ACH Volley spet močnejši od grškega Olympiacosa !

ACH Volley je v prvem nizu povedel z 1:0, vendar so gostje hitro dobili prve tri zaporedne točke. Domače moštvo je imelo nekaj težav pri izvedbi napadov, vendar pa gostom niso dovolili, da  bi pobegnili za več kot dve točki. Po napaki Andreadisa je ACH Volley izenačil ob 13. točki. Grška ekipa je naredila še nekaj napak in ob rezultatu 17:14 za domače je trener Flavio Gulinelli vzel prvi odmor. ACH Volley je uspel povečati vodstvo na 20:14 in po uspešnem Šketovem napadu so dobili prvi niz.

Grki so bili boljši ob začetku drugega niza (2:4), vendar je Šket uspel z napadi držati razliko na dveh točkah. Po prvem tehničnem premoru so igralci domačega moštva dosegli tri zaporedne točke in goste prisilili v minuto odmora. Pri 19. točki so igralci ACH Volleyja prevzeli vodstvo. V zaključku niza so Grki naredili vrsto napak in domači so dobili tudi drugi niz.

ACH Volley je tretji niz pričel z vodstvom 3:2, vendar pa se gosti niso predali in z napadi dosegli sedem točk zaporedoma ter domačega trenerja Kolakovića prisilili v odmor pri rezultatu 4:9. Po vstopu Van Dijka in Kovačevića v igro se je predstava domačega moštva izboljšala in razliko so uspeli zmanjšati na 17:20. V zaključku niza sta se ekipi bojevali ob zelo minimalni razliki, vendar domačemu moštvu ni uspelo in gostje so dobili tretji niz.

Na začetku četrtega niza je bila predstava moštva ACH Volley povprečna, Grkom pa so zato prevzeli vodstvo 1:5. Gostujoče moštvo je prikazalo zelo dobro tekmo, razliko pa so konstantno držali na štirih točkah prednosti do tehničnega odmora. Po asu Jakopina je nato domače moštvo uspelo zmanjšati razliko na eno točko, vendar zaključek niza je drugič zapored pripadel gostom.

Gostje so prevzeli pobudo tudi na začetku petega niza in vodili so že s 4:7. Domači se niso predali in uspeli zmanjšati zaostanek, po dveh točkah Kamnika pa tudi prevzeti vodstvo. Po prevzemu vodstva domači niso dovolili gostom, da bi ponovno povedli. Peti niz se je zaključil s 15:11 in ACH Volley je slavil četrto zmago v letošnji sezoni lige prvakov.

Andrej Flajs, kapetan ACH Volley: »Mirnih navijačev mi nimamo. Mirno ne znamo mi igrati. Zato tudi kdaj odigramo tudi pet nizov. Čakajo nas še tri pomembne tekme v tem koledarskem letu. Te tri imajo sedaj prioriteto. O Budvanski Rivijeri in pa 5. januarju bomo razmišljali kasneje. V soboto igramo dvoboj za vrh Interlige proti Dobu. Že v ponedeljek in torek pa nas čaka prvi dvoboj za medalje. Vemo, da smo na tem turnirju favoriti. To bo treba pokazati tudi na igrišču. V dveh dneh bo treba pokazati konstantno igro. Zdaj imamo že dve sezoni zapored, če ne več, z nasprotniki v pokalu veliko problemov. Do zdaj smo bili uspešni, jaz verjamem, da bo tako tudi v letu 2010. Mislim, da se ekipi pozna utrujenost. Za nami je veliko tekem in naporni treningi. Težko bi rekel, da je tudi to krivo za padec v 3. in 4. setu. Kot sem rekel, tekmec je začel precej bolje sprejemati in zaključevati napade. Na koncu, v 5. nizu, smo bili mi bolj uspešni, predvsem s svojo nepopustljivosti in na krilih svojih navijačev zmagali.«

Trener moštva Olympiacos Piraeus Gulinelli Flavio: »O rezultatu ne bom rekel nič. Bilo je resnično neverjetno igrati pred takšno množico. Začeli smo slabo, nato smo začeli igrati malo bolje. Na našo žalost čestitke ACH Volleyu, ki se je v petem nizu izvlekel. Zmaga je najboljša nagrada, ki jo lahko imajo. Vseeno smo jim vzeli 1 točko. Upamo, da se bomo uvrstili v naslednji krog lige prvakov.«

Uroš Kovačević, igralec ACH Volley: »Psihično smo padli. Koncentracija nam je padla. Ampak vrnili smo se v petem setu po 5:8. Na srečo smo se izvlekli in prišli v drugi krog. To je najpomembneje.«

Trener ACH Volley Igor Kolaković: »Tekma je bila zelo težka. Prvo se je treba zahvaliti prečudoviti publiki. Pomagala nam je, ko je bilo najbolj potrebno in nas popeljala do zmage. Prva dva seta smo odigrali zelo težko, kljub rezultatu na koncu setov. Mislim da smo bili precizni, ampak nismo bili dovolj energični, ko smo potrebovali »break« točke. Začetek 3. in 4. seta je bil absolutno na strani Olympiacosa. V petem setu smo vzeli Olympiacosu prednost 8:5. Vzeli smo vodstvo z 11:8. Bila je dramatična tekma. Primanjkovalo nam je energije. Mislim, da smo v enem delu tekme ostali dolžni svojim kvalitetam, ampak smo bili hrabri, ko je bilo to najpomembneje. Na koncu smo prišli do 4. zmage v ligi prvakov. Bili smo strpni. Vsa čast Olympiakosu. Mi smo dali vse od sebe. In to je to. V šestih dneh nam ni bilo lahko odigrati dve tako težki tekmi proti njim.«