Zmaga proti Grkom in končna zmaga na Memorialu

Novi Sad, 2. oktobra 2011 – Moštvo ACH Volleya je že drugič zapored osvojilo prvo mesto na 2. Memorialu Žarka Petrovića v Novem Sadu. Pred tem, na dopoldanski tekmi, pa je ugnalo še tretjega tekmeca, grško moštvo Aris Thessalloniki  z rezultatom 3:0 v nizih (21,19,17). Za najboljšega igralca turnirja so proglasili korektorja ACH Volleya, Alena Šketa.

Odbojkarji ACH Volleya so današnji dvoboj odigrali v dopoldanskih, dokaj neobičajnih urah, zato so se predhodno tudi dobro ogreli v izogib morebitnim poškodbam. V začetku prvega niza so se do desete točke še nekoliko izmenjavali v vodstvu z odbojkarji Arisa, toda na drugi tehnični odmor so že odšli z dvema točkama prednosti, ki so jo na to le še povečevali in tekmeca držali na varni distanci ter mu do konca niza omogočili le 21 točk. Drugi niz pa je tako rekoč »dišal« po presenečenju, saj so razigrani Grki vodili, a le do izenačenja na 13. točki. Takrat so v igro vstopili tudi nekateri »rezervisti« ACH Volleya, s Čebuljem in Klobučarjem na čelu, vnesli potrebno novo energijo in nasprotnika pustili daleč zadaj, saj so mu dovolili vknjižiti le 19. točk. V podobnem tempu so nadaljevali tudi v tretjem nizu in odbojkarje Arisa pustili na doseženi 17. točki.  V tej tekmi je bil na strani ACH Volleya tokrat najbolj učinkovit  Klemen Čebulj z 18, na strani Arisa pa Yvo Barutov s 17 točkami. Igor Kolaković tokrat v boj sploh ni spustil Alana Šketa, kljub temu je Šket vendarle bil najboljši igralec Memoriala Žarka Petrovića.

Alen Šket, korektor: »Pokazalo se je, da je ta turnir prišel v pravem času pred samim začetkom sezone, saj smo lahko ugotovili, kje imamo še veliko rezerve in na čem je vsekakor potrebno še delati. V celoti pa sem tudi osebno s turnirjem zadovoljen. Z novimi igralci v ekipi smo se že zelo dobro ujeli in v relativno kratkem času smo se tudi že prilagodili drug drugemu, tako, da mislim, da bomo zelo dobra »klapa«, tako na igrišču kot izven njega. Glede nasprotnikov na turnirju pa smo tako ali drugače tudi sami posvetili še največ pozornosti ekipi Budvanske Rivijere, ki bo tudi letos precej neugodna. Toda do lige prvakov se bomo tudi na njih zelo dobro pripravili in dokazali lastno kakovost.«

Andrej Flajs, sprejemalec, kapetan moštva: »Predvsem sem zadovoljnen, da smo vse tri tekme na tem turnirju zmagali z maksimalnim izkupičkom po 3:0 v nizih. Od turnirja, ki smo ga igrali prejšnji konec tedna v Avstriji smo nekatere stvari v svoji igri še izboljšali, preverili smo tudi v praksi nekatere taktične zamisli našega prvega stratega Igorja Kolakovića in ugotovili, da bomo tudi letos lahko zelo dobro igrali, če bomo le tako nadaljevali. V celoti še  razumljivo nismo uigrani, a sem zadovoljen, da smo na trenutke vendarle pokazali tisto našo igro, ki nas bo – vsaj tako upam – krasila skozi celotno sezono in s katero bomo premagovali tudi najmočnejše nasprotnike. Tudi zato je bila odločitev strokovnega vodstva kluba, da gremo na ta turnir v Novi Sad, na pravem mestu.«

Igor Kolaković, glavni trener: »Današnja jutranja tekma je zahtevala od nas, da se predvsem dobro ogrejemo, da ne bi prišlo do morebitnih poškodb, saj to ni običajen čas in ritem za tekme. Z zmago sem kajpada zadovoljen, predvsem pa sem zadovoljen z dejstvom, da v trenutku, ko nam nekako ni stekla igra, kot smo si jo zamislili in želeli, so zagato reševali naši mladi igralci s klopi, še posebej bi izpostavil Jana Klobučarja, ki je vstopil v drugi polovici drugega seta in s svojo energijo spreobrnil do takratni  tok igre. Tako smo zmagali tudi ta niz, zalet izrabili za dobro igro v tretjem nizu in do končno zmagali niz, tekmo in turnir. Dejal bi, da smo tekmo proti Grkom odigrali rutinsko, čeprav je vsaka tekma zgodba zase in vsakega tekmeca tudi jemljemo maksimalno resno. Zadovoljen sem tudi, da smo ubranili naslov zmagovalca Memoriala iz lanske sezone. Ker smo praktično v polni sestavi šele dober teden, v katerem smo odigrali tudi dva mednarodna turnirja, sem sam kot trener v teh dvobojih predvsem bil pozoren na tisto, kar nam v igri manjka in na čemer bomo morali še delati. Sicer sem na turnirju dal priložnost vsem igralcem, da se izkažejo, nekoliko sem pazil zgolj Vinčića, saj z njegovim hrbtom zadeve še niso optimalne, zato je na njegovi poziciji tudi tokrat dobil več priložnosti mladi Ropret in sem z videnim zelo zadovoljen.«

Moštvo ACH Volleya se bo danes vrnilo domov, v ponedeljek pa jim je glavni trener namenil dan počitka. Med tem časom so v polnem teku priprave na javno predstavitev ekipe, ki bo potekala v sredo, 5. oktobra 2011 ob 12. uri v mali dvorani Hale Tivoli, novem domovanju odbojkarskega kluba ACH Volley Ljubljana.