ACH Volley vnovič premagal Aich Posojilnico Dob

V derbiju kola Srednjeevropske lige sta se srečali ACH Volley, ki še ni izgubil tekme in Posojilnica Dob, ki je edini poraz doživela prav z moštvom ACH Volleya. Malce spremenjena prva postava ACH Volleya, v kateri so zaigrali Uroš Kovačević, Vlado Petković, Aleš Fabjan, Kay van Dijk, Vid Jakopin, Matej Vidič in Milan Rašić, med tekmo pa je priložnost dobil tudi Adama Simac, je začela odločno. Na prvem tehničnem odmoru so imeli že štiri točke prednosti (8:4). Odbojkarji ACH Volleya so igrali zbrano in po uspešnem bloku Petkovića so imeli že šest točk prednosti (13:7). Razliko so na drugem tehničnem odmoru še povečali (16:9). Po bloku Kovačevića (18:10), so gostje posegli še po drugem polminutnem odmoru. V zaključku gostitelji niti v enem trenutku niso dovolili, da bi se gostje nevarno približali in z blokom Kovačevića so dobili prvi niz. Uvod drugega niza je bil izenačen do 4. točke. Dva zaporedna bloka Rašića sta tehtnico nagnila na stran gostiteljev in na prvem tehničnem odmoru so imeli štiri točke prednosti (8:4). Po asu Rašića (11:5), je gostujoči trener Šimunčić poizkušal zaustaviti nalet Blejcev s polminutnim odmorom. To mu je delno uspelo, saj so zapored dosegli tri točke (11:8). Na drugem tehničnem odmoru je bila razlika spet šest točk (16:10). Blejci so nadaljevali vrhunsko in goste pustili na 14. točki. Nič bolje se gostom ni godilo v tretjem nizu. Po rezultatu 5:4 so odbojkarji ACH Volleya prevzeli pobudo in hitro povedli z 12:5. Do konca niza smo gledali igro »mačke z mišjo«. Devet točk Posojilnice Dob je dovolj zgovoren podatek glede dogodkov na igrišču. Ob tem je potrebno povedati, da so odbojkarji ACH Volleya igrali izjemno sproščeno, atraktivno in prav vsak izmed igralcev je pokazal in dokazal, da je vreden dresa, ki ga nosi. Povsem na koncu pa je še posebej zablestel van Dijk, ko je pri 18. točki stopil na servis in je po tem serviral do konca niza.  Visoka in zanesljiva zmaga je za odbojkarje  ACH Volleya izjemno lepa popotnica za zaključni turnir pokala, ki se bo odvil v ponedeljek in torek v Novi Gorici.

Dodajmo še, da je tekma potekala ob zaključku dneva v katerem je klub simbolično zaključil z obeleževanjem visokega jubileja – 40. obletnice OK Bled/ ACH Volley. Dopoldan je namreč v isti dvorani potekal tudi Turnir generacij, katerega se je udeležilo okrog sto nekdanjih in sedanjih članov kluba, aktivno pa je igralo 40 odbojkaric in odbojkarjev, ki so na koncu – prav vsi tudi zasluženo zmagali.