Zanesljivo proti Dobu

ACH Volley Ljubljana : SK Posojilnica 3:0 (23, 26, 25)

ACH Volley Ljubljana: Flajs, Đirlić (1), Babkov (15), Kovačič, Purić (3), Pavlović (12), Satler, Pleško, Brulec (2), Planinc, Mihajlović (10), Pokeršnik (11), Videčnik.

AICH/DOB: Siewerski, Petraš (7), Hruška (6), Michel (1), Krol (8), Vuoriinen, Ibrahimović, Rainer (1), Pušnik, Kremer, Wiese (21), Koncilja (9).

V srednjeevropskem pokalu sta moči v Pliberku pomerila ACH Volley Ljubljana in domačini SK Posojilnica. V treh napetih nizih so v končnicah boljšo igro prikazali gostje in slavili s 3:0 (23, 26, 25).

Oranžni zmaji so prvi niz začeli počasi (2:5), toda kmalu so ujeli ritem in izenačili še pred prvim tehničnim odmorom (6:6). Enakovredni šesterici sta se izmenjavali tako v uspešnih napadih kot tudi v napakah na začetnem udarcu. Pobudo so le uspeli prevzeti Ljubljančani in povedli za 2 točki (17:15). Pri rezultatu 22:20 je trener domače Matjaž Hafner ekipe zahteval minuto odmora in po tej so uspeli Avstrijci izenačiti (22:22), nakar je ukrepal trener gostov Zoran Kedačič. Z vrhunskim servisom je Babkov pridobil 24. točko in tako so zmaji zaključili prvi niz z rezultatom 25:23.

Gostje so drugi niz pričeli precej bolje kot prvega in povedli s 6:2, ampak naleta niso uspeli zadržati in z delnim izidom 5:1 so domačini izenačili (7:7). Na drugi tehnični odmor so s točko prednosti odšli odbojkarji Posojilnice (15:16), vendar so oranžni zmaji za kratek čas prevesili tehtnico na svojo stran (23:21), saj so nasprotniki nemudoma rezultat izenačili (23:23). Po maratonskih izmenjavah in nekaterih vprašljivih sodniških odločitvah je drugi niz po napaki Pliberčanov v bloku pripadel slovenskim prvakom (28:26).

Tretji niz je bil izenačen že od prve točke dalje. Ekipi nista popuščali in sta se izmenično izmenjavali v vodstvu (13:12). Do drugega tehničnega odmora pa so si domačini priborili prednost 2 točk (14:16), toda zmaji so hitro izenačili (16:16). Kedačič je namesto Brulca in Mihajlovića na parket poslal izkušenega Satlerja in mladega Đirlića. V napetem zaključku niza so več zbranosti prikazali gostje in s 27:25 dobili še tretji niz.