. Do drugega tehničnega odmora so domačini igrali mirno in ponovno  bili boljši s točko prednosti. Po dveh uspešnih točkah Jakopina iz napada in bloka so odbojkarji ACH volleya že dosegli prednost treh točk (20:17), Kroparji so poskušali s polminutnim odmorom, ki pa ni prinesel preobrata. Blok van Dijka je nato gostitelje popeljal v mirnejše vode, saj so ustvarili razliko 23:19 in in do konca niza prepustili gostom le še dve točki. Odbojkarji UKO Krope se še vedno niso predali in so zelo dobro začeli tretji niz ter povedli z rezultatom 3:5.  Toda odbojkarji ACH Volleya so se hitro zbrali  in z asom Flajsa povedli tudi v tretjem nizu.  Ko je nato začelo znova delovati še preverjeno orožje  domačinov iz prvih dveh tekmah – blok-obramba, takrat so aktualni državni prvaki prevzeli pobudo in na drugem tehničnem odmoru že beležili 4 točke prednosti. »Gosti« so se sicer še naprej trudili, toda izkušeni gostitelji niso popuščali  in so tako varovanci Igorja Kolakovića dobili še tretji niz in tekmo v celoti ter pravzaprav ekspresno zaključili tako državno prvenstvo Slovenije kot tudi sezono v celoti.  Ob tem je bila publika pravzaprav enotnega mnenja: naslov prvaka je zasluženo ponovno odšel v prave roke, saj so odbojkarji ACH Volleya vse tekme državnega prvenstva odigrali brez izgubljenega niza.  V celotni sezoni pa so odigrali skupno 49 tekem, od tega so jih le pet izgubili. V državnem prvenstvu prav nobene.