ACH Volley tudi v drugo boljši od Calcita

Moštvo ACH Volleya je povratno tekmo proti Calcitu iz Kamnika začelo precej oslabljeno in tako rekoč brez rezervnih igralcev na klopi, saj ima poškodovane kar tri igralce – Alen Šket si je minuli četrtek zvil gleženj, Matevžu Kamniku se je obnovila stara poškodba hrbta, s podobno poškodbo pa se ubada tudi Vid Jakopin, ki pa je sicer bil v ekipi, toda Igor Kolaković ga ni poslal na igrišče. Zaradi omejenega števila tujcev, ki lahko igrajo v DP pa so tekmo s tribune tokrat opazovali Adam Simac, Vlado Petković in Daniel Lewis. Tako v prostoru za ogrevanje moštva ACH Volley pravzaprav ni bilo nobenega igralca, kar se je letos zgodilo prvič. Tudi to je zagotovo botrovalo razpletu igre. Po izenačenju na 3. točki v prvem nizu so namreč oslabljeni gostitelji vendarle prevzeli pobudo in po uspešnem bloku Vinčiča pobegnili gostom iz Kamnika za tri točke (6:3). Z enako razliko so odšli tudi na prvi tehnični odmor (8:5). Gostitelji so nadaljevali z odlično igro in pri rezultatu 12:7, je gostujoči trener Bogdan Kotnik vzel polminutni odmor, kar ji ni dosti pomagalo in so odbojkarji ACH Volleya odšli na drugi tehnični odmor s prednostjo petih točk. V nadaljevanju so se še bolj razigrali in gostom do konca niza dovolili, da vknjiži le 14 točk. Drugi niz so Blejcii začeli z vodstvom  4:1. Polminutni odmor gostov in neugodni servisi Kotnika, pa so Kamniku prinesli najprej izenačenje na 4.  in po tem še na 6. točki ter na prvem tehničnem odmoru tudi prednost dveh točk. V nadaljevanju so bili odbojkarji ACH Volley vendarle daleč od igre v prvem nizu. Po asu Dusharmeja (7:12), je domači trener Kolaković poizkušal zaustaviti nalet gostov s polminutnim odmorom. Le ta je le delno uspel. Blejci so se približali na dve točki zaostanka (10:12). Bližje ni šlo. Na drugem tehničnem odmoru so gostje imeli tri točke prednosti, do konca niza pa to prednost povečano še za eno točko niso več izpuščali iz rok.  Tako so gostje  s točko Pokeršnika na koncu zasluženo prišli do izenačenja v nizih. V tretjem nizu sta se moči na igrišču spet obrnili. Odbojkarji ACH Volleya so spet začeli igrati zbrano in hitro povedli s 6:1. Začetno prednost so povečevali in brez težav prišli do drugega niza. Po začetku četrtega niza (4:1), je izgledalo, da bodo gostitelji vendarle hitro prišli do zmage. Kamničani se namreč še niso predali in z blokom Novljana povedli s 5:6. Do 10. točke sta se ekipi menjavali v vodstvu. Toda, delni izid 5:0, je tehtnico povsem prevesil na stran aktualnih državnih prvakov. Zbrana igra do konca tekme jim je tako prinesla novo zmago v državnem prvenstvu Slovenije in jih le še bolj utrdila na vrhu razpredelnice.

Igor Kolaković, trener ACH Volleya: »Kljub temu, da smo imeli nocoj kar šest igralcev izven pogona – trije poškodovani, trije tujci na tribuni, smo vseeno skombinirali ekipo, ki je v bistvu igrala dobro, še zlasti, ker smo nocoj igrali proti moštvu, ki je po mojem mnenju najbolj resen kandidat za visoko uvrstitev v državnem prvenstvu Slovenije. Drugi niz smo sicer izgubili, morda zato, ker smo bili pod vtisom dobro odigranega prvega niza in smo prišli v neko rutino, ki nas je stala tega niza. Toda, generalno smo nadzirali potek tekme, v nadaljevanju smo igrali zelo dobro na elementu obrambe, v nekem trenutku tudi na elementu prvega tempa. Imeli smo tudi težave, toda, v bistvu smo odigrali dobro tekmo, primerno tej ravni tekmovanja in smo vknjižili še eno zmago.«

