Zmaga ostala v Tivoliju

Ljubljana, 13. marec 2013 – Oranžni zmaji so po pričakovanju slavili na prvi četrtfinalni tekmi proti GO Volleyu, a so rabili več časa, da so strli žilav odpor ekipe iz Nove Gorice. Zmagali so 3:0 (25:19, 25:20, 25:17). Največ točk na tekmi je dal Matija Pleško, 14. FOTOGALERIJA

Igralci ACH Volleya so tekmo začeli poletno in hitro prešli vodstvo preko napadov Andreja Flajsa in Moryja Sidibeja, gostje pa jim niso uspeli slediti. Oranžni zmaji so tako vodili 8:5 in 16:10 ob tehničnih odmorih, priključek pa je na nasprotni strani uspel držati le najuspešnejši napadalec GO Volleya, Israel dos Santos. ACH Volley je niz dobil 25:19.

V 2. nizu so se v igro domačih prikradle napake, predvsem na servisu in sprejemu, zato so gostje celo vodili 9:11. A ACH Volley je takoj pokazal, kdo je doma v dvorani Tivoli. Preko dobrih servisov Mateja Vidiča ter napadov Andreja Flajsa in Matije Pleška je 2. niz pripadel ACH Volleyu s 25:20. Zadnji niz se je začel podobno kot predhodni, saj je GO Volley povedel 6:8, a nato je na servisno črto stopil Mory Sidibe, dosegel dva asa zapored in poskrbel za vodstvo 11:8. Oranžni zmaji so vodstvo uspešno pripeljali do konca, in zmagali 25:17.

ACH Volley je bil ponovno uspešnejši v bloku (7 – 3), učinkovitejši pa je bil tudi v napadu in sprejemu (napad: 55 % proti 40 %; sprejem: 39 % proti 27 %).

Za domače so na parket stopili Andrej Flajs, Matija Pleško (tokrat kot sprejemalec), Mory Sidibe, Milan Rašić, Matej Vidič, Gregor Ropret in libero Daniel Lewis. Zaradi poškodb Lukam Slabe ni mogel računati na Aleša Fabjana in Borislava Petrovića. Za GO Volley pa so začeli Ciaran McGovern, Daniel Filipputi, Darijo Savičić, Miha Bregar, Miloš Tomić, Israel Dos Santos in libero Jan Gašparin.

Matej Vidič, ACH Volley: »Tudi če danes nismo igrali najbolj optimalno in se nismo predstavili v najboljši luči je bilo to še vedno dovolj za zmago. Toda v nadaljevanju tekmovanja bomo morali prikazati boljšo igro. Zdi se mi, da smo še vedno pod vtisom zmage v srednjeevropski ligi MEVZA pretekli vikend in da moramo ponovno priti v naš stari ritem.«

ACH Volley: Flajs (8), Lewis (L), Šket, Sidibe (11), Klobučar, Pleško (14), Ropret (3), Rašić (9), Moreno, Vidič (7).

GO Volley: Vrtovec (1), McGovern (3), Čuturić, Filipputi (1), Konjedic (1), Savičić (6), Bregar (4), M. Tomić (5), Tomič (1), Gašparin, Dos Santos (11).

Rezultati drugih četrtfinalnih srečanj:

Panvita Pomgrad – OK Maribor 3:0 (25:18, 25:22, 28:26)

Calcit Volleyball – Šoštanj Topolšica 3:0 (25:12, 25:18, 25:16)

Salonit Anhovo – Astec Triglav 1:3 (25:20, 20:25, 26:28, 23:25)

Druga četrtfinalna tekma proti GO Volley bo že v soboto, 16. marca 2013, ob 20. uri v Novi Gorici.