ACH Volley zanesljivo v polfinale

Gostitelji, moštvo Duol Olimpija  je nekaj več zagnanosti pokazalo v prvem nizu in odšlo na prvi tehnični odmor s točko prednosti pred gostujočo ekipo, ki pa je v nadaljevanju vendarle povedla, do drugega tehničnega odmora prišla že z dvema točkama prednosti, do konca prvega niza pa prepustila Duolu  skupaj 18 točk. V drugem nizu je moštvo ACH Volleya vodilo od samega začetka ter iz minute v minuto zgolj povečevalo svojo prednost in tako zanesljivo in varno -  z nekaj odličnimi bloki, in  proti koncu celo s tremi zaporednimi asi Vida Jakopina - premagalo Duol z rezultatom 12:25. Nekaj več borbenosti so Duolovci znova kazali v začetku tretjega niza, pri prvem tehničnem odmoru vodili celo z dvema točkama prednosti, toda v nadaljevanju popustili. Na drugem tehničnem odmoru so gostje  že vodili z rezultatom 13:16, do konca pa so domačinom prepustili vsega skupaj 17 točk.

Tako kot je v času od prihoda Igorja Kolakovića v ekipo postalo že običajno, je glavni strateg ACH Volleya tudi tokrat premešal igralne karte in poslal v boj za nove pokalne točke spremenjeno ekipo. Priložnost so dobili – in jo tudi odlično izrabili -  Uroš Kovačević, Vid Jakopin, Alen Šket, Matej Vidič, Aleš Fabjan, Dejan Vinčić in Milan Rašić. Nocoj v igro niso vstopili Flajs, Kamnik, Petković, trije tujci pa so ostali doma: Simac, Lewis in van Dijk. To soboto čaka moštvo ACH Volleya še srednjeevropski derbi proti ekipi Innsbrucka, prihodnji teden pa je na sporedu tudi že prva evroligaška tekma in sicer na Poljskem.