Dr. Bogdan Kotnik, trener Calcita: »Če smo na prvi tekmi v Kamniku želeli osvojiti vsaj en set proti ekipi ACH Volleya in nismo osvojili nobenega, smo prišli v Radovljico vsaj po dva seta in smo dobili enega. Glede na to, da je domača ekipa nocoj igrala v okrnjeni postavi, smo želeli tudi sami izrabiti ta trenutek in presenetiti. Računali smo tudi, da oni svojo formo tempirajo za zaključni turnir srednjeevropske lige, ki bo čez štirinajst dni v Innsbrucku, in da je tudi v tem naša priložnost. Žal je nismo izkoristili. Usmerjeni smo na naše preostale tekmece v modri skupini. Čakajo nas še štiri tekme, če bomo dve dobili, bomo nekako izpolnili svoj letošnji cilj, biti drugi ali tretji v DP. Zato nocoj ne odhajamo razočarani, saj v bistvu iščemo svojo igro.«

Gregor Ropret, kapetan Kamnika: »Vsekakor smo prišli v goste odigrati eno sproščeno tekmo pri kateri nam rezultat ni bil v ospredju, čeprav si vsak nedvomno po tihem želi zmage. Toda,  več kot en set nismo zmogli vknjižiti, saj je prišla  v ospredje kakovost odbojkarjev ACH Volleya.  Ko narediš dve, tri napake na začetku seta, je zelo težko ali skoraj nemogoče uloviti tekmece. Ampak načeloma smo s svojo igro kar zadovoljni. Tudi tokrat smo pritiskali s servisom, saj nismo dovolj visoka ekipa, da bi lahko z drugimi elementi lahko parirali tako kakovostnemu nasprotniku. S servisom smo torej bili uspešno in upam, da bomo ta element s pridom uporabili tudi v nadaljevanju tekmovanja. Nekoliko nam je zmanjkalo blok-obrambe in, če tega nimaš, po tem je proti odbojkarjem ACH Volleya in njihovemu napadu zelo težko igrati. Kar se tiče nadaljevanje tekmovanja, pa mislim, da tako izenačene skupine kot je letošnja modra skupina še ni bilo, in, da praktično vse ekipe imajo možnost da premagajo druga drugo, morda z izjemo ACH-ja. Naš cilj oziroma želja je, da zaključimo modro skupino na drugem ali k večjemu na tretjem mestu, da se mogoče izognemo v polfinalu našim nocojšnjim gostiteljem. Kakor koli, potrebno bo zbrano igrati iz tekme v tekmo in bo po tem prišel tudi rezultat.«

Matej Vidič, srednji bloker ACH Volley: »Nocojšnja tekma je nedvomno bila zanimiva  predvsem zaradi števila naših odbojkarjev, tako, da nam je že pri ogrevanju malce šlo na smeh, tako malo nas je bilo na parketu – letos prvič. Samo po tem, ko smo začeli igrati, je vsak izmed nas verjetno bil še toliko bolj motiviran, da vsem ostalim pokažemo in dokažemo, da lahko vse premagamo tudi, če nas je tako malo. Kar se tekme tiče, bi dejal, da smo vsake toliko časa imeli nekaj težav, toda na sploh smo igrali kar v redu in na koncu tudi zasluženo zmagali. Kar se tiče tekmovanja na sploh, pa je dosedanji potek pokazal, da so se preostala moštva medsebojno premagovala, tako, da je ta hip zelo težko napovedati, kdo se bo uvrstil naprej, z izjemno naše ekipe. Če ocenim naše nasprotnike v prvem delu tekmovanja, se mi zdi, da so ravno Kamničani bili naš najbolj neugoden nasprotnik in da so doslej tudi največ pokazali. Zato nekako ocenjujem, da bodo uvrščeni takoj za nami. Kar seveda ne pomeni, da druge podcenjujem. Še zdaleč ne. Vsekakor pričakujem denimo, da bomo odigrali zelo težko povratno tekmo tudi v Murski Soboti proti Galexu. Doma smo jih namreč z lahkoto odpravili, toda, podobne igre ne pričakujem na povratnem srečanju. Težko bo.«